Książka składa się z 23 reportaży 24 reporterów. Są to teksty, które w ostatnich czterech latach zostały opublikowane w „Gazecie Wyborczej”. Opowiadają o Polsce i Polakach w nowym wieku i nowym tysiącleciu. Przed naszym wejściem do Unii Europejskiej (i po), a także podczas pamiętnej nocy referendalnej. Pokazują nowe zjawiska i problemy, jakie przyniósł ze sobą turbokapitalizm.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2005

Beata | 2015-08-21
Na półkach: Reportaż, Przeczytane, Posiadam

Jedno z moich pierwszych zetknięć z polskim reportażem. Równo dziesięć lat temu. Przepadłam doszczętnie. Przyznaję - tę pozycję przeczytałam tylko raz. Książka leży na regale, czeka na lepsze czasy. Ale właśnie od tej książki zaczęło się moje uwielbienie Jacka Hugo-Badera. Uwielbienie, które bezgranicznie trwa do dziś...

StaszekPorazka | 2016-08-17
Na półkach: Reportaż, Przeczytane