House of a Thousand Lanterns

Jane Lindsay, córka ochmistrzyni, nigdy nie marzyła, że kiedykolwiek stanie się bogata. I nigdy nie przypuszczała, że wyruszy w fascynującą podróż, u której kresu czeka na nią niesamowity Dom Tysiąca Latarni. Dziewiętnastowieczna, wiktoriańska Anglia i dziwny egzotyczny Hongkong w tych dwóch, tak różnych światach, toczy się życie młodej Angielki. Los nie szczędził jej ciosów, ale najgorszym koszmarem będzie dla niej dzień, gdy okaże się, że pokochała mężczyznę, któremu nie może zaufać.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Mollinka_90 | 2016-10-17
Przeczytana: grudzień 2014

"Dom Tysiąca Latarni" jest książką, którą kilka lat temu dostałam w prezencie. Zaciekawił mnie oczywiście tytuł. Osoba autorki była mi już znana, zresztą należy do moich ulubionych. Może czasem powieści Victorii Holt, bo o niej mowa, są przydługawe, może chwilami nudzą, ale mają nieodparty, subtelny urok, którego brak we współczesnych powieściach, niekiedy zbyt dosłownych czy wręcz wulgarnych.

Bohaterką "Domu Tysiąca Latarni" jest Jane Lindsay, a akcja powieści toczy się w wiktoriańskiej Anglii i egzotycznym Hongkongu. Skromna dziewczyna nigdy nie przypuszczałaby, że zostanie uwikłana w misterną sieć intryg, a jej niecodzienne małżeństwo z kolekcjonerem dzieł sztuki, przeniesie ją do tajemniczego świata kultury orientalnej. Pokocha też człowieka, któremu nie będzie mogła w pełni zaufać. Mamy tu zatem wszystkie niezbędne składniki idealnej powieści romantycznej z nutką tajemnicy.

Warto sięgnąć po "Dom Tysiąca Latarni" także ze względu na bardzo sprytnie wplecione w akcję powieści,...

lila | 2015-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Już od pewnego czasu szukałam książki o tematyce chińskiej. Akcja tej powieści po części rozgrywa się w dziewiętnastowiecznej Anglii, a po części na Dalekim Wschodzie. Dowiadujemy się dość dużo o tamtejszych zwyczajach i kulturze, ale to jeszcze za mało.
Książka napisana z perspektywy głównej bohaterki, opowieść rozgrywa się bardzo szybko, z ciekawością przerzucałam kolejne strony, ale występuje tu dużo powtórzeń, no... i styl pisarki też pozostawia wiele do życzenia.
Takie czytadło, ale dla rozrywki warto po nie sięgnąć.

Dona | 2012-06-20
Przeczytana: 18 lutego 2012

Dziewiętnastowieczna Anglia i Hongkong, miłość, tajemnica, dążenie do odkrycia zagadki...Niezwykle "wciągająca" powieść . Warto przeczytać .

tuniowa | 2014-02-18
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Była to druga przeczytana przeze mnie książka tej autorki (zaraz po Wyznaniach królowej). Po raz kolejny zachwyciły mnie bogate opisy historyczne wplecione w fabułę.
Książka ze strony na stronę jest coraz ciekawsza. Wątki są intrygujące. Chińskie motywy dają poczucie podróży w czasie, dzięki czemu czyta się ją jednym tchem. Jak najbardziej polecam.

Anna | 2015-09-08
Przeczytana: 2015 rok

Historia miłosna owiana aurą tajemniczości, rozgrywająca się częściowo w Anglii, a częściowo w Hong Kongu. Autorka szczegółowo opisuje orientalną kulturę Dalekiego Wschodu, co nieco przybliża czytelnikowi tamtejszy, XIX-wieczny klimat Chin. Książkę dobrze się czyta, treść bardzo wciąga, jednak myślę, że z powodzeniem jej objętość mogła być zdecydowanie mniejsza. Nieco irytująca jest rozwlekłość tej powieści. Główna bohaterka wielokrotnie analizuje te same rzeczy, nie wnosząc w sumie niczego nowego. Ale poza tym, jak na romans, całkiem przyjemna lektura.

Kachusek | 2014-10-25
Przeczytana: 24 października 2014

Ciekawa historia, romans kryminalny z chińskimi klimatami w tle, które nadają całej opowieści dużo kolorytu. Wciągający, lekko napisany i czyta się jednym tchem :)

Amalena | 2013-03-25
Na półkach: Przeczytane, 2013, Biblioteka
Przeczytana: marzec 2013

Czyta się z przyjemnością. Niby prosta opowieść, bez zaskakujących zwrotów akcji; historia młodej Angielki, która poznaje rodzinę handlarzy wschodnich dzieł sztuki. Po odłożeniu książki byłam jednak ciekawa co dalej działo się w życiu Jane. Dobrze jest czasem sięgnąć po taką pozycję, przenieść się wstecz - tutaj do dziewiętnastowiecznych Anglii i Hongkongu - i zapomnieć o otaczającym nas świecie, a skupić się na losach bohaterki takiej jak Jane.

Małgorzata48 | 2012-06-22
Przeczytana: 2010 rok

Zderzenie kultury Europy z kulturą Chin. Dość zawikłana intryga, atmosfera podejrzeń, narastające napięcie. Mało nieprawdopodobna fabuła : bardzo bogaty koneser sztuki czyni bohaterkę, skromną, biedną guwernantkę swoją żoną (platoniczną!!) i dziedziczką swego ogromnego majątku.
ALe styl potoczysty, wartki, czyta się szybko, wciąga.

Migdalek | 2011-08-05

Dziewiętnastowieczna Anglia i Hongkong, miłość, tajemnica, dążenie do odkrycia zagadki...Niezwykle "wciągająca" powieść, którą czyta się jednym tchem. Zaskakujące zakończenie.Książka godna przeczytania.

kot_w_butach | 2011-08-20

Fatalna, nie umiem opisać jej inaczej. Nawet potraktowanie jej jako dodatku do popołudniowej kawy zepsuje ten relaksujący czas. Dla mnie strata czasu.