Rodzina Penderwicków

Okładka książki Rodzina Penderwicków Jeanne Birdsall
Okładka książki Rodzina Penderwicków
Jeanne Birdsall Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Rodzina Penderwicków (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Rodzina Penderwicków (tom 1)
The Penderwicks: A Summer Tale of Four Sisters, Two Rabbits, and a Very Interesting Boy
Nasza Księgarnia
2007-01-01
2007-01-01
Hanna Baltyn-Karpińska
literatura młodzieżowa rodzina penderwicków

Bardzo urocza książka dla dzieci, w sam raz na wakacje.

Bardzo urocza książka dla dzieci, w sam raz na wakacje.

Jako 11 latka zakochałam się w niej, a sentyment pozostał po dziś dzień. Lekka, zabawna, a zarazem wzruszająca. Polecam z całego serca.

Przeczytałam mając około 11 lat, przypomniałam sobie o niej. ŚWIETNA! Można się z łatwością niemalże wtopić w historię rodziny Penderwicków i przeżywać opowieść z nimi wspólnie.

Rodzina Penderwicków to cudowna książka dla każdego, ale jeśli ktoś ma problem co kupić dziecku tak powyżej dziesięciu lat. To książka jest to absolutnie dla nich. Ja jestem dorosła, ale czas spędzony przy tej książce to była przyjemność. Przygody, które przeżywała każda z czterech sióstr sprawiały, że nie chciało się oderwać od tej książki. Ciepła, pełna optymizmu książka i pokazująca, że z rodziną nawet nie pełną (mama zmarła) można przeżyć cudowne historie. Nie bez znaczenia ma też fakt, że częścią rodziny jest też pies, który jest bardzo mądry i związany z najmłodszą siostrą :) Polecam każdemu !!! Nie wiem dlaczego, ale przypominała mi "Dzieci z Bullerbyn"

Książka doskonale przenosi czytelnika w klimat letnich wakacji. Ta beztroska i zabawna opowieść jest idealna kiedy mamy zły humor i chcemy trochę wyluzować. Nie ma skomplikowanej fabuły, jest lekka i czyta się ją bardzo przyjemnie.

Opinia (dot. dwóch pierwszych tomów) po ponownym przeczytaniu książki w sierpniu 2016

Książki te pierwszy raz czytałam kończąc podstawówkę, obecnie jako studentka postanowiłam w końcu sięgnąć po nie ponownie i w żadnym razie się nie zawiodłam. Po latach czytania fantasy, fikcji historycznej i innych książek najczęściej kierowanych do dorosłych muszę przyznać, że ta pozycja jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Ostatnie, świeże w mojej pamięci spotkanie z literaturą dziecięcą w postaci "Tajemniczego ogrodu" zrodziło we mnie pewne wątpliwości co do moich możliwości czytania książek przeznaczonych dla młodszych czytelników, jednak nie o to chodziło :D. "Rodzina Penderwicków" oraz jej kontynuacja to niezwykle ciepła opowieść o rodzinie, relacjach międzyludzkich oraz radzeniu sobie ze stratą. Mimo swojej lekkości i świetnego humoru, w lekturę tę wplecione są bardzo poważne tematy, z którymi (nie tylko) dzieciom trudno jest się zmierzyć bez odpowiedniego wsparcia i zrozumienia. Szczerze mogę polecić te książki każdemu - i starszym i młodszym czytelnikom.

Mój regał z książkami
patsy-books.blogspot.com

Czytałam na wakacjach :) Bardzo miła, ciekawa historia, łatwo przeczytałam i spodobała mi się. Napisana pszystępnie, ale fabuła jest ciekawa

Polecam przeczytac w wersji angelskiej. Bardzo proste slownictwo. Milo sie czyta.

Ciekawa i wciągająca książka. Momentami bardzo śmieszna, posiadająca w sobie wiele ciepła. Bohaterowie to bardzo interesujące osobowości. Polecam każdemu!

Książka z literatury młodzieżowej, choć w niektórych wątkach czasem przypomina książkę przygodową.Zalicza się ona do moich ulubionych książek.Opisuje ona wakacje pewnej zwariowanej rodziny...Chcesz więcej? Przeczytaj!Naprawdę Warto!Niestety ta książka nie jest przeze mnie posiadana,co dodaję ze wszelakim smutkiem.

• Dzieciństwo
  • Czytane wielokrotnie
  • Literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Rodzina Penderwicków