Modlitwa smoka

Cykl: Inspektor Shan (tom 5) | Seria: Salamandra
Wydawnictwo: Rebis
Prayer of the Dragon
literatura amerykańska

Były inspektor Shan Tun, półoficjalnie zwolniony z obozu pracy w Tybecie, mieszka z zaprzyjaźnionymi lamami w ukrytym klasztorze. Wezwany do odległej wioski, ma uratować przed egzekucją mężczyznę podejrzanego o dwa okrutne morderstwa. Okazuje się, że oskarżony jest... Indianinem Nawaho. Zabójstwa są tylko częścią łańcucha zbrodni. Shan ma do rozwiązania mroczną zagadkę Góry Śpiącego Smoka, miejsca, gdzie "zaczyna się świat".

źródło opisu: nota wydawcy

robidu | 2014-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

Ta książka wywarła na mnie podobne wrażenie jak Samotność Bogów Terakowskiej. Ale nie od razu. Na początku myślałem że to kryminał. Trudno mi go było tylko w czasie osadzić, bo kiedy to się dzieje, dowiadujemy się dopiero ze strzępów informacji chyba gdzieś koło setnej strony. Potem kryminał zamienił się w opowieść o buddyźmie, a nawet o wierzeniach pierwotnych ludów Tybetu i Ameryki Północnej. Potem znowu był kryminał mocno osadzony w czarnej rzeczywistości współczesnych Chin, albo lepiej Tybetu pod butem chińczyków. Na koniec zaś okazał się mistyczną księgą Drogi, poszukiwania naszych pierwotnych wierzeń, mocno uczepionych korzeniami w siłach srogiej Natury, wbrew ludzkiej naturze, chciwej i krwiożerczej.

Polecam wytrwałym. Warto i to bardzo.

koemata | 2015-12-03
Na półkach: Az w 2015, Przeczytane, Audio
Przeczytana: 03 grudnia 2015

zagadka z błyskotliwym rozwiązaniem, a wszystko na starożytnej drodze pielgrzymów w Tybecie

irka | 2016-07-30
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam