Żony i kochanki Henryka VIII

The Mistresses of Henry VIII
978-83-258-0263-9
żona, król, Henryk, seks, władza, Francja
Freja78

Kiedy 17-letni Henryk VIII obejmował tron, miał opinię bon vivanta - mężczyzny, który umiał i lubił używać życia. Interesowały go przede wszystkim "polowania i dziewczyny" - tym pasjom pozostał wierny do śmierci. Zawsze otaczały go piękne kobiety, które prześcigały się w intrygach i podstępach, by zająć miejsce u jego boku. Król ochoczo uczestniczył w miłosnych gierkach, starając się zręcznie dzielić czas między żony i kochanki. Kelly Hart zajmująco przedstawia burzliwe życie intymne najsłynniejszego władcy Anglii i losy dwunastu kobiet, z którymi był związany. Z mroku dziejów wyłaniają się barwne postaci, porywy namiętności mieszają się z gwałtowną nienawiścią prowadzącą na szafot.

źródło opisu: Klub dla Ciebie

Świetnie napisana książka, która w bardzo przystępny sposób ukazuje dzieje Henryka VIII , jego sześciu żon i kochanek.
Dobrze się czyta. Polecam !

Raybella | 2012-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2012

Bardzo dobra książka, ale..
Po pierwsze: Mimo, że żony i kochanki Henryka VIII zostały „poukładane” według porządku chronologicznego, to niekiedy występował chaos z powodu nagłego wplatania przez autorkę przeszłość albo przyszłości (czasami dalekiej) i potem szybkiego wracania do „teraźniejszości”. W dodatku wydarzenia te niekoniecznie dotyczyły bezpośrednio obecnie omawianej bohaterki.
Po drugie: Przydałoby się wielkie drzewo genealogiczne na początku książki, bo nieraz głowa pękała od powinowactw rodzinnych.. Naprawdę ciężko było to wszystko spamiętać..
Po trzecie: Miałam wrażenie, że głównym bohaterem książki i tak jest Henryk VIII, a te wszystkie żony i kochanki stanowią jedynie drogę do zrozumienia króla XVI-wiecznej Anglii.
Mimo wszystko polecam tą książkę, ale bardziej jako ciekawostkę, bo moim zdaniem ani to nie jest główne źródło do poznania królowych (i kochanek) Henryka VIII ani do niego samego.

fiolkalamb | 2015-09-24
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Lektura ciekawa, przede wszystkim ze względu na niezwykle barwną postać angielskiego króla, którego rządy naznaczone zostały przez ogromny temperament i żarliwą, choć niestałą namiętność. Mimo, że książka faktycznie portretuje 12 dam serca władcy, to kobiety te stanowią tylko pryzmat, z którego wyłania się obraz mężczyzny, wizerunek postaci, której w żaden sposób przesłonić nie można, tj. porywczego i namiętnego króla Henryka VIII. Z kolei dzieje Henryka i dam z nim związanych dają również ciekawe świadectwo standardów epoki. W książce znajdziemy zatem opisy rozmaitych zwyczajów dworskich, norm i konwenansów, które dziś zadziwiają, a które kiedyś stanowiły codzienną rzeczywistość.
Jeśli chodzi o formę książki to jest dość przystępna, pewną trudność nastręczać może jedynie rozwikłanie więzów krwi poszczególnych postaci, których nagromadzenie w książce jest naprawdę spore. Dla miłośników Dynastii Tudorów, takich jak ja to przyjemna lektura uzupełniająca.

Penelopa | 2013-05-28

Książka ta jest zdecydowanie dla osób, które są zainteresowane Tudorami i historią ponieważ nie jest to książka z typową fabułą, więc osoby poszukujące ciekawie napisanej historii raczej będą zawiedzeni. Będzie to na pewno prawdziwa przyjemność dla fanów Dynastii, którzy znajdą tam szczegółowe opisy każdej z żon i kochanek króla, oraz jego samego. "Żony i kochanki Henryka VIII" to również źródło pozwalające nam poznać zwyczaje i tradycje tamtych czasów.

Marta | 2012-07-25

Odpowiednia książka dla wszystkich fanów epoki Tudorów i serialu "Dynastia Tudorów". Można poznać wiele ciekawych faktów z życia Henryka VIII i dowiedzieć się czegoś o jego relacjach z kobietami żonami, kochankami, córkami. Polecam.

Karinella | 2012-11-23
Przeczytana: październik 2012

Sam Henryk VIII zwiastuje przeżycie interesującej przygody.Książka ciekawa i zachęcająca do poszukiwania dalszych informacji na temat Dam Serca tego intrygującego króla:)szkoda, że książka nie zawiera zdjęć tych piękności:))

Imari | 2015-03-27
Przeczytana: 27 marca 2015

Rewelacyjna pozycja :) nie tylko w ciekawy sposób przedstawia prawdę historyczną potwierdzoną wieloma różnymi źródłami, ale samym stylem języka zachęca czytelnika! Serdecznie polecam wszystkim miłośnikom tematu :)

monika7253 | 2011-09-01

Jak ktoś lubił "Dynastię Tudorów" to ta książka jest dla niego. Oj czyta się jak marzenie. A do tego to niezła nauka historii... miłosnych (i nie tylko) :)

| 2011-11-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 listopada 2011

Genialna książka o jednym z najpodlejszych władców Anglii oraz jego miłosnych podbojach. Polecam wszystkim - nawet antyfanom dynastii Tudorów.

spluq | 2011-06-05
Przeczytana: 2011 rok

Godna polecenia pozycja dla wszystkich zainteresowanych czasami Tudorów.