Rodzina Penderwicków

Tłumaczenie: Hanna Baltyn-Karpińska
Cykl: Rodzina Penderwicków (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
The Penderwicks: A Summer Tale of Four Sisters, Two Rabbits, and a Very Interesting Boy

Tradycyjna z ducha książka przygodowa, opowiada o wakacjach czterech dziewczynek wychowywanych przez nieco odrealnionego ojca. Ich ekspresja i wyobraźnia zderzają się z ostrymi rygorami i snobizmem reprezentowanym przez właścicielkę okazałego dworu, w którym spędzają lato. Wielkim atutem książki są realistyczne i pełne ciepła portrety starszych i młodszych bohaterów. Świat dzieci przenika...

Wielkim atutem książki są realistyczne i pełne ciepła portrety starszych i młodszych bohaterów. Świat dzieci przenika się ze światem dorosłych. W całej powieści przewija się nieuchwytny cień magicznego realizmu i duża doza humoru.

Bestseller "New York Timesa" - "Rodzina Penderwicków" została nagrodzona w 2005 roku National Book Award, najbardziej prestiżową nagrodą dla literatury amerykańskiej. Książka zdobyła ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych i została okrzyknięta przez czytelników i recenzentów nowymi "Dziećmi z Bullerbyn".

źródło opisu: http://www.nk.com.pl

źródło okładki: http://www.nk.com.pl

Ciekawa i wciągająca książka. Momentami bardzo śmieszna, posiadająca w sobie wiele ciepła. Bohaterowie to bardzo interesujące osobowości. Polecam każdemu!

buziaczek197 | 2018-06-02
Przeczytana: czerwiec 2018

Rodzina Penderwicków to cudowna książka dla każdego, ale jeśli ktoś ma problem co kupić dziecku tak powyżej dziesięciu lat. To książka jest to absolutnie dla nich. Ja jestem dorosła, ale czas spędzony przy tej książce to była przyjemność. Przygody, które przeżywała każda z czterech sióstr sprawiały, że nie chciało się oderwać od tej książki. Ciepła, pełna optymizmu książka i pokazująca, że z rodziną nawet nie pełną (mama zmarła) można przeżyć cudowne historie. Nie bez znaczenia ma też fakt, że częścią rodziny jest też pies, który jest bardzo mądry i związany z najmłodszą siostrą :) Polecam każdemu !!! Nie wiem dlaczego, ale przypominała mi "Dzieci z Bullerbyn"

scorpius | 2011-04-17
Na półkach: Ulubione, 2011, Przeczytane
Przeczytana: 16 kwietnia 2011

Okładka niezbyt przekonywująca. Zabrałam się więc za tą książkę bez większych chęci i zainteresowania. Ale już po kilku stronach wiedziałam że nie miałam racji. Książka jest świetna, opowiada o perypetiach rodzinki Penderwicków którzy wyjechali na wakacje do Arundel - Pięknej posiadłości z wielkimi ogrodami. Na tyłach pałacu stoi mały letniskowy domek i to właśnie tam zamieszkują Penderwickowie.
Książkę gorąco polecam.

Felicja | 2014-03-06
Przeczytana: czerwiec 2012

Cudo!!!!
Łyknęłam ją na huśtawce!

Weronika | 2014-10-15
Przeczytana: 14 października 2014

Piękna opowieść o rodzinie, która mimo że niepełna (mama zmarła na raka) jest pełna miłości... Cztery siostry to 4 różne historie, charaktery... Przeżywają mnóstwo przygód, niekiedy niebezpiecznych, ale zawsze są razem w trudnych chwilach:) Warto czytać takie książki.

Katka | 2012-12-01

Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam...

| 2011-03-14
Przeczytana: 2009 rok
Patsy | 2016-09-04

Opinia (dot. dwóch pierwszych tomów) po ponownym przeczytaniu książki w sierpniu 2016

Książki te pierwszy raz czytałam kończąc podstawówkę, obecnie jako studentka postanowiłam w końcu sięgnąć po nie ponownie i w żadnym razie się nie zawiodłam. Po latach czytania fantasy, fikcji historycznej i innych książek najczęściej kierowanych do dorosłych muszę przyznać, że ta pozycja jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Ostatnie, świeże w mojej pamięci spotkanie z literaturą dziecięcą w postaci "Tajemniczego ogrodu" zrodziło we mnie pewne wątpliwości co do moich możliwości czytania książek przeznaczonych dla młodszych czytelników, jednak nie o to chodziło :D. "Rodzina Penderwicków" oraz jej kontynuacja to niezwykle ciepła opowieść o rodzinie, relacjach międzyludzkich oraz radzeniu sobie ze stratą. Mimo swojej lekkości i świetnego humoru, w lekturę tę wplecione są bardzo poważne tematy, z którymi (nie tylko) dzieciom trudno jest się zmierzyć bez odpowiedniego wsparcia i zrozumienia....

TuppenceP | 2016-02-10
Na półkach: Przeczytane, Ukochane ♥

Jedna z najlepszych powieści jakie przeczytałam kiedy byłam mała i dopiero zaczynałam przygodę w literackim świecie. Jest to książka dziecięca i młodzieżowa, w sam raz zarówno dla kilkulatków i nastolatków.
Myślę, że najbardziej urzekła mnie swoją... hmm... naturalnością. Znalazłam w niej bardzo dużo podobieństw do mojego życia i mojej rodziny, co najdziwniejsze nawet konkretne postacie, i może dla tego się w niej tak zakochałam.
Zdecydowanie polecam ;)

Unknown | 2013-07-01

Czytałam tą książkę mając dziesięć lat, więc nie mogę za bardzo określić teraz, czy mi się podobała. Miło wspominam przygody tej sympatycznej rodziny, fajnie ją się czytało w ponure, szare i deszczowe dni ;)