Osaczeni

Wydawnictwo: Świat Książki
Stalked
kryminał, morderstwo, śledztwo
Ag2S

Wiem, kto to jest! Czego obawia się Maggie, partnerka porucznika Jonathana Stride’a, składając mu meldunek o makabrycznym zabójstwie? Stride od razu wyczuwa, że coś z nią jest nie tak... Niebawem znika bez śladu młoda kobieta. Pozostawia dziwną wiadomość: "Wiem, kto to jest". Tropy prowadzą Stride’a ku ciemnym otchłaniom perwersyjnych namiętności: w krąg brutalnego seksu i podglądania....

Wiem, kto to jest!

Niebawem znika bez śladu młoda kobieta. Pozostawia dziwną wiadomość: "Wiem, kto to jest". Tropy prowadzą Stride’a ku ciemnym otchłaniom perwersyjnych namiętności: w krąg brutalnego seksu i podglądania. Stride nie jest sam. Serena Dial, jego dawna współpracowniczka i kochanka, ściga szantażystę, który zna wszystkie brudne sekrety miasta, w tym tajemnice Maggie...

Powieść wciąga bez reszty, aż po finał w straszliwej zamieci.

źródło opisu: [Świat Książki, 2010]

Tathagatha | 2013-11-19
Przeczytana: 18 listopada 2013

Niestety, ale książka mi się nie podobała. Uważam, że ma duży potencjał, ale został niewykorzystany. Autor posługuje się prostym i 'płytkim' językiem. Wszystko co opisuje brzmi dla mnie sztucznie... nie udało mi się polubić żadnej postaci, bo żadna też nie miała w sobie nic ciekawego czy charakterystycznego.

Jak dla mnie - dużo głupot, a wydział zabójstw jawił mi się jako banda niedoświadczonych cywilów. Te policyjne gadki, hipotezy, postępowanie - nie brzmiało to w ogóle profesjonalnie.

Nie polecam - jest dużo innych, zdecydowanie lepszych pozycji.

Suzette | 2014-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2014

To co najbardziej lubię w kryminałach - nigdy nie robi się nudno.
W "Osaczonych" autor doskonale podtrzymuje akcję: gdy powolutku zaczynałam się nudzić.. bum! Jakiś nowy wątek, poszlakę, informację bądź wyjaśnienie problemu. Więc czytało się doskonale :)
Bohaterowie mogliby być bardziej dopracowani, niektóre związki bardziej wyjaśnione.. Ale nie jest źle, podoba mi się to, że jest ich tak wielu i są dość różnorodni.
Szokujące zakończenie oczywiście, choć pewnie można było się go w jakiś szalony sposób domyślić ;)
Bardzo przystępny język moim zdaniem choć może trochę ZA potoczny. Ale autor nie bał się używać słów typowych dla danej postaci, co bardzo cenię.
Kilka niedociągnięć, ale porządny wciągający kryminał z wątkiem psychologicznym :)

dzoel | 2010-11-08
Przeczytana: wrzesień 2010

moja ulubiona... robi wrażenie na czytelniku,kiedy zaczęłam czytać świat wokół przestał istnieć...
niesamowicie wciąga i trzyma w napięciu do ostatniej strony...
polecam :)

emindflow | 2012-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2012

Doskonały thriller skonstruowany dokładnie według znanej recepty Hitchcocka. Ucieczka z konwoju niebezpiecznego więźnia zbiega się w czasie z serią tajemniczych zabójstw. Narracja poprowadzona jest w tak precyzyjny sposób, ze trudno oderwać się od lektury. Miłośnikom tego rodzaju literatury gwarantuję murowaną satysfakcję. Polecam.

Lamika | 2015-01-17
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 30 grudnia 2011

Można się pogubić kto kogo tropi, kto komu grozi i dlaczego. Trup pada gęsto, ale, jak dla mnie, nuda. Autorowi nie udaje się utrzymać napięcia, czasem opisy dramatycznych scen zbyt rozbudowane, kiedy indziej drepczą w miejscu. Da się przeczytać, w miarę poprawne tłumaczenie, ale to wszystko.

Kiriza | 2014-05-11
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Ten kryminał mi się podobał.
Sprawy , które wydają się być rozwiązane, okazuje się ,ze tylko tak się wydaje. Bohaterowie książki ,również budzący sympatię nie są kryształowo-czyści. Maggie, główna bohaterka , od której zaczyna się główna akcja jest policjantką , która niejedno przeszła w życiu , również zawodowym.
Znajduje zwłoki męża, zastrzelonego z jej własnej broni, trzymanej w sypialni. Zastrzelony został w czasie kiedy odsypiała chwile zapomnienia przy alkoholu z poprzedniego dnia. Zdaje sobie sprawę ,że wobec braku śladów włamania jest główną ,a najprawdopodobniej jedyną podejrzaną.
Wzywa swego partnera z pracy , przed przybyciem innych, relacjonuje mu wszystko i wie ,że nic z tego nie wynika, w tym momencie nie poprawi jej sytuacji. Widać jej pełną bezradność , jak i jej partnera. Zwłaszcza ,że nie mówi wszystkiego.
W trakcie śledztwa poznajemy ludzi miasteczka nie zawsze od chwalebnej strony. Małe miasteczko więc właściwie wszyscy prawie się znają , wielu łączyło coś w...

Karolina | 2012-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2012

Hmm...mam mieszane uczucia co do tej książki. Sięgałam po nią dwa razy. Za pierwszym razem nie mogłam się w nią wczytać. Odłożyłam ją i jakiś czas temu wzięłam się za nią jeszcze raz. Tym razem udało mi się przez nią przebrnąć, choć mnie nie powaliła na kolana. Zazwyczaj czytam książki z takiego gatunku z zapartym tchem. Nie mogę robić nic innego tylko czytać i czytać. Tutaj tego nie miałam.

Wojtek Zarzyka | 2013-05-18

Kryminał w dobrym stylu. Na pewno warty przeczytania choć bez fajerwerków.

Pomarańczka | 2011-12-21
Przeczytana: 01 września 2011

Bardzo fajna książka, szybko się czyta, bo niesłychanie wciąga.

Agnieszka | 2011-05-23

super super brian jest po prostu mistrzem w swoim fachu