Ukryty świat

Tłumaczenie: Maria Gębicka-Frąc
Cykl: Smocze Królestwo (tom 8)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Shrouded Realm
knaak, fantasy, smocze królestwo, smok
Pablos

Budzący grozę świat wojny - świat, w którym młody mag Cabe Bedlam walczy z czarnoksiężnikami, szalonymi władcami, wiedźminami, demonami, mrocznymi bogami… i zawziętymi, zmiennokształtnymi Smoczymi Królami. Oto kolejne tomy zdumiewającej sagi o powstaniu Smoczego Królestwa. Uwięziony w świecie zatrutym przez czarną magię, Dru Zeree może uratować skazaną na zgubę rasę tylko w jeden sposób. Musi przeprowadzić swoich ludzi do niebezpiecznej, widmowej krainy duchów. Lecz najeżonej zdradą ścieżki ze świata ludzi do krainy upiorów bronią żywioły i demony zagubionej rasy. A za bramą miraż życia może stoczyć się w bezdenną otchłań grozy, śmierci i cieni.

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/ukryty-swiat.html

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/ukryty-swiat.html

magfre | 2012-03-04
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane

Akcja dzieje się w dwóch światach. Pierwszy to Nimth - świat Vraadów, który w wyniku niepohamowego stosowania przez nich magii, ulega destabilizacji i zaczyna ginąć. Drugi - to Smocze Królestwo - świat, który Vraadowie pragną skolonizować, czyniąc z niego swój nowy dom. Dobrze przedstawione są oba światy. Świetnie opisana jest natura Vraadów. Jednak brakuje tutaj wartkiej, szybkiej akcji. Nie jest to książka, którą czyta się z zapartym tchem.

pustako | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016