Prawy człowiek

Tłumaczenie: Grażyna Ewa Gorządek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Konesera". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Straight Man
83-7255-347-5
Morrigan

To historia uroczego oryginała, wykładowcy z uniwersytetu w Pensylwanii, który w ciągu jednego dramatycznego tygodnia zostaje posądzony o zamordowanie gęsi, dostaje w nos od feministycznej poetki, trafia do izby wytrzeźwień, a wreszcie do szpitala. W postaci Hanka Devereaux autor stworzył bohatera, który swoje niezwykłe poczucie humoru i świadomość wszechobecnego absurdu poskramia jedynie z uwagi na miłość do żony i córek, lojalność wobec przyjaciół i, wreszcie, znajomość własnego charakteru. Książka jest nieodparcie śmieszna, a jednocześnie pełna głębokiej mądrości i wyrozumiałości dla ludzkich słabostek.

Joseheim | 2013-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Bardzo sympatyczna opowieść o profesorze niewielkiego uniwersytetu w Pensylwanii, niezłym oryginale, który sieje zamieszanie gdziekolwiek się pojawi. Historia z dużym dystansem i humorem, pozwala odetchnąć od codzienności, a jednocześnie może skłonić do zastanowienia się nad takimi sprawami jak więzi międzyludzkie, przyjaźń, postawa wobec otaczających nas ludzi. Russo doceniam przede wszystkim ze względu na Naiwniaka i Koniec Empire Falls, ale i Prawy człowiek jest satysfakcjonującą lekturą.

Morrigan | 2010-07-25
Przeczytana: 2000 rok

Książkę czyta się jednym tchem - dosłownie i w przenośni. Miło się do niej wraca,choćby po to by się pośmiać. Mocną stroną tej książki jest sprawianie ,że poważne rzeczy nabierają komicznego charakteru.

majek | 2010-11-17

Ta książka jest radosna i pogodna. Pokazuje, że dystans do własnej osoby nie jest czymś złym. Można się przy niej dobrze bawić, ale i można też przymykać oczy ze znużenia, bo ów pozycja ma jedną wadę - dłuży się niesamowicie.

Maciek M | 2017-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2017