Made in Poland. Antologia reporterów Dużego Formatu

reportaż literatura faktu Polska

Oficjalne recenzje i

Przejrzeć się w reportażu

[ 9 ] Link do recenzji

Sięgając po jakąkolwiek antologię, najczęściej kieruję się jednym kryterium – nazwiskami autorów. Rzadko kuszę się na tę formę publikacji, gdy nie znam ich twórców. Może robię błąd, ale w bieżącej powodzi książek, które chcę przeczytać i tych, które zechcę przeczytać, muszę stosować jakąś selekcję wyboru literatury. A i tak odejdę z tego świata, żałując jednego – tysięcy...

Z przyjemnością się czyta

Totalna podstawa dla każdego fana polskiego non-fiction.

Bardzo dobre reportaże, ktoś kto lubi tą forme będzie zachwycony - ja byłam.

2077

"Plotka pojawia się nagle. Może ją wywołać zwykłe spojrzenie
albo uśmiech, kiedy drogą przechodzi mężczyzna. Ale czasem nie
trzeba powodu. Wystarczy, że ktoś powie słowo, a ktoś inny
dołoży drugie.
Plotka najpierw jest jak sokół: krąży wysoko nad głowami. Z
tej wysokości nie może zaszkodzić. Czasem odlatuje i
niebezpieczeństwo mija.
Ale czasem zniża lot. Szuka...

Świetne napisane reportaże

Problemem tego zbioru jest to, że poziom reportaży jest nierówny. Niektóre to majstersztyk, a inne są nijakie, słabe, nudne. Można przeczytać, ale nie trzeba.

Super ksiazka!

Dobra antologia, polecam. Teksty nie są najnowsze, ale czyta się je z przyjemnością. Na kilkanaście tekstów nie dałem rady przeczytać jednego, powierzchownie przerzuciłem około trzech.

W tej książce nie ma miejsca na sztywne chronologie, podziały stylów. Każde nazwisko ma swoje strony, na których prezentuje własną manierę pisania. To właśnie ona pokazuje czytelnikowi jak różny jest reportaż. Choć wydawałoby się, że to jeden spójny gatunek... nic bardziej mylnego. Ile osób - tyle sposobów, by go ugryźć i pokazać otaczające problemy codzienności - od braków...

• Reportaż
  • Literatura faktu
  • 2014
  • Chcę w prezencie
  • 2013

Leszek K. Talko Made in Poland. Antologia reporterów Dużego Formatu Zobacz więcej