Spowiednik

Tłumaczenie: Jarosław Włodarczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Plejady". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The Office of Innocence
Spowiednik

Sydney, rok 1942. Kobiety oczekują mężczyzn wysłanych na front, mężczyźni z zazdrością patrzą na eleganckich i śmiałych amerykańskich żołnierzy, wszyscy obawiają się japońskiej inwazji. Styka się z nimi w konfesjonale młody, niewinny ksiądz Frank Darragh - pilny wikariusz i miłosierny spowiedik. Czy utraci niewinność w zetknięciu z brudnym światem czasu wojny? Czy ocali swą duszę, ratując dusze innych? Dramatyczna, trzymająca w napięciu powieść, która jednocześnie dotyka najważniejszych spraw i najgłębszych uczuć.

Agnieszka | 2014-02-17
Przeczytana: 13 lutego 2014

Poległam na 24 stronie. Książka bardzo statyczna a takich nie lubię. Niby nie jest zła, ale wolę jakieś toczące się akcje niż dylematy i przemyślenia księży. Gdybym nie miała nic innego do czytania to bym pewnie ją przeczytała. Na szczęście mam wybór więc odłożę ją na jakiś czas i może wrócę do niej kiedyś...
Nie będę jej oceniać z tego względu, że nie czytało się jej aż tak źle. Myślę, że najuczciwsza ocena będzie ta którą dam po przeczytaniu w przyszłości całej ksiązki.

Gawinka | 2015-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

Obawiałam się przeczytać tę książkę, żeby nie trafić na herezje typu ksiądz głoszący wyższość cudzołóstwa nad wiernością, brak poszanowania dla liturgii i inne tendencyjne modernistyczne poglądy itp. Na szczęście tak nie było. Interesująca lektura, pokazująca wątpliwości, dylematy i trudności księdza, te związane zarówno z życiem kapłańskim, jak i sferą osobistą, którą posiada każdy człowiek i nie traci jej, otrzymując święcenia kapłańskie.

Morgana1976 | 2012-11-06

Przeczytana: 15 czerwca 2014
Agata Jedrych | 2014-05-04
Przeczytana: 07 maja 2014
ZjadamSkarpety | 2014-02-19
Na półkach: Przeczytane, 2014.
Przeczytana: 19 lutego 2014
| 2013-11-07