Podarowana śmierci

Cykl: Montana (tom 01)
Wydawnictwo: Amber
Left to Die
SillyGirl

Dwie kobiety w śmiertelnej grze z mordercą w powieści mistrzyni napięcia i suspensu.Wybiera je starannie. Ratuje im życie. Wzbudza ich zaufanie. A potem je porzuca na pewną i straszną śmierć. W zasypanych śniegiem lasach Montany policja odkrywa ciała czterech kobiet. Prowadzące śledztwo dwie młode kobiety Selena Alvarez i Regan Pescoli nie mają żadnych tropów - poza zaszyfrowanymi notatkami mordercy. I przerażającym przeczuciem, że na swoją kolejną ofiarę wybrał jedną z nich...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber

gwiazdka | 2015-05-29
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 29 maja 2015

Ciekawy i wciągający kryminał, początek wydawał mi się pisany pod schemat, jednak to dlatego, że końcówka „Podarowana śmierci" nie wyjaśnia wielu rzeczy, są one kontynuowane w „Dolnie strachu", a tę czytałam już (na szczęście dawno temu i w głowie mam tylko niejasne wspomnienia). „Podarowana śmierci", początkowo taka sobie, w pewnym momencie wciąga, być może po części dlatego, że główny, wydawałoby się jeden wątek, rozdziela się na dwa równorzędne. Na minus zapisuję fakt, że rozwiązany jest tylko jeden, drugiego musimy szukać w kolejnej części. Ciekawa wydawał mi się akcja widziana oczami kilku bohaterów: ofiary, policji, mordercy i osoby postronnej.

Książkę czyta się bardzo dobrze, po pierwszym tomie człowiek ma ochotę od razu na ciąg dalszy. Tylko nie zróbcie mojego błędu i czytajcie po kolei, w tym przypadku chronologia jest konieczna

Ula | 2013-08-30

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pani Jackson po raz kolejny nie zawiodła. Świetna powieść, trzyma w napięciu, trudno jest się oderwać. Zaskakującym było to,że sprawa prawdziwego seryjnego mordercy nie została rozwiązana, autorka nie zaspokoiła ciekawości i czytelnik nie dowiaduje się, kim był ów człowiek i jakim przesłaniem się kierował, gdy popełniał kolejne zbrodnie. Dodaje to pewnego uroku, tajemniczości całej książce. Po przeczytaniu bowiem czytelnik musi sam zadać sobie pytanie o tożsamość seryjnego mordercy. Z pewnością jeden wniosek będzie w stanie wyciągnąć : policjantka Regan Pescoli zakończy swój żywot tak jak pozostałe kobiety, którym starała się pomóc. Mimo, iż lubię, gdy w książce wszystkie kwestie są wyjaśnione, w przypadku tego utworu niewyjaśnione tajemnice nadają specyficznego charakteru całości. Kto wie, kiedy szalony morderca znów zaatakuje i kto będzie następny w kolejce do poświęcenia życia w imię idei nam niewiadomej, ale wręcz świętej dla psychopaty - mordercy.

Agnieszka | 2016-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2016

Na początku ciężko było się wciągnąć... Tak dość smętnie to było opisywane, dopiero sceny z Jilian jakoś rozkręciły akcję. Głupio, że skończyło się tak, że właściwie nie wiadomo, co się stało z Regan, bo chyba się nie przekonam, by przeczytać drugą część, gdyż strasznie wolno akcja się rozkręca i drugiej takiej książki nie dam rady. ;)

Marcel Kwintera | 2014-10-18
Przeczytana: 18 października 2014

Szczerze powiedziawszy,nie miałem wielkich nadziei co do tej powieści. Wybrałem się do biblioteki po zupełnie inne pozycje, jednak niestety nie było tego, czego szukałem (jak zwykle). Pomimo tego stwierdziłem, ze muszę coś wziąć, bo w domu nie mam nic do czytania, a wiedziałem, że bez moich ukochanych książek długo nie pociągnę. Wybrałem więc powieść pani Jackson. Była to moje pierwsze zetknięcie się z tą autorką i muszę powiedzieć, ze bardzo udane.
Po przeczytaniu opisu z tyłu książki możemy stwierdzić, ze jest ona kolejnym mdłym kryminałem połączonym z tandetnym romansidłem, jednak zapewniam was, to bardzo mylne wrażenie i lepiej czym prędzej zabierzmy się do czytania, gdyż sugerując się tym pierwszym wrażeniem, mogłaby nam uciec sprzed nosa okazja na naprawdę niebanalną powieść. Po pierwsze, romansu w owej książce jest tyle, co kot napłakał. Czyli dla mnie, raczej przeciwnika romansów, jest to nawet lepiej. Po drugie, fabuła, choć oparta na standardowym, schematycznym...

Alka | 2014-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2014

Wciągająca,jak wszystkie książki tej autorki

brawurkadg | 2013-11-11
Przeczytana: październik 2013

Zaskakującym jest fakt,że sprawa prawdziwego seryjnego mordercy nie została rozwiązana, autorka nie zaspokoiła pod tym względem naszej ciekawości.

Ania | 2013-03-21
Przeczytana: 20 marca 2013

Książka ciekawa, ale uważam, że brakuje w niej zakończenia. Chyba pojawia się w niej też jakaś sprzeczność.

Jarosław Czyż | 2011-02-09

Taka lekka książka, dostałem ją przez przypadek, czyta się nawet dobrze, ale niczym ta książka nie urzeka.

Klaudia Kosek | 2013-06-02

Pierwszy kryminał, który czytam i porwał mnie całkowicie

daria | 2011-10-12

Wszystkie książki tej autorki są fajne!