Spotkanie z meduzą

* Wiatr od Słońca
* Wyprawa na Księżyc

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2012-04-30

Jedyne do tej pory polskie wydanie ( chodzi mi o stronę wizualną ) tej książki - nie robi wrażenia, i trzeba to otwarcie przyznać. Sam Arthur C. nie jest też specjalnie rozchwytywany w naszym kraju( wyjątkiem może być jego Odyseja Kosmiczna ).
Osobiście wydaje mi się, iż Clarke ma problemy z rozpisywaniem się oraz stopniowym budowaniem napięcia. I o ile nie spodziewałem się zbyt wiele po tym zbiorze opowiadań, to zostałem miło zaskoczony fabułą tych mikro-historii, jak i ich różnorodnością. Spotkanie z meduzą jest czymś w rodzaju A. C. C. w pigułce ( w dodatku w najlepszej postaci ) - bardzo smacznej i lekkostrawnej ( w odróżnieniu od wielu jego powieści ).

MilesTeg | 2016-09-21
Przeczytana: 15 sierpnia 2016

Powrót do książki po latach. I to miły powrót. Ale sam autor to mistrz w swoim gatunku. A że do tego naukowiec to i opowiadania bardziej naukowe z rysem humanistycznej refleksji. Zaskakujące i oszałamiające wyobraźnią.
Trudno któreś wyróżnić, ale spróbuję: Przemijanie (to niech będzie moje ulubione), Lekcja historii, Nie będzie jutra.
Podkreślę jednak, polecam książkę w całości z całą zawartością.

Sławomir | 2013-11-19

Dobre, średnie, nieciekawe. Takie spektrum prezentuje ten zbiór opowiadań. Ogólnie warte poczytania ale szału nie ma, perełek też człowiek nie uraczy w tym zbiorze. Jedyny duży plus, że nie ma smoków:)

Łukasz Grabowicz | 2013-12-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadane
Przeczytana: 13 lutego 2014

zbiór opowiadań raz lepszych, raz gorszych

anulla | 2010-05-07

Fantastyczna fantastyka!