Pierścień wezyra

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ostatni zwycięzca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
historyczna
piotrex

Akcja pierwszego tomu historycznego cyklu powieściowego Kazimierza Korkozowicza rozpoczyna się w 1672 roku. Był to rok szczególny dla naszego kraju, tak pełen bitew i potyczek, jak chyba żaden inny aż do czasów napoleońskich. Rok, w którym szlachecka anarchia i słabość władz centralnych doprowadziły do upadku Kamieńca i haniebnego pokoju buczackiego, do konfederacji w Gołębiu i nieomal do kolejnej wojny domowej.

Rachela | 2015-04-14
Przeczytana: 23 kwietnia 2015

" Pierścień wezyra" - bardzo spodobała mi się ta książka! Zaledwie wczoraj ją odłożyłam, lecz w mojej wyobraźni wciąż pozostają jej bohaterowie. Szczególnie polubiłam Damiana Żegonia, Justynę i Zawieję. Tamara zaś wydała mi się bardzo podejrzana. Początkowe strony, wprowadzenie do historii, trochę mnie nużyły, ale od kiedy zjawił się Żegoń ze swoją tajną misją zaczęła zżerać mnie ciekawość. A kiedy pojawił się wątek Bohdana i tajemniczej Tamary totalnie wsiąkłam w tę opowieść. Tłem dla losów głównych bohaterów jest siedemnastowieczna Polska targana konfliktami wewnętrznymi, które usiłuje wykorzystać Turcja, śląca swoich szpiegów w okolice dworu króla Michała Korybuta - Wiśniowieckiego. Pojawia się też na scenie późniejszy król Jan Sobieski.

Zaznaczam, że byłam mile zaskoczona brakiem na siłę wciskanych romansów. Wielki plus dla autora.

Koniecznie muszę dowiedzieć się kto i w jakim celu posługuje się zagadkowym pierścieniem? Czy piękna Tamara ma jakiś związek z Portą...

komilo321 | 2016-02-28
edekedek | 2016-01-24