Maskarada

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sherwood". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza RUNA
83-917904-7-9
czupirek

Dalszy ciąg opowieści o losach grupy ludzi — Matcha, Marion i szeryfa Nottingham — niegdyś współtworzących legendę Robin Hooda i nieodwracalnie przez nią naznaczonych. Wbrew swej woli bohaterowie wplątują się w okrutną i pełną intryg walkę o kontrolę nad źródłami pradawnej, dzikiej magii, które biją w sercu Sherwood. Rozdzieleni i osamotnieni, bohaterowie coraz lepiej poznają naturę swych niezwykłych zdolności oraz rolę, którą usiłują im narzucić potężne bractwa druidów, słudzy szeryfa i namiestnicy Kościoła. Wreszcie decydują się świadomie rzucić wyzwanie przeznaczeniu. Nie wiedzą jeszcze, że wzajemna lojalność może się stać największym z niebezpieczeństw i że piękna legenda o wolnych banitach może się wynaturzyć i zmienić w opowieść o okrucieństwie, zemście i rozpaczy.

źródło opisu: Agencja Wydawcza Runa, 2003

źródło okładki: http://runa.pl

| 2011-06-17
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 16 czerwca 2011

Jeszcze pierwsza część była znośna. "Maskarada" wydaje się bardziej sprośna i wulgarna - typowe fantasy dla niegrzecznych chłopców. Nie wiem, czy autor miał w zamyśle przedstawić legendę Robin Hooda w taki sposób czy być może zapomniał o fanach... płci pięknej. Przecież jest wśród nas wiele dziewczyn/kobiet pasjonujących się przygodami dzielnego, angielskiego banity. Może się czepiam, ale mnie ta książka się nie podobała. Trzecią część przeczytam nie dla przyjemności, lecz dla świętego spokoju, byle zamknąć ten cykl.

harpijka | 2016-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2016

W porównaniu z pierwszym tomem bardziej chaotyczna, ale nadal klimatycznie napisana, z ciekawymi postaciami, aluzjami i cytatami.
Ha, udało się! Osiemdziesiąta w książka 2016 r.

Nahya | 2011-07-18
Przeczytana: 07 sierpnia 2011