Millroy magik

Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Millroy the Magician
shaloma

Millroy jest w jednej osobie magikiem, uzdrowicielem, wegetarianinem i fanatykiem zdrowej żywności. Kiedyś, gdy był otyły, bardzo z tego powodu cierpiał. Postanawia jednak zmienić swoje życie i uświadamia sobie, że ma do spełnienia misję - przekazania swych doświadczeń Amerykanom. Korzysta zatem z każdej okazji, by opowiadać o swych przeżyciach publicznie, m.in. w telewizji i we własnej restauracji.

Książka napisana jest z ogromną wyobraźnią; w satyrycznym świetle ukazuje współczesną Amerykę.

[Zysk i S-ka, 1998]

źródło opisu: sklep.zysk.com.pl

źródło okładki: sklep.zysk.com.pl

Vesna-Parun | 2014-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Oglądaliście może serial "The Carnival"? O surrealistycznym wesołym miasteczku, nawiedzonym pastorze?Początek tej książki przeniósł mnie w taki właśnie fajny klimat. Później było gorzej, czułam się jakbym oglądała te pseudoreligijne amerykańskie programy o nowych zbawicielach i sposobach na zbawienie. Autor to właśnie chciał pokazać - sparodiowaną Amerykę zapatrzoną w takich szarlatanów, ale też prawdę o ludziach pochłaniających śmieciowe żarcie. Jakoś nie przemówiła do mnie ta książka. A natknęłam się na nią przypadkowo i uznałam, że tym razem przeczytam książkę, o której nigdy nie słyszałam - pierwszy raz od kilku lat. Eksperyment raczej nieudany, wracam do "swoich" książek:)

jacektatry | 2015-04-18
t_osinski | 2015-01-08