Zabójcza bliskość

Tłumaczenie: Ewa Błaszczyk
Wydawnictwo: Amber
Close Enough To Kill
flirt, porwanie, morderstwo, psychopata

Wybiera młode, piękne kobiety. Najpierw z nimi flirtuje, posyła im listy miłosne. Potem je porywa. A potem, po wyrafinowanych torturach - zabija. To pierwsza tak makabryczna i tak trudna sprawa w karierze szeryf Bernie Granger. Nawet jeśli pomaga jej doświadczony policjant - który wkrótce staje się dla niej kimś więcej niż nowym podwładnym. Psychopata prowadzi z Bernie przerażającą grę. I wie, jak ugodzić ją najboleśniej. Bernie musi go schwytać, zanim on zabije znowu.

Wojciech Gołębiewski | 2018-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2018

Kryminał jak kryminał: temat oklepany, gwałcenie, zabijanie - nic specjalnego; natomiast szmirowaty romans, przewidywalny, rodem z Harlequina. A za to, że Jim nie skosił Robyn obniżam notę do 6. Kobiecie się nie odmawia

Agnieszka | 2013-09-12
Przeczytana: 13 lipca 2013

Trzyma w napięciu, całkiem fajny wątek miłosny, choć od początku wiadomo że tak to się skończy :-p co do zbrodni... na początku typowałam każdego po kolei ale niedługo przed końcem udało mi się prawidłowo wytypować. Dobrze się czytało :-)

Morderstwo goni morderstwo. Są ofiary, nie wiadomo kto jest sprawcą. Książka trzyma w napięciu do ostatnich rozdziałów. Podczas czytania podejrzenia padają na różne osoby i niełatwo się domyślić kto jest mordercą. Książkę oceniam jednak jako dobrą a to ze względu na niepotrzebny moim zdaniem wątek romansu. Od początku wiedziałam, że się ten wątek pojawi i co prawda był w tle ale według mnie niewiele wnosi.
Mimo tego książkę polecam bo jest dobra szczególnie na wieczór.

MsChocolate | 2014-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Intrygujący tytuł i tajemnicza okładka. Historia brutalnego mordercy, który najpierw flirtuje z kobietami, a potem porywa je, by je torturować i zabijać. Czy to zapowiedź naprawdę dobrego thrillera, czy kolejnej banalnej powieści, należącej do tego gatunku?

Bez wątpienia powieść Beverly Barton czyta się z zainteresowaniem do ostatniej strony. Być może ma to miejsce za sprawą policjanta Jimiego, którego postać jest naprawdę interesująca. Z jednej strony prowadzi on śledztwo, z drugiej - zmaga się z problemami z synem i nawiązuje romans z kobietą-szeryfem, Bernie. Zresztą, większość bohaterów tej książki jest naprawdę wiarygodnych. To nie "papierowe" postaci, to ludzie z krwi i kości, różnorodni i wyraziści. Widać to dobrze na przykładzie mordercy i motywów, jakie nim kierowały. Autorka szczegółowo ukazuje historię tej postaci. Pokazuje także, jak bardzo tragiczne w skutkach mogą być pozornie niewinne żarciki w stosunku do dzieci ze strony ich rówieśników. Wskazują na fakt, jak...

Iwona | 2017-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2017

Jeśli ktoś czyta thrillery nałogowo, ta książka będzie dla niego dziwnym tworem.Nazwałabym to thrillerem romantycznym,więcej czasu autorka poświęca rodzącemu się uczuciu między Bernie a Jimem niż samej kryminalnej zagadce.Z jednej strony czyta się dobrze,z drugiej gdyby spojrzeć na to z dystansu,to dziwny twór.Małe miasteczko gdzieś w Ameryce , w którym kobiety prowadzą tak bogate życie seksualne,że aż trudno uwierzyć,iż pośród tylu rozwiązłych i chętnych do kolejnej przygody kobiet, musiał pojawić się psychopatyczny morderca i gwałciciel,skoro one same skakały po łóżkach kolejnych kochanków jak po planszy chińczyka. W połowie książki zastanawiałam się,czy jest tam ktoś kto się z wszystkimi już nie przespał. Szeryf jest kobietą ,która w trakcie powieści z milion razy chciała się rozpłakać na zmianę z wymiotami.Jednocześnie wraz z szefem wydziału śledczego,tworzy lepszy profil psychologiczny mordercy od podobno uznanego w całym kraju profilera. Do tego ofiary rodem z kiepskiego...

waaterproof | 2014-08-10

Jak tylko będę w bibliotece, wezmę ją w swoje ręce jeszcze raz! Bardzo chętnie przypomnę sobie fabułę, bo to naprawdę zdumiewająca i wciągająca książka.

Katarzyna | 2013-03-18

Przyzwoita książka:) W sam raz na długie wieczory.:)

Do przeczytania książki Bartona zaintrygował mnie tytuł. Jak się okazało "Zabójcza bliskość" opowiada o Bernie, która jako szeryf miasta musi rozwikłać tajemniczą zagadkę porwanych, maltretowanych, gwałconych i zamordowanych kobiet. Sprawcą jest psychopatyczny morderca, który działa według ściśle określonego planu. Kryminał ten jest nie tyle dobry, co intrygujący. Ciekawi cię, kto może być mordercą, ile i jak potoczą się losy torturowanych kobiet. Mimo wszystko zakończenie mnie rozczarowało, bo już wiedziałam kto będzie mordercą. Ostatnią stronę przeczytałam w sumie z ulgą, że to już koniec. Oprócz tego w książce przewija się wątek miłosny, który też nie jest w jakiś sposób pikantniej opisany.
Oszem czytałam dużo lepsze książki, ale mimo to podoba mi się coś w niej, dlatego otrzymała ode mnie 7 gwiazdek.

Moninika | 2014-05-07
Przeczytana: maj 2014

Styl pisania jak i sama historia bardzo podobna do tych, jakie tworzy Lisa Jackson. Seryjny morderca, zaangażowani w sprawę stróżowie prawa, wątek romantyczny, wielka niewiadoma, brak rysopisu mordercy, budowanie napięcia... i zabójca, którego nikt nie podejrzewałby o zbrodnie. Świetna!

Vanalica | 2013-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

Książka godna polecenia dla fanatyków thrillerów.
Są morderstwa. Trudno się domyślić kto jest sprawcą, zastanawiamy się dlaczego sprawca w ogóle zabija kobiety w taki sposób w jaki to robi. Ciekawy jest też wątek miłości Pani szeryf z Nortonem.
Książka wciąga już od pierwszych stron.
Polecam ją szczególnie na samotne wieczory :)