Stalowy Szczur i piąta kolumna

Tłumaczenie: Jarosław Kotarski
Cykl: Stalowy szczur (tom 6)
Wydawnictwo: Amber
The Stainless Steel Rat Wants You
stalowy szczur, harrison
ania_och

Ludzkość znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Inwazja gadów i insektopodobnych Obcych zagraża cywilizacji ziemskiej, tym bardziej że Obcy są lepszymi żołnierzami i wszędzie mają ukrytych szpiegów. Na domiar złego do metod prowadzenia wojny wtrąca się supertajny Korpus Moralności. Jim DiGriz zdaje sobie sprawę, że tylko przeniknięcie w szeregi agresorów pozwoli opracować taktykę obrony...

Mamerkus | 2016-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2016

Po kilku słabszych częściach, nareszcie przyszła najlepsza opowieść o Stalowym Szczurze. "Piąta kolumna" to najbardziej zakręcona, pełna zaskakujących zwrotów akcji i komediowa z dotychczasowych opowieści o najsłynniejszym złodzieju galaktyki, o czym mogą świadczyć te dwa genialne cytaty:
Prof. Coypu: "(...) Walczy przeciwko nam duża liczba stworzeń z różnych systemów planetarnych. Ich jedynym celem jest zniszczenie ludzkości i zmiecenie przedstawiciel naszej rasy z powierzchni wszechświata"
Jim di Griz: "Przezwyciężę wrodzoną skromność i powiem ci, że jestem tajną bronią, którą wygramy wojnę".
Ta powieść jest tak świadomie głupia i slapstickowa, że aż genialna, kwint i esencja serii o Stalowym Szczurze.

Sławek_82 | 2013-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2013

Pomysł na książkę bardzo ciekawy, chyba jeden z lepszych z serii o Stalowym Szczurze, wątek planety obcych powinien być bardziej rozbudowany jak dla mnie, ale czytało się naprawdę świetnie i szybko :)

książek: 1980
Jahty | 2011-10-22
Przeczytana: 2010 rok

Super wkręcająca historia o Stalowym Szczurze polecam wszystkie książki z tej serii !

rogigor | 2014-01-25

Jima DiGriz nie da się nie lubić i tyle :)

Maja Ossowska | 2016-11-01
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane