Wyznania królowej

Seria: Biblioteczka pod Różą
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Queen's Confession
Barbara

Pochodziła z najpotężniejszego rodu panującego Europy. Jej narodzinom towarzyszyły ponoć złowróżbne znaki - podobno nad kołyską arcyksiężniczki widziano widmo tronu i francuskiego kata. Maria Antonina została królową Francji, mając dziewiętnaście lat. Mając trzydzieści osiem, trafiła na szafot. Rewolucja okrzyknęła ją rozpustnicą, zdrajczynią, ciemiężycielką ludu. Po powrocie monarchii została uznana za nieszczęśliwą ofiarę historii i niemalże świętą. W ostatnich latach panowania nosiła się podobno z zamiarem napisania pamiętników. Może przedstawiłaby w nich swoje życie w taki właśnie sposób...

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Artur Schodziński | 2014-10-06
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 października 2014

Po książkach Antoni Fraser i Stefana Zweiga oraz biografii Ludwika XVI pióra Baszkiewicza to moje kolejne spotkanie z Marią Antoniną
Po raz pierwszy spotykam się z twórczością Victorii Holt i muszę przyznać, że jestem oczarowany takim przedstawieniem losów królowej. Widać, że autorka gruntownie zaznajomiła się z postacią Marii Antoniny. Na uznanie tez zasługuje bardzo dobre wczucie się w psychikę bohaterki i wierność faktom. Polecam.

Justyna Antoniewicz | 2015-06-07
Przeczytana: 2015 rok

Przypadła mi do gustu książka opowiada o Marii Antoninie i jej życiu.
Przepiękna, wzruszająca historia wciągająca bardzo
Przeczytałam jednym tchem warto przeczytać!!!

Patrycja | 2014-10-13

ta książka,mimo iż fikcja literacka, zmieniła mój sposób patrzenia na rewolucję francuską i na Marię Antoninę. Kiedyś sądziłam,że była to zła kobieta, a rewolucja była zbawienna dla Francji. jakże się myliłam!! Bohaterkę podziwiam choć faktycznie była zbyt rozrzutna. Co do samych francuzów...okropny naród w tamtych czasach, zmienni jak chorągiewka na wietrze..nieobliczalni...motłoch rządny krwi i okrutny. choć znam ich język,uczę się go do tej pory, to jednak moje uwielbienie do niego i tego narodu zmalało...ale książka sama w sobie ciekawa i warta przeczytania, chociaż by po to jak popatrzeć na rewolucję od strony szlachty

Shatterfly | 2012-08-07
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2012
Przeczytana: 07 kwietnia 2012

Wciągająca książka. Aż się wierzyć nie chce, że to na podstawie autentycznych wydarzeń. Autorka świetnie nakreśliła wspomnienia, odczucia i osobowość głównej postaci. Czytając końcówkę naprawdę miałam łzy w oczach i żal mi było Marie Anoinette.
POLECAM

tuniowa | 2013-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Książka od razu mi się spodobała. Lubię takie klimaty. Co prawda, pewnie większość osób zna historię życia Marii Antoniny, ale książka napisana z perspektywy jej przeżyć, była trafionym pomysłem. Może ma za dużo opisów nierozsądności Marii Antoniny, ale i tak koniec wynagrodził mi niektóre nużące wątki.

NataliaPPP | 2016-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2016

Ogólnie lekko się czyta, dobrze napisana, ale według mnie wiele wątków baaardzo przeciągniętych. Książka nie straciłaby wiele, gdyby niektóre sytuacje opisane były krócej.

olka kręcisz | 2017-07-24
Na półkach: 2017, Przeczytane