Zabójcza bliskość

Tłumaczenie: Ewa Błaszczyk
Wydawnictwo: Amber
Close Enough To Kill
flirt, porwanie, morderstwo, psychopata

Wybiera młode, piękne kobiety. Najpierw z nimi flirtuje, posyła im listy miłosne. Potem je porywa. A potem, po wyrafinowanych torturach - zabija. To pierwsza tak makabryczna i tak trudna sprawa w karierze szeryf Bernie Granger. Nawet jeśli pomaga jej doświadczony policjant - który wkrótce staje się dla niej kimś więcej niż nowym podwładnym. Psychopata prowadzi z Bernie przerażającą grę. I wie, jak ugodzić ją najboleśniej. Bernie musi go schwytać, zanim on zabije znowu.

Agnieszka | 2013-09-12
Przeczytana: 13 lipca 2013

Trzyma w napięciu, całkiem fajny wątek miłosny, choć od początku wiadomo że tak to się skończy :-p co do zbrodni... na początku typowałam każdego po kolei ale niedługo przed końcem udało mi się prawidłowo wytypować. Dobrze się czytało :-)

Booka | 2011-08-11
Na półkach: 2010 ◄, Przeczytane
Przeczytana: wrzesień 2010

Morderstwo goni morderstwo. Są ofiary, nie wiadomo kto jest sprawcą. Książka trzyma w napięciu do ostatnich rozdziałów. Podczas czytania podejrzenia padają na różne osoby i niełatwo się domyślić kto jest mordercą. Książkę oceniam jednak jako dobrą a to ze względu na niepotrzebny moim zdaniem wątek romansu. Od początku wiedziałam, że się ten wątek pojawi i co prawda był w tle ale według mnie niewiele wnosi.
Mimo tego książkę polecam bo jest dobra szczególnie na wieczór.

FreePaula | 2014-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Intrygujący tytuł i tajemnicza okładka. Historia brutalnego mordercy, który najpierw flirtuje z kobietami, a potem porywa je, by je torturować i zabijać. Czy to zapowiedź naprawdę dobrego thrillera, czy kolejnej banalnej powieści, należącej do tego gatunku?

Bez wątpienia powieść Beverly Barton czyta się z zainteresowaniem do ostatniej strony. Być może ma to miejsce za sprawą policjanta Jimiego, którego postać jest naprawdę interesująca. Z jednej strony prowadzi on śledztwo, z drugiej - zmaga się z problemami z synem i nawiązuje romans z kobietą-szeryfem, Bernie. Zresztą, większość bohaterów tej książki jest naprawdę wiarygodnych. To nie "papierowe" postaci, to ludzie z krwi i kości, różnorodni i wyraziści. Widać to dobrze na przykładzie mordercy i motywów, jakie nim kierowały. Autorka szczegółowo ukazuje historię tej postaci. Pokazuje także, jak bardzo tragiczne w skutkach mogą być pozornie niewinne żarciki w stosunku do dzieci ze strony ich rówieśników. Wskazują na fakt, jak...

waaterproof | 2014-08-10

Jak tylko będę w bibliotece, wezmę ją w swoje ręce jeszcze raz! Bardzo chętnie przypomnę sobie fabułę, bo to naprawdę zdumiewająca i wciągająca książka.

Katarzyna | 2013-03-18

Przyzwoita książka:) W sam raz na długie wieczory.:)

Do przeczytania książki Bartona zaintrygował mnie tytuł. Jak się okazało "Zabójcza bliskość" opowiada o Bernie, która jako szeryf miasta musi rozwikłać tajemniczą zagadkę porwanych, maltretowanych, gwałconych i zamordowanych kobiet. Sprawcą jest psychopatyczny morderca, który działa według ściśle określonego planu. Kryminał ten jest nie tyle dobry, co intrygujący. Ciekawi cię, kto może być mordercą, ile i jak potoczą się losy torturowanych kobiet. Mimo wszystko zakończenie mnie rozczarowało, bo już wiedziałam kto będzie mordercą. Ostatnią stronę przeczytałam w sumie z ulgą, że to już koniec. Oprócz tego w książce przewija się wątek miłosny, który też nie jest w jakiś sposób pikantniej opisany.
Oszem czytałam dużo lepsze książki, ale mimo to podoba mi się coś w niej, dlatego otrzymała ode mnie 7 gwiazdek.

Moninika | 2014-05-07
Przeczytana: maj 2014

Styl pisania jak i sama historia bardzo podobna do tych, jakie tworzy Lisa Jackson. Seryjny morderca, zaangażowani w sprawę stróżowie prawa, wątek romantyczny, wielka niewiadoma, brak rysopisu mordercy, budowanie napięcia... i zabójca, którego nikt nie podejrzewałby o zbrodnie. Świetna!

Vanalica | 2013-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

Książka godna polecenia dla fanatyków thrillerów.
Są morderstwa. Trudno się domyślić kto jest sprawcą, zastanawiamy się dlaczego sprawca w ogóle zabija kobiety w taki sposób w jaki to robi. Ciekawy jest też wątek miłości Pani szeryf z Nortonem.
Książka wciąga już od pierwszych stron.
Polecam ją szczególnie na samotne wieczory :)

Kahvia | 2010-10-11
Przeczytana: 10 października 2010

Ogólnie, taka dziwna książka. Mimo, że zaraz na początku książki domyśliłam się kto jest mordercą fajnie się ją czytało. Jak już wcześniej ktoś napisał najciekawszy był wątek miłosny między Bernie a Jimem. Ciekawe też były chwile Jima i Kevinem. Oprócz tego nic nadzwyczajnego.

Dominika | 2013-11-05

Ciekawy kryminał, są morderstwa, nie ma sprawcy, jest mało podejrzanych. Bardzo miły wątek miłosny między Jimem a Panią szeryf. Postać Robyn świetnie przedstawiona. Mimo iż można domyślić się kto jest mordercą, to i tak bardzo przyjemnie się czyta.