Wyspa kłamstw

Tłumaczenie: Julia Wolin, Ewa Ratajczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Colony". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Wicked Lies
978-83-241-4013-8
literatura amerykańska
Ag2S

Przez dwa lata Justice Turnbull przemierzał niecierpliwie izolatkę w więziennym szpitalu psychiatrycznym, planując ucieczkę. Miał misję - którą rozpoczął okrutnym morderstwem dwadzieścia lat temu. Lecz na świecie pozostało tak wiele grzesznic, które trzeba posłać do piekła… Laura zawsze potrafiła wyczuć zło. Teraz odbiera przerażające telepatyczne groźby. Równocześnie niezwykle uparty i...

Laura zawsze potrafiła wyczuć zło. Teraz odbiera przerażające telepatyczne groźby. Równocześnie niezwykle uparty i niezwykle pociągający reporter Harrison Frost nęka ją pytaniami o tajemnicę sprzed lat. Harrison nie wie, co łączy z nią Laurę, ale Justice wie. I jest na wolności – coraz bliżej Laury…

Powieści Lisy Jackson zostały wydane w 24 krajach i sprzedane w ponad 15 milionach egzemplarzy
Milionowe nakłady w USA
Wyspa kłamstw nawiązuje do Zatoki kłamstw - miejscem akcji, postacią mordercy i paranormalnymi zdolnościami bohaterek
Psychopatyczny morderca ucieka ze szpitala, żeby zakończyć rozpoczęte wiele lat wcześniej krwawe dzieło. Jego celem jest młoda kobietka obdarzona telepatycznym darem.

źródło opisu: Wyd. Amber, 2011

źródło okładki: http://www.amber.sm.pl/

wiejskifilozof | 2014-12-29

Siostry piszące razem książkę ? Czemu nie :-) zwłaszcza jak mają talent do dobrej fabuły :-)
Historia opowiedziana w tej krótkiej historii,może nie sprawiła że się zakochałem w ich twórczości,ale mile spędziłem czas.
Fabuła jest dość prosta.Psychopata ucieka i nęka pewną pielęgniarkę.
Tej w sukurs przychodzi pewny dziennikarz.
Proste ? Proste :-)
Ale daję sporo radości dla czytelnika i czytelniczki.

Aneta Wiola | 2016-08-16

Sam pomysł książki bardzo ciekawy. Lisa Jackson fajnie sobie wymyśliła, żeby jakiś psychopata chciał wymordować swoją rodzinę, zrażony przez nią za coś z przeszłości i teraz ściga główną bohaterkę. Podobał mi się motyw sekty czy czymś podobnym według legendy, ale dlaczego nie 10 gwiazdek? Nie podzielałam ciekawości nad tymi mocami paranormalnymi. Nie podoba mi się łączenia thrillera z czymś z science-fiction czy czymś takim. Nie polubiłam Harrison'a, nawet jak próbowałam go nieraz zrozumieć to mi się nie udało, jak dla mnie był bez charakteru, zbyt wymoczkowaty i na prawdę dziwiłam się co Laura w nim widziała.Myślałam, że nie wytrzymam jak były opisane wydarzenia ze strony Justice'a. Kompletnie mnie frustrował. Nie dziwiłam mu się, że nie kochał swoich kuzynek, tym bardziej, że same wcześniej nie były takie "cacy", ale okazałby klasę, a nie popadał w obłęd. Bardzo polecam tą książke pani Jackson, trzyma w napięciu i nie można się z nią nudzić.

gwiazdka | 2013-02-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 07 lutego 2013

Ze szpitala dla psychicznie chorych ucieka groźny pacjent, ma on na celu zamordowanie wszystkich swoich kuzynek. Jedna z nich- Laura- ma z tymże kontakt telepatyczny. Zaczyna się pościg i walka z psychopatą, w której Laurze pomaga przystojny dziennikarz. Książka jest dobra. Trzyma umiarkowanie w napięciu, akcja też chwilami nabiera tempa. Jednak brakowało mi tu jednej rzeczy, autorki napomknęły o wielu tajemnicach rodzinnych, które bohaterki chciały poznać, ale żadna z nich nie doczekała się do końca wyjaśnienia. Być może ma powstać kolejna część serii i stąd te zagadki

Katherina87 | 2013-01-02

Myślała, że już nigdy się nie zakocha, choć potrafi odgadnąć przyszłość. Lecz czy niespodziewana miłość i paranormalny dar ocalą ją przed prześladowcą ogarniętym furią zemsty?

