Dla mnie bomba Jerzego Dobrowolskiego

Wydawnictwo: LTW
978-83-7565-085-3
bomba, Dobrowolski
dona

"Jurek, Juras, Dobrowol, Dobrowół - dla przyjaciół i kolegów. Niezapomniany... NIE! Coraz bardziej zapomniany. Pozostało nieco kadrów z filmów: "Hydrozagadka", "Rejs", "Poszukiwany, poszukiwana", "Nie ma róży bez ognia", kilka minut z jego kabaretów KOŃ i OWCA, strzępy słynnej trójkowej RADIOKRONIKI DECYBEL, głos - Ciotka śpiewa, dobiegający z wysp Hula-Gula." Jerzy Dobrowolski - aktor, reżyser, reżyser radiowy, autor tekstów satyrycznych, kabareciarz. Aktor Krzysztof Kowalewski, który zagrał główną rolę w spektaklu Stanisława Tyma i Jerzego Dobrowolskiego "Ciemny grylaż", w reżyserii tego ostatniego, powiedział kiedyś - "...Dobrowolski - zdawkowość, komentarz. Piekielna inteligencja. Cios wyprzedza myśl. Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych. W tym przypadku to się nie sprawdza. Brak Jurka odczuwam do dziś. I na pewno nie tylko ja".

Muminkowski | 2016-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Niestety mało zostało po Dobrowolskim i musimy wierzyć na słowo, że Owca i Koń to były rzeczy wielkie. Czytając jednak o tym kabarecie we wspomnieniach Kowalewskiego, Gołasa, czy Młynarskiego trudno im nie uwierzyć, że była to rzecz zjawiskowa. Książka jest swoistą laurką dla Dobrowolskiego. Oczywiście wątek alkoholizmu oraz wewnętrznej niezgody na panujący system jest w niej obecny lecz nie daje on tak bardzo po głowie, jak jego pamiętniki. Ale może to i lepiej.

Michał_K-ski | 2016-04-08
Bałucki | 2015-09-05