Stos kłopotów

Wydawnictwo: Czytelnik
Pile of Trouble
opowiadanie amerykańskie
szati

Zbiór dziewięciu antydepresyjnych opowiadań, które można podzielić na trzy zbiory: cztery opowiadania dotyczące przeuroczej rodziny Hogbenów, trzy o pijaku-wynalazcy Gallagherze i dwa cudownie ironiczne z całkiem innej beczki. Zawartość zbioru: - Profesor opuszcza scenę - Stos kłopotów - Do zobaczenia - Zimna wojna - Idealna skrytka - Próżny robot - Ex machina - Nie patrz teraz - W przeciwnym...

Zawartość zbioru:
- Ex machina
- Nie patrz teraz
- W przeciwnym razie

annamagdalena | 2016-10-06

Absurdalna i zabawna. Zgryźliwa i naukowa. Śmieszna i wymagająca. Wciągająca i nadnaturalna. Pełna uroku i nieograniczonych fantazji. Niesamowita i zróżnicowana.

Jak to wszytko pogodzić w jednej książce? A można, jak widać. I to z fantastycznym efektem.

Dla każdego, kto lubi niebanalną literaturę.

żabot | 2015-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

Powrót do młodości ;-) Opowiadania o Hogbenach poznałem dzięki bodaj najlepszemu pismu popularnonaukowemu w czasach, kiedy wydano książkę - "Problemach". Jako część rozrywkową zamieszczano tam kilka stron opowiadań zagranicznej literatury SF. Kuttner był tam częstym gościem i to było coś. Czy coś z tamtego uroku pozostało? Całkiem sporo, choć oczywiście humor już aż tak nie śmieszy. Do absurdalnych skojarzeń trzeba się przyzwyczaić. To nie jakaś durna fantasy z tabunem czarodziejek i smoków. Tu naprawdę trzeba mieć odrobinę wykształcenia wykraczającego poza współczesną gimbazę, żeby zrozumieć skojarzenia Kuttnera. Trzeba trochę wiedzy, żeby roześmiać się przy czytaniu przygód mutantów, którzy pamiętają prehistorię a z sanek i drutu potrafią wygenerować wehikuł czasu.
Literatura SF dobrego gatunku dla koneserów.

MadameShepard | 2014-02-27

Trudno powiedzieć, czy wolę Hogbeinów, czy Gallaghera? Kuttner opisuje swoje postacie tak żywo, tak barwnie, że trudno wybrać. Wspaniale napisane, choć za dużo naukowego ględzenia. Niesamowita wyobraźnie autora opowiadań jest równa jego genialnemu poczuciu humoru. Lektura dla każdego, kto lubi absurdalny, zgryźliwy humor.

Ania | 2014-04-27
Margita | 2015-11-12

O ile za książkami Kuttnera nie przepadam, to jego opowiadania uwielbiam i chętnie do nich wracam. Są dowcipne, zaskakujące, po prostu mają w sobie to "coś". Mój faworyt to seria o Hogbenach, szkoda, że nie napisał o nich czegoś więcej...
Książka ma już swoje lata i niełatwo ją dostać, ale ostatnio pojawiło się nowe wydanie pt. "Próżny robot". Zawiera opowiadania o Gallagherze i Hogbenach, plus trzy dodatkowe pozycje ("Twonk", "Tubylerczykom spełły fajle" i "Gdy się przebierze miarka").

Janka | 2015-11-19

Najbardziej podobały mi się opowiadania o rodzinie Hogbenów, choć pozostałe też są dobre.
Dużo humoru, barwne opisy,wspaniała wyobrażnia, świetnie napisane.
Warto przeczytać!

thm | 2014-12-29
Przeczytana: 16 października 1992

100% antydepresyjne

Temptation | 2017-05-04
Przeczytana: 01 maja 2017

Niestety moim zdaniem książka ta się nieco zestarzała, jakbym oceniała ją w latach 80-tych pewnie byłyby ze dwie gwiazdki więcej. Opowiadania średnio wciągające, ale nie zmuszałam się do czytania i nawet było kilka momentów zaskoczenia. Nie wiem czy polecać, bo może komuś bardziej niż mi przypadnie do gustu poczucie humoru autora, ale nie jest to pozycja obowiązkowa.

ashka | 2013-11-12
Przeczytana: 22 października 2013

Antologia o zróżnicowanym poziomie, ale wg mnie lepsza od solarisowego "Próżnego robota". Pewnie dlatego, że za najsłabsze opowiadania uznaję te o wynalazcy Gallegherze (sztampa to mało powiedziane!), a tych jest tutaj znacznie mniej.

Może nie literatura najwyższych lotów, ale dla opowiadań o rodzinie Hogbenów warto.

lub24 | 2012-09-08
Przeczytana: 08 września 2012

Opowiadania są wtórne, w kółko powtarzają się te same wątki. Poziom humoru: "można się uśmiechnąć pod wąsem",łopatologiczne sc-fi. Przyciągnęła mnie chwytliwa okładka,zajawka o humorze i tytuł. Okazało się że jak zwykle "telewizja kłamie". Na razie najsłabsze sc-fi jakie czytałem w tym roku.