Zaginiona

Tłumaczenie: Marta Dąbrowska
Cykl: Girl, Missing (tom 1)
Wydawnictwo: Akapit Press
Girl, missing
Skye

Zaginiona to trzymająca do końca w napięciu powieść dla młodzieży, której bohaterka Lauren, adoptowana jako dziecko, jest spragniona wiedzy na temat swojej tajemniczej przeszłości. Kiedy odkrywa, że mogła zostać odebrana swojej prawdziwej amerykańskiej rodzinie, jej dotychczasowe życie staje się jednym wielkim oszustwem. Dlaczego nikt nie chce odpowiedzieć na jej pytania? W jaki sposób ma...

Dlaczego nikt nie chce odpowiedzieć na jej pytania? W jaki sposób ma odnaleźć biologicznych rodziców? Czy jej przybrani rodzice są odpowiedzialni za jej porwanie?
Lauren ucieka z domu. W poszukiwaniu prawdy naraża się na wiele niebezpieczeństw, by odkryć, że ci, którzy ją porwali, są gotowi zrobić wszystko, byle prawda nie wyszła na jaw.

źródło opisu: Akapit Press

źródło okładki: Akapit Press

Dominika | 2014-06-30
Przeczytana: 27 czerwca 2014

Zaginiona to książka , która porusza wszystkie uczucia: złość,wściekłość, współczucie , miłość, szczęście ...
Okładka niby nie pozorna ale coś w niej jest. Nie mogę doczekać się kiedy przeczytam "Poszukiwaną". Wszystkim polecam tę książkę .

Kamyczek | 2013-07-13

Bardzo dobra książka. Do końca nie można się oderwać, cały czas się coś dzieje.

Choć główna bohaterka, Lauren wiedziała, że jest adoptowana to sama na pewno nie przypuszczałaby jak wyglądała jej adopcja.

Bardzo wciąga, wystarczy jedna nieprzespana nocka.

vanilla | 2012-10-11
Przeczytana: 10 października 2012

Świetna książka opowiadająca o problemach, z którymi nie mamy styczności na co dzień. Pozwala oderwać się od rzeczywistości i przeżywać razem z Lauren jej radości, rozterki, problemy. Akcja jest wartka i nie pozwala oderwać się czytelnikowi póki nie skończy. Polecam

I_Love_Książki_ | 2014-08-05

Świetna książka,bardzo mi sie spodobała.Jest inna od tych które czytam.

Opowiada o problemach czternastolatki Lauren , która chce poznać prawde o swojej przeszłości, swojej prawdziwej rodzine ,ale okazuje sie że to wcale nie jest takie proste jak mogło jej sie wydawać.W tej książce jest też mowa o przyjażni ,która przeistacz sie w miłość.

Natalka | 2015-01-31

Lauren wyrusza w poszukiwaniu biologicznych rodziców , którym została odebrana.Ma wiele trudności w odkryciu prawdy , lecz udaje jej się . Ale czy życie ,którego tak zawsze chciała okaże się lepsze ... ?

wallsend25 | 2014-04-23
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Genialna ❤️ Nie oderwiesz się dopóki nie dowiesz się co będzie dalej , a aby to zrobić trzeba przeczytać całość

Kinga | 2015-01-29
Przeczytana: 27 stycznia 2015

Dla wielu z nas odpowiedź na pytanie "kim jestem?" nie stanowi żadnego problemu. Niestety nie każdy ma to szczęście, że zna swoją przeszłość i korzenie. Lauren ma czternaście lat, a gdy miała trzy została adoptowana. Zadanie szkolne zmusza ją do refleksji i chęci poznania swojej przeszłości. Nie jest to jednak takie łatwe, bo jej rodzice nie są skorzy do odpowiadania na jej pytania. Lauren bierze więc sprawy w swoje ręce i zaczyna podejrzewać, że została porwana. Postanawia dowiedzieć się prawdy i wraz ze swoim przyjacielem planuje podróż do USA.

Może i książka jest trochę naciągana, a niektóre wydarzenia wydają się nieprawdopodobne, ale naprawdę mnie niesamowicie wciągnęła i byłam strasznie ciekawa, jak dalej potoczą się losy bohaterów, co zrobi Lauren i jej rodzina. Bardzo podoba mi się, że nie ma tu tak znienawidzonego przeze mnie trójkąta miłosnego, ani że na pierwszy plan nie wysuwa się nastoletnia miłość. W książce dużo się dzieje, nie ma miejsca na nudę.

Jeżeli chodzi o...

PolaTola | 2015-11-20

Pomysł ciekawy, akcja dość wartka, ale widać pewne niedociągnięcia. W porównaniu z "Zamknij oczy" dużo słabsza ze względu na widoczne szwy. Rozumiem, że to debiut, poza tym dedykowany do młodzieży, więc rozgrzeszam autorkę. Trochę naciągane niektóre sceny, zbyt nierealne lub kończą się jakby zabrakło pomysłu na lepsze ich zakończenie, zazębienie z innymi, bohaterowie jednak ciekawie ujęci, na pewno nie przezroczyści. Mimo wszystko nie kusi mnie, aby sięgnąć po kontynuację losów bohaterki w "Poszukiwana".

Mia | 2015-06-06

Lauren została adoptowana. Pewnego dnia postanawia dowiedzieć się czegoś o swojej przeszłości. Zdobyte informacje bardzo ją zaskakują...
REWELACJA! Książka jest bardzo wciągająca. Cały czas trzyma w napięciu, jest nieprzewidywalna. Bohaterowie są interesujący, tajemniczy, i do końca nie wiemy, czy naprawdę są tymi, za których się podają. Wszystko jest bardzo dobrze przemyślane i realistyczne; Sophie McKenzie dokonała wszelkich starań, aby tak było, o czym świadczą liczne podziękowania. Autorka odwaliła kawał dobrej roboty i stworzyła niesamowitą książkę dla młodzieży, która wciąga i zaskakuje.
Oczywiście każdemu gorąco polecam. Chciałabym, aby było więcej tak rewelacyjnych powieści.

Jagna | 2015-03-05
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: marzec 2015

Wzięłam poprawkę na to, że młodzieżą nie jestem więc to książka nie dla mnie. Postanowiłam, że po przeczytaniu spojrzę na tą historię oczami siedemnastolatki (w końcu to nie było aż tak dawno!) i postaram się ją docenić. I tym właśnie sposobem uważam, że to całkiem dobry kawałek literatury; taka bajka dla nastolatek które razem z główną bohaterką przeżyją fajną i całkowicie oderwaną od rzeczywistości przygodę (i nie chodzi mi o adopcję ani w jaki sposób została ona przeprowadzona bo to akurat brutalna rzeczywistość).