Legenda o siódmej dziewicy

Seria: Biblioteczka pod Różą
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Legend of the Seventh Virgin
Barbara

Kerensa Carlee to wiejska dziewczyna obdarzona nieprzeciętną urodą i inteligencją. Całe swoje życie podporządkowała spełnieniu jednego marzenia: w dniu, w którym po raz pierwszy zobaczyła St Larnston Abbas, postanowiła , że zostanie panią tej wspaniałej rezydencji, siedziby arystokratycznego rodu St Larnstonów. Jej szansą stała się przyjaźń z Mellyorą Martin, córką wiejskiego pastora. Mimo przestróg babki, Kerensa przekroczyła próg wielkiego domu. Szybko się okazało, że nie ma już odwrotu...

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

To już druga książka Victorii Holt, po którą sięgnęłam. Na początku ciężko mi było przebrnąć przez pierwsze rozdziały, czego nadmiernie dumna główna bohaterka bynajmniej mi nie ułatwiała. Dopiero gdzieś od połowy akcja mnie wciągnęła. W stosunku do treści, ta książka ma stanowczo zbyt długie rozdziały, przynajmniej jak na mój gust. Od połowy czytało mi się lepiej, bo akcja zaczęła mnie wreszcie interesować. Prawdę mówiąc, po tym co czytałam na okładce spodziewałam się innej historii, ale w gruncie rzeczy nie zawiodłam się aż tak mocno, ponieważ od połowy do końca książka trzymała mnie już w napięciu i nawet spodobało mi się zakończenie, bo wreszcie ktoś utarł nosa Kerensie. Niektóre zwroty akcji potrafiły mnie nieco zaszokować, więc nie jest źle, aczkolwiek cudów też nie ma.

allison | 2011-04-18
Przeczytana: maj 2010

Romans historyczny - fajne czytadło do poduchy i tyle:)

Anna | 2015-09-06
Przeczytana: 2015 rok

Na szczęście okładka książki mocno odbiega od jej treści. Nie jest to klasyczny, banalny romans, ale całkiem udana, przyjemna powieść. Nie jest ambitna, ale do poczytania. Młoda, biedna dziewczyna marzy o życiu w wyższych sferach, dla niej, wydawałoby się, niedostępnym. Karensa jest jednak niesamowicie dumna i uparta, zdecydowana osiągnąć w końcu swoje marzenia. Nie jest bynajmniej złą postacią, kocha swoich bliskich i chce dla nich jak najlepiej. Tyle, że kieruje nią chorobliwa wręcz chęć, układania ludziom życia i manipulowania nim, wedle jej życzenia i w celu osiągnięcia swoich własnych celów. W taki sposób próbuje stać się, za radą swej ukochanej babci, kowalem własnego losu. Życie uciera jej jednak nosa i uczy pokory. Jest to duży plus tej książki, zakończenie nie jest przewidywalne i niektórzy mogą poczuć się zawiedzeni właśnie takim obrotem spraw. Ale dzięki temu autorka nie powiela utartych ścieżek, nie idzie na łatwiznę, przeciwnie intryguje i zaskakuje.

karensa | 2010-10-13
Przeczytana: 1999 rok

Książkę tę przeczytałam kiedy miałam 14 lat. Wydawała mi się wtedy niesamowita. Karensa jest pewną siebie dziewczyną, która chce za wszelką cenę osiągnąć swój cel, jakim jest bogate życie w tajemniczym dworze. Historia ma kilka wątków, bohaterów i zwrotów akcji. Karensa zmienia się wraz z czasem i nabieraniem doświadczenia. Niesamowita postać, świetna i mocna. Zapamiętałam ją na całe życie:)

RAVEN | 2011-03-29

Spoglądając na okładkę książki oraz jej krótki opis, można błędnie stwierdzić, że jest to nieco grubszy Harlequin. Przypuszczenie jak najbardziej mylne.

Nie jest to zwykły romans - jest to historia dziewczyny, która za wszelką cenę chce osiągnąć wyznaczony cel. Niezwykle barwne postacie, ciekawe wątki. Spojrzenie na miłość i przyjaźń oczyma kobiety zaślepionej swoimi marzeniami...

Polecam!

Trampos | 2015-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

O tym, że każdy jest kowalem swojego losu, że marzenia spełniają się dzięki naszym akcjom i silnej woli. Lekcja kobiecej manipulacji. Zakończona morałem, że należy zawsze dążyć do celu, ale nie po trupach i nie kosztem innych, gdyż wszystko co uczyniliśmy ostatecznie do nas wraca.

Patrycja | 2014-09-26

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

zakończenie nie jest takie jakie przewidywałam :) i to wielki plus. nie kończy się po myśli głównej bohaterki,ale sama sobie po troszku winna. Mimo tego wciągająca historia. Lubię wątki legend i duchów dlatego bardzo mi się podobała

Kasia | 2013-08-08
Przeczytana: 2009 rok

Świetna. Czyta się jednym tchem. To nie tylko romansidło, ale również kryminał :)

Eyriashka | 2011-05-05

Przewidywalna. A ponad to nie lubię głównej bohaterki.

justyna264 | 2011-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2011

Kerensa Carlee dzieciństwo spędza u swojej babci. Jako młoda dziewczyna zmuszona jest podjąć pracę, zostaje zatrudniona przez córkę pastora. Jej pracodawczyni staje się jej przyjaciółką. Szczęście nie trwa zbyt długo, gdyż pastor umiera i obie dziewczyny z łaski zostają przyjęte do pracy w pięknym dworze zwanym Abbas. Cudowna posiadłość zawsze bardzo podobała się Kerensie. Nowy dom był spełnieniem marzeń głównej bohaterki,gdyż od zawsze chciała tam zamieszkać a do szczęścia brakowało jej tylko zostać damą. Po krótkim czasie wychodzi za mąż za syna włąscicieli zamku i awansuje w grupie społecznej, rodzi syna, czym zdobywa serce rodziny i służby. Jednakże czy małżeństwo bez miłości okaże się szczęśliwe? Jak potoczą się dalsze losy naszej bohaterki? Kto chce wiedzieć musi przeczytać :)