Laura zawsze potrafiła wyczuć zło. Teraz odbiera przerażające telepatyczne groźby. I wie, że ma to związek z tajemnicą sprzed lat. Zbyt straszną, by ją wyjawić. Nawet komuś takiemu jak Harrison Frost- niezwykle uparty i niezwykle pociągający reporter, który nęka ją pytaniami. Harrison nie wie, co łączy Laurę z zagadkowymi kobietami mieszkającymi w odludnym domu nad oceanem. Ale dobrze wie to Justice Turnbull, który uciekł z więziennego szpitala psychiatrycznego. Jest na wolności. I coraz bliżej Laury.

sygin | 2013-05-22
Przeczytana: maj 2013

Laura choć naprawdę Lorelei jest młodą kobietą pracującą jako pielęgniarka w jednym ze szpitali. W swojej pracy może ona wykorzystać wyjątkowy dar jakim jest „wyczuwanie” schorzeń pacjentów, ale to tylko jedna z jej szczególnych umiejętności. Inną, dużo mniej przyjemną, jest specyficzna mentalna więź, która łączy ją z Justicem Turnbullem tak, że „słyszy” jego komunikaty w swojej głowie. To także nie byłoby jeszcze czymś tak bardzo niezwykłym – cała rodzina Laury czyli jej liczne siostry posiadają nadnaturalne zdolności – gdyby nie fakt, że Justice jest psychopatycznym szaleńcem, którego życiowa misja polega na wytropieniu i zabiciu każdej z nich. Kiedy więc udaje mu się uciec z zamkniętego szpitala psychiatrycznego jego głównym celem staje się Laura, która mimo zagrożenia nie decyduje się schronić wraz z resztą sióstr za murami ich odgrodzonego od świata domu, ale z pomocą dziennikarza Harrisona postanawia stawić mu czoło.
Fabuła zapowiadała się więc interesująco. I mogłoby się...

Beata | 2015-11-14

Książka wciągająca i czyta się szybko. Jednak mnie osobiście nie pasował ten wątek paranormalnych zdolności niektórych bohaterów. Lisa Jackson ma o wiele lepsze książki i to całkowicie osadzone w realiach dostępnych przeciętnemu zjadaczowi chleba.

aleksnadra | 2011-10-25

Tę książkę wygrałam w konkursie na jednym z portali. Chociaż Lisa Jackson napisała wiele książek a do tej pory nie miałam przyjemności zapoznania się z jej twórczością. Wyszukałam więc informacje na jej temat w internecie i muszę przyznać, że czuję się zaintrygowana.

Lisa Jackson, autorka powieści z pierwszych miejsc amerykańskich list bestsellerów, w swoich książkach łączy nowoczesny romans z thrillerem psychologicznym (Mściwość, Bez litości). Jej bestsellery wydane w 15 milionach egzemplarzy i wydawane w 24 krajach to finalistki najważniejszych nagród gatunku.
Razem z siostrą Nancy Bush, autorką thrillerów romantycznych, które też wchodzą na listy przebojów w USA.

Poetyka | 2016-03-16
Przeczytana: 16 marca 2016

Skusiłam się, bo miałam ochotę na jakiś mocny kobiecy thriller. Niestety, książka nie zachwyciła mnie. Była schematyczna, przewidywalna i w ogóle nie trzymała w napięciu. Sama się sobie dziwię, że jednak doczytałam ją do końca.
Wracam do książek, które coś wnoszą do życia albo pisane są pięknym językiem.

Exxtone | 2015-05-23

To czytadło, to droga przez mękę. Akcja wlecze się niemiłosiernie i tak naprawdę do niczego konkretnego i odkrywczego nie prowadzi. Kompletny brak pomysłu na rozwinięcie fabuły, chociaż pomysł wydaje się ciekawy. Na pewno najsłabszym elementem tej sypiącej się struktury jest mnogość wątków, które na siłę splatają się ze sobą. Poza tym wygląda na to, że pani L. Jackson bardzo nieudolnie aspiruje do miana "Koontz'a w spódnicy".

| 2012-02-16

uwielbiam Lisę Jackson. polecam tą książke