Zorany ugór

Tłumaczenie: Andrzej Stawar
Wydawnictwo: Czytelnik
Поднятая целина
historyczna

Powieść o kolektywizacji naddonieckich wsi kozackich.

kubusss | 2014-12-22
Przeczytana: 21 grudnia 2014

Było to moje pierwsze zetknięcie się z literaturą komunistyczną. Muszę przyznać, że jestem zadowolony! :)
Patrząc na tę książkę jako na opowieść, czyli ciąg zdarzeń, muszę przyznać, że wciąga. Szołochowowi udało się napisać tę powieść w taki sposób, że czytając kolejne zdania, nabiera się ochoty na więcej. Czytając, zaobserwowałem, że im więcej czasu siedziałem z książką w ręce, tym szybciej przelatywały mi kolejne strony.
Komunizm nie jest moją ulubioną ideologią polityczną. U Szołochowa w książce widać, że mamy odmienne zdania ;)
Polecam przeczytać "Zorany ugór" z dwóch względów:
1.Dobrze jest zasmakować także tej części literatury, która miała za zadanie pochwalać dany ustrój (w tym przypadku komunizm i władzę radziecką)
2.Jest to książka dobra sama w sobie. Ciekawie napisana, interesujący język, czasami można się uśmiechnąć...

mariuszf8 | 2016-06-12
Przeczytana: 15 sierpnia 2016