Dzieci państwa Rose

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
THE CHILDREN OF THE ROSES
wojna państwa rose, kameleon
Dzieckokwiatu

Oto historia dorosłych już dzieci państwa Rose - małżeństwa, którego życie potoczyło się od wielkiej miłości do równie wielkiej nienawiści. Ich syn Josh żeni się z Victorią, także okaleczoną po wojnie między rodzicami. Z takim bagażem doświadczeń oboje pragną stworzyć idealną rodzinę. Czy zdołają? A może ciąży nad nimi fatum? Splot ludzkich słabości i nieprzewidywalnych sytuacji prowadzi do zdrady - Victoria i Josh podążają własną drogą ku nieszczęściu. Dzielnie sekundują im w tym kochająca jedzenie i mężczyzn siostra Josha, Evie, oraz demoniczna i mężczyzn nienawidząca matka Victorii. Jest jeszcze dyrektor szkoły - bezkompromisowy erotoman i szantażysta ... Czy dzieci państwa Rose pokonają przeciwności i ocalą rodzinę?

Kakunia | 2015-06-08
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 06 czerwca 2015

Warren Adler postanowił kontynuować wątki z "Wojny Państwa Rose", ale nie bezpośrednio. bohaterami tej powieści, jak sam tytuł wskazuje, są dzieci państwa Rose - Josh i Evie, już dorośli, borykający się ze swoimi problemami.
Josh jest w związku małżeńskim, Evie - kocha jedzenie i zmienia mężczyzn jak przysłowiowe rękawiczki. czy dzieciom się uda nie iść w ślady rodziców? powieść pokaże.

książka napisana prostym językiem, treść nie zaskakuje i nie powala. książkę skończyłam tylko dlatego, że chciałam poznać zakończenie historii.

| 2013-09-25
Przeczytana: 23 września 2013

No i jak to niestety z kontynuacjami często bywa ciąg dalszy opowieści o członkach rodziny Rose nie zachwycił mnie.
Od wojny państwa Rose minęło kilka lat. W tym czasie ich córce przybyło wiele kilogramów do kochania a synowi rodzina. Evie stała się potężną kobietą, pełną miłości do świata i kochającą również miłością wielką - jedzenie. Pewien wkład w ten aspekt jej osobowości mieli dziadkowie - rodzice matki, którzy zajęli się dziećmi po tragicznych wydarzeniach. Zaszczepili oni we wnuczce coś co miało być nawiązaniem, oddźwiękiem ich córki - Barbary. Ale Evie oprócz przygotowywania pysznych potraw, pokochała ich pałaszowanie. Majątek, który pozostał po śmierci rodziców i który nadawał się do zagospodarowania okazał się wcale nie mały. Rose'owie zgromadzili pokaźną kolekcję antyków, rzeczy pięknych i to co przetrwało ich starcie trafiło w ręce dzieci. A dokładniej w ręce Evie, która ciesząc się życiem (i wieloma kochankami) powoli trwoni to co pozostało po rodzicach.
Josh, syn...

una_fresa_verde | 2013-10-29
Przeczytana: 29 października 2013

Proponuję poświęcić czas na lepiej napisaną książkę zakrawającą o podobny temat. Podczas czytania wielokrotnie nasuwały mi się wątpliwości, czy mam do czynienia z dramatem, czy z komedią - bardzo naiwne zachowania bohaterów, kompletnie nieprzekonujące, sztuczne zakończenie, ogólnie książka wydaje się być kontynuacją stworzoną na siłę.

domik | 2014-09-10
Przeczytana: sierpień 2014

Książka dobra na wakacje, lekka, prosto napisana, szybka akcja, dużo dialogów. Ciekawe, ale bez większej refleksji.

| 2013-09-13
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 17 września 2013

Kontynuacja Wojny Państwa Rose Warrena Adlera.
Wartka, czasem nieprzyjemna, czasem zabawna opowieść ale bez rewelacji.

luna0207 | 2015-08-12

Idealna książka pod scenariusz filmowy.

strawberryswing | 2016-08-20
Na półkach: 2016, Przeczytane