Molly Moon, Micky Minus i megawysysacz myśli

Cykl: Molly Moon (tom 5)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Molly Moon, Micky Minus and the Mind Machine
BlackCherry

Dziewczynka o hipnotycznym spojrzeniu, potrafiąca podróżować w czasie i zatrzymywać świat, dokonuje niezwykłego odkrycia: potrafi czytać w myślach! Czy jednak te niesamowite umiejętności pomogą jej uratować brata bliźniaka, który zaginął gdzieś w przyszłości?

Justilla | 2010-07-08
Na półkach: Przeczytane, 2011, Zagraniczna
Przeczytana: 30 września 2011

"Molly Moon" to seria o sierocie z domu dziecka, tytułowej Molly, która pewnego dnia znajduje księgę hipnotyzmu. Uczy się z niej posługiwania tą sztuką, przy okazji stwierdzając, że ma do tego ogromny talent. W pierwszym tomie wybiera się do Nowego Jorku, poznaje nowy, bogaty świat, a za pomocą hipnozy zdobywa rolę w musicalu, niestety tajemniczy mężczyzna porywa Petulę i szantażuje Molly, aby napadła na bank... W kolejnych tomach odkrywa kryształy, dzięki którym może zatrzymać czas, cofać go lub podróżować w przyszłość. W czwartym wędruje po przyszłości w poszukiwaniu swojego brata bliźniaka, z którym rozdzielono ją tuż po urodzeniu. Każdy tom to kolejna przygoda, coraz bardziej niebezpieczna i zawiła. W wyprawach towarzyszy jej zawsze nieodłączna mopsica Petula oraz Rocky, jej najlepszy przyjaciel, hipnotyzer głosem (choć mniej umiejętny od przyjaciółki). Cała trójka dzielnie stawia czoła wrogom, zawsze znajdując w sobie oparcie i mając do siebie wzajemne zaufanie.

Seria,...

Molly Moon. Ech. Tyle zmarnowanego potencjału...

Początek i druga część były bardzo obiecujące. Pomysł dość oryginalny, a choć Molly mogłaby się nazywać Mary Sue, to jednak nie rzucało się to w oczy tak bardzo. Problemem serii jest jednak całkowite skupienie się na głównej bohaterce, doładowywanie jej zadziwiającymi mocami na każdym kroku, a zapominanie o postaciach drugoplanowych. Rocky, którego naprawdę bardzo polubiłam, w tej książce występuje mniej niż pies. Poważnie. Pies Molly ma większą rolę od jej przyjaciela z dzieciństwa z sierocińca, który wspierał ją w trudnych chwilach. A słyszałam, że w kolejnych częściach, nie wydanych po polsku, jest jeszcze gorzej.

Naprawdę, za dużo tych mocy na Molly. Ma już nie tylko hipnotyzm i zatrzymywanie czasu (praktycznie bez limitu, lol), ale jeszcze może w czasie podróżować, tutaj dochodzi kolejna moc (nie napiszę jaka, żeby nie było spoilerów), a dowiadujemy się, że będzie COŚ JESZCZE. Noż po prostu, autorko, pohamuj się trochę!...

Aisog | 2011-09-23
Przeczytana: 10 września 2011

Chyba już jestem za duża na takie książki. Widać to po mojej ocenie w porównaniu do innych części które czytałam rok temu. Pewnie wtedy byłabym bardzo zadowolona ale w ciągu roku trochę się pozmieniało, przeczytałam naprawdę dobre i inteligentne książki przy których Molly Moon trochę straciła w moich oczach. I trochę denerwowało mnie to, że dziewczynka umie już robić wszystko. Brakuje mi już tylko latania.
Ale nadal uważam że to fajna książka pozwalająca się oderwać od rzeczywistości, jednakże dla młodszych czytelników.

Kolejna powieść z serii pokazująca jak nieładna, niezbyt mądra czy w ogóle w jakikolwiek sposób atrakcyjna sierota znajduje w sobie talent, i to co więcej, w każdym kolejnym tomie odnajduje po nici kolejny do poprzedniego, pokazując jak to można dać sobie radę nie tylko w obliczu prozaicznego życia, ale i niezwykłych wydarzeń, która złamałyby niejedno "atrakcyjne" dziecko na jej miejscu.

cherie | 2011-01-23
Przeczytana: 2009 rok

Jak jej wszystkie części, to książka mojej podstawówki. Wciągająca, przejmująca, dzisiaj wydawałaby mi się nieco dziecinna, tak dla dzieci w wieku 8-11 lat.

kicia | 2010-08-24

To moja ulubiona ksiazka i nic jej nie pobije !radze kazdemu ja przeczytac ! to jest super! musicie to przeczytac!

Sunrise | 2012-08-18

Ksiązka z mojego dzieciństwa która okazała się świetna.

mollymoon | 2010-08-21
Przeczytana: sierpień 2010

to chyba jest najlepsza czesc :)

natka9645 | 2016-11-04
Gloomy | 2016-09-19