India Fan

Jak odegnać zły los, zaklęty w cennym wachlarzu? Czy miłość wygra z przeznaczeniem? Anglia, I połowa XIX wieku. Druzylla i Lawinia przyjaźnią się od dzieciństwa. Trzeźwa i rozsądna Druzylla jest córką pastora, piękna i lekkomyślna Lawinia mieszka we wspaniałej rezydencji, zwanej przez mieszkańców okolicy Wielkim Domem, a matka dziewczyny, lady Harriet Framling, należy do pierwszych dam królestwa. Nad rodem Framlingów ciąży fatum: piękny, cenny indyjski wachlarz, od pokoleń należący do rodziny, przynosi nieszczęście każdemu, kto go dotknie. Czy Druzylli uda się odebrać wachlarzowi złą moc i wygrać walkę z losem? Victoria Holt to jeden z pseudonimów Eleanor Alice Burford (1906 - 1993), brytyjskiej autorki ponad 200 powieści historycznych. Jako Victoria Holt napisała 33 romanse, z których część ukazała się dopiero po jej śmierci.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2008

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

unbridled | 2012-08-23
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

Nie sądziłam, że książka przez przypadek zabrana z bibliotecznej półki może okazać się tak wciągającą powieścią.
Literatura kobieca w najlepszym wydaniu, świetnie nakreślone postacie, błyskotliwe dialogi. Powieść warta uwagi i czasu, czyta się ją z wielką przyjemnością, jednym tchem. Wspaniały wątek miłosny a w tle tajemnica wachlarza z pawich piór.Zdecydowanie polecam

Anna | 2012-02-16
Przeczytana: 13 lutego 2012

Książka klimatem przypomina twórczość Jane Austen.Przeczytałam ją z prawdziwą przyjemnością, której nie były w stanie zakłócić nawet opisy tragicznych wydarzeń w Indiach

czerwona | 2012-10-20
Przeczytana: 15 października 2012

lubię, gdy szybko czyta się książkę;) a poza tym polecam miłośnikom gatunku.

Weronika | 2011-12-28
Przeczytana: 13 sierpnia 2011

Powieść angielskiej pisarski skrywającej się pod pseudonimem Victorii Holt jest niebywale interesującą książką.

Akcja powieści przypada na I połowę dziewiętnastego wieku. Druzylla Delany jest córką pastora. To poukładana, rozsądna i konsekwentna młoda dama. Od dzieciństwa przyjaźni się z Lawinią -zupełnym przeciwieństwem swojego charakteru. Lekkomyślna i rozpieszczona panna Framling wraz z wielopokoleniową rodziną zamieszkuje ogromną posiadłość zwaną przez mieszkańców Wielkim Domem. Imponująca rezydencja kryje w sobie setki tajemnic i panna Delany już na wstępie powieści wspomina o swojej fascynacji tym miejscem. Mimo niepokaźnej gościnności i uprzejmości Lawini lubiła tam przychodzić. Na jednym ze spotkań, jedna z rozrywek miała być –zaproponowana przez pannę Framling -zabawa w chowanego. Druzylla nie znając domu udała się do pierwszego lepszego pomieszczenia. Nieświadoma, trafiła do wschodniego skrzydła posiadłości i znalazła tam, powalający swym urokiem, przepiękny wachlarz z...

lumbarda | 2012-04-19
Przeczytana: 2009 rok

Co byś pomyślała, gdybyś dowiedziała się, że wachlarz, który trzymałaś w dłoni, przynosi nieszczęście? I to nie zwykłego, poczciwego pecha, przejawiającego się nie zdążeniem na autobus czy przypaleniem ciasta, ale najprawdziwszą tragedię, odbijającą się piętnem strachu i cierpienia już na całe życie.
Wartka akcja, którą śledzi się z przez ani na chwilę nie gasnącym zainteresowaniem. Postać Druzylli, głównej bohaterki powieści, wzbudza sympatię w każdym. To dziewczyna rozsądna, która potrafi znaleźć wyjście nawet z pozornie nierozwiązywalnej sytuacji. Mieszka ze swoim ojcem pastorem. Obok parafii stoi rezydencja Framlingów. Druzylla jest z nią związana od najmłodszych lat, gdyż tam mieszka Lawinia - jej koleżanka i brat Lawinii, Fabian. W jednym z pokojów rezydencji leży też przedmiot, którego dziewczyna powinna się obawiać – wachlarz z pawich piór… Bohaterka cały czas jest w ruchu: szkoła w Anglii, we Francji, podróż do Indii, a tam wszechobecne: wojna, śmierć, strach i miłość. ...

maszka_05 | 2013-05-08
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

Polecam, wciagajaca książka, z dodatkiem Indii, i pewnej tajemnicy. Pozostawiła miłe wspomnienie.

Szczerze, czytałam tą książkę już 2 razy i mam ochotę sięgnąć po nią kolejny raz ;)

basiastg | 2015-01-18

Wspaniale się czytała.