Dwa światy Kate

Wydawnictwo: Da Capo
Woman of the inner sea
Dwa, światy, Kate
dona

Atrakcyjna i wykształcona Kate Gaffnes-Kozinski zostawia bogatego męża i wyrusza w głąb Australii, by w samotności wyleczyć psychiczne rany. W małej mieścienie, w otoczeniu dzikiego krajobrazu i prostych mieszkańców Interioru, próbuje przeistoczyć się w zupełnie inną kobietę, nikt i nic jednak nie może ustrzec jej przed nieuchronną konfrontację ze światem, od którego ucieka.

anawa004 | 2013-09-06
Przeczytana: 06 września 2013

Książka wyjątkowa przez sposób wprowadzania czytelnika w jej treść.Od pierwszych stron kojarzyła mi się z filmem z N. Kidman "Dogville" - przez sposob narracji. Kate, niekoniecznie szczęśliwa, bo zdradzana żona, po osobistej tragedii zostawia bogatego, wpływowego męża i dostatnie życie, bz zaszyć się w zapomnianej jakby miejscowości, wśród prostych ludzi, którzy także przeżywają wzloty i upadki, walczą z jakimiś demonami, czegoś się boją., z czegoś są dumni. Kate ucieka przed samą sobą przygnieciona poczuciem winy, ucieka przed światem, w którym do tej pory żyła, lecz im pozornie dalej ucieka, tym bliżej jest powrotu do punktu wyjścia.
Polecam osobom, które lubią dziwne, zakręcone, nietuzinkowe powieści i i bogatych wewnętrznie bohaterów.

Magdalena Berkop | 2016-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2016