Ogry

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ogry". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
Die Oger
978-83-7513-824-5
Dorota_1988

Ogry to wielkie, tępe i groźne potwory. Ich życie polega na zaspakajaniu podstawowych potrzeb. Ale czy to cała prawda o nich? Poznaj tę rasę, śledząc losy Mogdy – ogra, który wskutek zbiegu okoliczności został obdarzony czymś, co do tej pory było mu zupełnie obce – inteligencją…
Wartką, trzymającą w napięciu akcję rozładowuje ironiczny dowcip wysokich lotów.

Elżbieta | 2014-01-04
Przeczytana: 19 grudnia 2013

Ogry. Wielkie stworzenia, które są mało inteligentne. Co by się jednak stało, gdyby okazało się, że nagle przestają być głupie? Spotkało to właśnie Mogdę, wielkiego ogra, który za sprawą magicznego amuletu jest w stanie czytać, pisać oraz posiadł właśnie inteligencję. Okazuje się, że dzięki temu spełni pewna przepowiednię i uratuje świat...

Książka ma w sobie potencjał. Bardzo podobał mi się pomysł z inteligentnymi ogrami. Wydało mi się wówczas to czymś innym, ciekawym. A jak było w praktyce? Powieść napisana jest prostackim językiem, a zdania ułożone są w taki sposób, że po pięciu linijkach orientowałam się, że nic nie pamiętam, z tego co czytałam.
Początek był przyjemny i zabawny, ale w miarę czytania książka stawała się monotonna, żarty co raz mniej śmieszne, musiałam więc się zmuszać, aby ją dokończyć.

Anna Cienki | 2014-09-28

Kupiłam książkę już jakiś czas temu, jak dotąd nie żałuję, zwłaszcza że udało mi się ją zapolować po promocji. Lekka szybko się czytała, ba nawet mnie wyciągnęła i nie mogłam się oderwać.

Daniex45 | 2016-08-23
Ketron | 2016-05-16