Człowiek, który napisał książkę

Tłumaczenie: Tomasz Lem
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
The man who wrote the book

Ezra Gordon uczy literatury w prowincjonalnej szkole. Marnie zarabia, cierpi na niemoc twórczą, o miłosnych uniesieniach szkoda w ogóle mówić. Wszystko zdaje się wskazywać, że wkroczył już w smugę cienia i powinien zapomnieć o młodości. Sytuacja ulega niespodziewanej zmianie, gdy Ezra spotyka się z dawnym przyjacielem. Izaak, właściciel doskonale prosperującego wydawnictwa, proponuje mu napisanie książki. Bardzo szczególnej książki...

popiszsieplay | 2016-08-25
Przeczytana: 25 czerwca 2016

Zabawna, inteligentna (można tak mówić o książkach?) i zaskakująca powieść o zabarwieniu erotycznym. Akcja rozkręca się powoli, z każdym rozdziałem jednak przyspieszając. Historia wciąga i autentycznie chce się wiedzieć, co będzie dalej. Zakończenie nie szokuje, ale z drugiej strony zadziwia. Naprawdę fajna, niepospolita pozycja.
Okładka pozostawała dla mnie czystą abstrakcją przez większą część lektury - silly me :D

"Jeśli nie stanowisz cząstki rozwiązania, jesteś cząstką problemu."
"Należy podróżować bez zbędnego balastu. Na tym polega sztuka."

Joanna | 2010-08-02

lubię przeczytać wszystko co dotyczy pisania, pisarzy, autorów itp. Dlatego przeczytałam również to dzieło. Z tyłu książki nie było napisane jaką książkę napisał tytułowy człowiek, potem okazało się, że to będzie coś w stylu romansów.Autor nie podpisał się swoim nazwiskiem, miał pseudonim, co moim zdaniem jest bez sensu,bo jak ktoś pisze, to wiadomo, że chce być znany a nie anonimowy.
Książkę polecam wszystkim, którzy lubią tak jak ja czytać o pisarzach i sami też piszą.

macierzanka | 2016-02-29
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 27 lutego 2016

Doskonale się bawiłam przy czytaniu oraz spłakałam się ze śmiechu w autobusie. To nie zdarza się co dzień, takie książki uważam za skarby.
Akcja mnie wciągnęła, opisy perypetii bohatera ubawiły i wzruszyły (współczułam mu i nie będę się tego wypierać) i przez większość książki nie miałam pojęcia, czym się całe zamieszanie zakończy - moim zdaniem to znaczy, że wykonanie jest równie dobre, jak koncepcja.

To jest lektura rozrywkowa i nie ma innych ambicji. A te, które ma, realizuje w stu procentach.

chmielciu | 2016-10-24
tomii | 2016-07-26