Lodowy smok

Cykl: Smocze Królestwo (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Ice dragon
smoki, magia, smocze królestwo
Lisek_1986

Cabe Bedlam i jego żona, lady Gwendolin, zostają opiekunami młodych pokonanego Złotego Smoka. Mają poparcie Zielonego, który dąży do pokoju pomiędzy dwoma rasami. Jednakże nie wszyscy smoczy władcy podzielają to pragnienie; zwłaszcza Lodowy nie może znieść stale rosnącej potęgi ludzi. W swoim szaleństwie postanawia zniszczyć zarówno ludzkość, jak i smoki, dzięki czemu gady stałyby się ostatnią panującą rasą w Smoczych Królestwach. I znów Cabe i Gwen stają do nierównej walki, tym razem z Lodowym Smokiem oraz ożywionymi z przeszłości śnieżnymi potworami. Mają wielu sojuszników, a wśród nich gryfa, pana Mistrza Wiedzy i... Błękitnego, który zawiera pakt z lwioptakiem, by ratować królestwa i ich mieszkańców.

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/lodowy-smok.html

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/lodowy-smok.html#

Marek Bednarczuk | 2013-01-28
Przeczytana: 2003 rok

Książka osadzona w bardzo ciekawym świecie. Warta przeczytania.

ELA_CHCE_PAPU | 2016-08-27
trufem | 2016-05-22