Nuda pierścieni

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
8371502028

Inne wydania

Arcydzieło komizmu... Genialna parodia słynnej trylogii J.R.R.Tolkiena Władca Pierścieni, błyskotliwa i całkowicie pozbawiona szacunku... Pragraf 22 dla miłośników fantasy. Harvard Daily News

MaciekWroc | 2014-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2014

Toczyłem walkę z tą książeczką i poległem ;) Nigdy nie myślałem, że można wydać coś tak słabego i że ktoś to kupuje.
Powiem tak, można to przeczytać jedynie wtedy, gdy czeka nas daleka droga pociągiem, a nie ma z kim porozmawiać i nie chce nam się spać, choć po paru stronach stan czytelnika ulegnie z pewnością znacznemu pogorszeniu...
Prezent dla wroga lub dla cierpiących na bezsenność (może Was uleczy) ;)

Beremis | 2014-05-05
Na półkach: Przeczytane, EBooki
Przeczytana: 05 maja 2014

Jedna z bardzo nielicznych pozycji, których nie doczytam do końca, już po kilkunastu stronicach się męczyłem i zamiast śmiechu odczuwałem rozdrażnienie.

Yardash | 2014-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Choć polski tytuł nie oddaje oryginalnej gry słów (Bored of the Rings), to jednak sens w pewien przewrotny sposób został zachowany - bo książka jest moim zdaniem nieciekawa. Co prawda trafiają się zabawne momenty, jak np. różnego rodzaju wyliczanki (postacie napotykane przez chochliki w opuszczonym lesie, charakterystyczne dźwięki w ciemności czy skład armii Fordoru ze zmotoryzowanymi bałwanami w bobslejach na czele) czy krótki, ale genialny fragment z magicznym zwierciadłem Lavaliery, jednak książka jako całość wydała mi się raczej mało zabawna, a momentami nawet prostacka. W związku z tym pochwalne peany na odwrocie książki o rzekomym "arcydziele komizmu" i "genialnej parodii" przyjąłem z pewnym skrętem kiszek.........

ALE!! Wystarczyło przeczytać artykuł o tej książce na Wikipedii żeby dojść do wniosku, że miałkość książki wynika w dużej mierze z nie najlepszego i niekonsekwentnego tłumaczenia oraz braku jakiegokolwiek posłowia, które wyjaśniałoby niektóre nieoczywiste żarty -...

Oskar | 2012-04-16

Parodia napisana na siłę. Po paru stronach dowcipy stają się przewidywalne i nie wnoszą już nic nowego. Absurdalne zderzenie rzeczy w ogóle nie pasujących do tematyki utworu gdzie indziej zwykle działa - tutaj w ogóle nie. Już w połowie czytanie stało się męczące i wielkiej wytrwałości wymagało ode mnie dotarcie do końca.

To czytelniczy koszmar i chyba nigdy nie czytałem gorszej parodii. Odradzam czytanie, a już zdecydowanie zakup.

Violla92 | 2014-09-25
Przeczytana: grudzień 2012

Liczyłam na dawkę świetnego humoru i dobrą parodię Władcy Pierścieni ale nie wyszło.

Apolonia | 2014-11-05

Zacznijmy od zacytowania autorów ze wstępu: To nie jest tolkienistyka. To głupiutka, miejscami zabawna, miejscami kretyńska powiastka luźno oparta na "Władcy pierścieni". Ktoś, kto spodziewa się Tolkiena, siłą rzeczy srodze się zawiedzie.
Ja mam do niej ogromny sentyment - te 10 lat temu bawiła znacznie bardziej niż teraz ;). Zbyt dużo przaśnego humoru, zbyt mało pokpiwania ze stylu Mistrza. Ale "Deus ex machina airlines" czy "zidiociały basset" weszły na stałe do mojego słownika i pewnie już w nim zostaną :P.

Zielony | 2011-12-22

Hmmm..... parodie trzeba umieć robić. Tymczasem "Nuda Pierścieni" poza kilkoma fajnymi rzeczami jest.... głupawa. Durna. I stara się być śmieszna na siłę. Już lepiej poczytać Terry'ego Pratchetta. Też fantasy, też śmieszne, ale dużo lepsze :)

Satariel | 2013-06-21

Dostałem w prezencie - niestety książka w ogóle do mnie nie trafiła. Spodziewałem się czegoś w rodzaju twórczości Pratchetta a co zastałem? Pisane na siłę czytadło które próbuje odnosić się do genialnego "Władcy pierścieni". Książka nieudolnie przetłumaczona czeka na chwilę aż o niej zapomnę...

Cerro | 2015-07-16
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 03 lipca 2015

Nuda Pierścieni Bearda i Kenneya zdecydowanie nie jest pozycją dla osób, które Władcę Pierścieni uważają za osobistą Biblię. Ta książka całkiem nieźle pokazuje jednak - oczywiście w przerysowany sposób - czym mogłoby być największe dzieło, gdyby Tolkien nie był Tolkienem. Albo gdyby pokusił się o odrobinę psychologicznego prawdopodobieństwa postaci.

aster | 2014-07-04

Jeśli bawią cię marne dowcipy o ćpaniu, chlaniu, pierdzeniu itp - pozycja dla ciebie. W przeciwnym wypadku - odradzam. Im dalej tym gorzej. "Magiczne przygody Kubusia Puchatka" to przy tym literatura wysokich lotów.
Dwa "pozytywy": książka jest krótka. Gdyby była dłuższa byłaby jeszcze bardziej męcząca. No i równie szybko, co się to kończy się o tym zapomina.