Nocny włóczęga

Wydawnictwo: Świat Książki

Powieść dla młodzieży. Intrygująca historia Jacka, czternastolatka, który po wypadku samochodowym zaczyna widzieća duchy. W ten sposób poznaje Euri, z którą schodzi do podziemnego świata duchów nowojorskich, gdzie odnajduje też swoją nieżyjącą mamę i odkrywa rodzinny sekret. Niezwykle pomysłowa, trzymająca w napięciu opowieść przygodowa, pełna efektownych odniesień do mitologii (Orfeusz i Eurydyka) i wielkiej literatury.

Meredith | 2015-07-20
Na półkach: 2015, Przeczytane, Z biblioteki

Książka ta nie była zła... ale nie była też taka, jaka się spodziewałam, że będzie. Nie wciągnęłam się w akcję, nie zżyłam się z bohaterami... I ogólnie mam wrażenie, że ta powieść jest bardziej napisana dla dzieci niż dla osób starszych. ;)

Zdanie na temat tego, czy świat duchów istnieje naprawdę, jest podzielone. Nie mniej jednak temat ten często wykorzystywany jest przez pisarzy. Jeżeli interesują nas te klimaty, to warto zapoznać się z książką Katharine Marsh pt. „Nocny Włóczęga”, która prezentuje bardzo dobre połączenie świata duchów z mitologią.

Po tym jak 14-letni Jack przeżywa wypadek samochodowy, zaczyna widzieć duchy. W ten sposób poznaje Euri, z którą schodzi do podziemnego świata Nowego Jorku. W ten sposób dostaje szansę odnalezienia matki, która zmarła przed 8 laty. W czasie swojego pobytu wśród zmarłych, chłopak musi uciekać przed strażnikami, co raz bardziej przywiązuje się do Euri oraz poznaje prawdę o tym, jak jego ojciec poznał matkę. Jack próbuje też znaleźć odpowiedź na pytanie: W jaki sposób można wydostać zmarłego z podziemi, tak jak to próbował zrobić Orfeusz? Czy tym razem ta historia się powiedzie?

„Nocny Włóczęga” to bardzo fajna historyjka o chłopcu i jego zdolności do widzenia duchów. To...

Sarcassm | 2012-12-20

CUDOWNA!!!!!! Kocham tą książkę, przeczytałam ją w jeden wieczór i na prawdę, jest to jedna z najlepszych książek jakie czytałam! Jest bardzo ciekawa, wciąga, a jej tematyka ogólnie jest bardzo interesująca. Po prostu brak słów, na prawdę musicie ją przeczytać! Jedyne co mi się w niej nie spodobało, to zakończenie... Jest inne niż sobie wymarzyłam, ale i tak książka wspaniała!

Zrecenzowana | 2011-10-01

Książkę czytałam dosyć dawno, a to, że nie zniknęła pod natłokiem innych to duży plus. Szczerze mówiac, spodziewałam się innego zakończenia. Potem tygodniamy zadawałam sobie pytanie "Dlaczego?". Polecam na ciemne, jesienne i zimowe wieczory.

Wersacze | 2012-12-05

Jedna z moim ulubionych książek.Bardzo podobała mi się przyjaźń Euri z Jackiem (jeśli przekręciłam imiona,przepraszam-dawno czytałam).
Od czasu do czasu lubię czytać ją od nowa i za każdym razem jestem oczarowana tą książką.Polecam.

lunia | 2015-03-27

Można powiedzieć, że cała ta książka jest o duchach i śmierci. Jednak mi się podoba.

luna99 | 2013-07-03

Jack Perdu jest czternastoletnim molem książkowym. Wychowuje się bez matki, która zginęła w wypadku w Nowym Jorku. Pewnego dnia Jack ma wypadek. Teoretycznie powinien zginąć, ale wychodzi z tego tylko z lekkimi obrażeniami. I jest jeszcze coś. Chłopak zaczyna widzieć duchy... Ojciec wysyła go do lekarza w Nowym Jorku. Tam Jack spotyka Euri. Dziewczyna wprowadza go w podziemny świat duchów. Nastolatek ma nadzieję spotkać swoją matkę.

Ta książka jest tak dobrze napisana, że przeczytałam ją w dwie godziny. Po prostu nie można się od niej oderwać. Jedyny minus to to, że jest taka krótka.

Ferline | 2012-06-23

Przeczytałam ją jak miałam 14 lat. Jak wrażenia? Hmm, książka intrygująca, szczególnie zakończenie. Bardzo zżyłam się z głównym bohaterem i wciągnęłam w naprawdę ciekawą historię.

Hannya | 2014-12-05

Pewnie kiedyś do niej wrócę, bo pamiętam, że nieźle mnie zainteresowała.

Dorota Piękna | 2016-01-07

Książka nie w moim guście. Przeznaczona bardziej dla młodzieży