Rodzina Penderwicków

Tłumaczenie: Hanna Baltyn-Karpińska
Cykl: Rodzina Penderwicków (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
The Penderwicks: A Summer Tale of Four Sisters, Two Rabbits, and a Very Interesting Boy

Tradycyjna z ducha książka przygodowa, opowiada o wakacjach czterech dziewczynek wychowywanych przez nieco odrealnionego ojca. Ich ekspresja i wyobraźnia zderzają się z ostrymi rygorami i snobizmem reprezentowanym przez właścicielkę okazałego dworu, w którym spędzają lato. Wielkim atutem książki są realistyczne i pełne ciepła portrety starszych i młodszych bohaterów. Świat dzieci przenika...

Wielkim atutem książki są realistyczne i pełne ciepła portrety starszych i młodszych bohaterów. Świat dzieci przenika się ze światem dorosłych. W całej powieści przewija się nieuchwytny cień magicznego realizmu i duża doza humoru.

Bestseller "New York Timesa" - "Rodzina Penderwicków" została nagrodzona w 2005 roku National Book Award, najbardziej prestiżową nagrodą dla literatury amerykańskiej. Książka zdobyła ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych i została okrzyknięta przez czytelników i recenzentów nowymi "Dziećmi z Bullerbyn".

źródło opisu: http://www.nk.com.pl

źródło okładki: http://www.nk.com.pl

Ciekawa i wciągająca książka. Momentami bardzo śmieszna, posiadająca w sobie wiele ciepła. Bohaterowie to bardzo interesujące osobowości. Polecam każdemu!

scorpius | 2011-04-17
Na półkach: Ulubione, 2011, Przeczytane
Przeczytana: 16 kwietnia 2011

Okładka niezbyt przekonywująca. Zabrałam się więc za tą książkę bez większych chęci i zainteresowania. Ale już po kilku stronach wiedziałam że nie miałam racji. Książka jest świetna, opowiada o perypetiach rodzinki Penderwicków którzy wyjechali na wakacje do Arundel - Pięknej posiadłości z wielkimi ogrodami. Na tyłach pałacu stoi mały letniskowy domek i to właśnie tam zamieszkują Penderwickowie.
Książkę gorąco polecam.

Lucy Shirley | 2014-03-06
Przeczytana: czerwiec 2012

Cudo!!!!
Łyknęłam ją na huśtawce!

Weronika | 2014-10-15
Przeczytana: 14 października 2014

Piękna opowieść o rodzinie, która mimo że niepełna (mama zmarła na raka) jest pełna miłości... Cztery siostry to 4 różne historie, charaktery... Przeżywają mnóstwo przygód, niekiedy niebezpiecznych, ale zawsze są razem w trudnych chwilach:) Warto czytać takie książki.

Katka | 2012-12-01

Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam...

Cata | 2011-03-14
Przeczytana: 2009 rok
TuppenceP | 2016-02-10
Na półkach: Ukochane ♥, Przeczytane

Jedna z najlepszych powieści jakie przeczytałam kiedy byłam mała i dopiero zaczynałam przygodę w literackim świecie. Jest to książka dziecięca i młodzieżowa, w sam raz zarówno dla kilkulatków i nastolatków.
Myślę, że najbardziej urzekła mnie swoją... hmm... naturalnością. Znalazłam w niej bardzo dużo podobieństw do mojego życia i mojej rodziny, co najdziwniejsze nawet konkretne postacie, i może dla tego się w niej tak zakochałam.
Zdecydowanie polecam ;)

Unknown | 2013-07-01

Czytałam tą książkę mając dziesięć lat, więc nie mogę za bardzo określić teraz, czy mi się podobała. Miło wspominam przygody tej sympatycznej rodziny, fajnie ją się czytało w ponure, szare i deszczowe dni ;)

Kanakuji | 2011-05-26

Ta część była odjazdowa!!!!

Patsy | 2016-09-04

Opinia (dot. dwóch pierwszych tomów) po ponownym przeczytaniu książki w sierpniu 2016

Książki te pierwszy raz czytałam kończąc podstawówkę, obecnie jako studentka postanowiłam w końcu sięgnąć po nie ponownie i w żadnym razie się nie zawiodłam. Po latach czytania fantasy, fikcji historycznej i innych książek najczęściej kierowanych do dorosłych muszę przyznać, że ta pozycja jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Ostatnie, świeże w mojej pamięci spotkanie z literaturą dziecięcą w postaci "Tajemniczego ogrodu" zrodziło we mnie pewne wątpliwości co do moich możliwości czytania książek przeznaczonych dla młodszych czytelników, jednak nie o to chodziło :D. "Rodzina Penderwicków" oraz jej kontynuacja to niezwykle ciepła opowieść o rodzinie, relacjach międzyludzkich oraz radzeniu sobie ze stratą. Mimo swojej lekkości i świetnego humoru, w lekturę tę wplecione są bardzo poważne tematy, z którymi (nie tylko) dzieciom trudno jest się zmierzyć bez odpowiedniego wsparcia i zrozumienia....