Wyznania królowej

Okładka książki Wyznania królowej Victoria Holt
Okładka książki Wyznania królowej
Victoria Holt Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka pod Różą literatura obyczajowa, romans
Biblioteczka pod Różą
The Queen's Confession
Prószyński i S-ka
2004-09-06
2004-09-06
Ewa Partyga

Pomysł świetny. Wykonanie średnie. Sporo stron przerzuciłam, zniecierpliwiona przynudnami opisami strojow, postaci, miejsc. Wiele Z tych opisów jest niepotrzebnych, metafory oklepane, język dość pospolity. Zupełny brak klimatu.
Ogólnie lektura rozczarowuje. Sporo brakuje do np. świetnych książek Gortnera.

Ogólnie lektura rozczarowuje. Sporo brakuje do np. świetnych książek Gortnera.

Jest to książka, do której wracam i wracam. Bardzo lubię, wręcz uwielbiam literaturę i filmy o losach i życiu francuskich królów i królowych, a "Wyznania królowej" pięknie przedstawiają życie, rozterki, emocje, radości i smutki królowej Marii Antoniny. Książka jest delikatna, intymna i przenosi czytelnika do pełnych tajemnic, intryg, plotek, przyjaźni i romansów komnat Wersalu.

Wspaniała, wzruszająca opowieść o Marii Antoninie, królowej Francji. Opisana dość wiernie, pozwala wczuć się w rolę głównej bohaterki.

Ogólnie lekko się czyta, dobrze napisana, ale według mnie wiele wątków baaardzo przeciągniętych. Książka nie straciłaby wiele, gdyby niektóre sytuacje opisane były krócej.

Przypadła mi do gustu książka opowiada o Marii Antoninie i jej życiu.
Przepiękna, wzruszająca historia wciągająca bardzo
Przeczytałam jednym tchem warto przeczytać!!!

Przypadła mi do gustu książka opowiada o Marii Antoninie i jej życiu.
Przepiękna, wzruszająca historia wciągająca bardzo
Przeczytałam jednym tchem warto przeczytać!!!

ta książka,mimo iż fikcja literacka, zmieniła mój sposób patrzenia na rewolucję francuską i na Marię Antoninę. Kiedyś sądziłam,że była to zła kobieta, a rewolucja była zbawienna dla Francji. jakże się myliłam!! Bohaterkę podziwiam choć faktycznie była zbyt rozrzutna. Co do samych francuzów...okropny naród w tamtych czasach, zmienni jak chorągiewka na wietrze..nieobliczalni...motłoch rządny krwi i okrutny. choć znam ich język,uczę się go do tej pory, to jednak moje uwielbienie do niego i tego narodu zmalało...ale książka sama w sobie ciekawa i warta przeczytania, chociaż by po to jak popatrzeć na rewolucję od strony szlachty

Po książkach Antoni Fraser i Stefana Zweiga oraz biografii Ludwika XVI pióra Baszkiewicza to moje kolejne spotkanie z Marią Antoniną
Po raz pierwszy spotykam się z twórczością Victorii Holt i muszę przyznać, że jestem oczarowany takim przedstawieniem losów królowej. Widać, że autorka gruntownie zaznajomiła się z postacią Marii Antoniny. Na uznanie tez zasługuje bardzo dobre wczucie się w psychikę bohaterki i wierność faktom. Polecam.

Książka od razu mi się spodobała. Lubię takie klimaty. Co prawda, pewnie większość osób zna historię życia Marii Antoniny, ale książka napisana z perspektywy jej przeżyć, była trafionym pomysłem. Może ma za dużo opisów nierozsądności Marii Antoniny, ale i tak koniec wynagrodził mi niektóre nużące wątki.

Wciągająca książka. Aż się wierzyć nie chce, że to na podstawie autentycznych wydarzeń. Autorka świetnie nakreśliła wspomnienia, odczucia i osobowość głównej postaci. Czytając końcówkę naprawdę miałam łzy w oczach i żal mi było Marie Anoinette.
POLECAM

POLECAM