Koniec Empire Falls

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Empire Falls
83-7337-414-0
umurawi

Pełna humoru i ciepła opowieść o życiu w małym amerykańskim miasteczku. Główny bohater, Miles Roby, z zadumą obserwuje życie mieszkańców Empire Falls z okien prowadzonej przez siebie restauracji, która należy do miejscowej potentatki. Codzienna parada stałych bywalców pozwala mu ocenić zalety i wady sytuacji, gdy ludzie wszystko o sobie wiedzą. Barwna galeria postaci i ich zawiłe losy...

Codzienna parada stałych bywalców pozwala mu ocenić zalety i wady sytuacji, gdy ludzie wszystko o sobie wiedzą. Barwna galeria postaci i ich zawiłe losy układają się w obraz świata na styku dawnych i nowych czasów, między rozkwitem przemysłu a jego upadkiem, między życiem w dostatku a lękiem spowodowanym niepewnym jutrem.

Czytam-Sobie | 2014-08-25
Na półkach: Przeczytane, Beletrystyka, 2014
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

Najpierw widziałam film - którego obejrzenie też polecam - a kiedy podoba mi się film, to sprawdzam, czy nie powstał na podstawie książki. Ucieszyłam się więc, że i książka jest dostępna po polsku.
Lubię opowieści o małych miasteczkach (niekoniecznie amerykańskich), z ich pozornie leniwą atmosferą, gdzie co prawda wszyscy wszystkich znają, ale okazuje się, że jednak są jakieś tajemnice z przeszłości, które determinują życie bohaterów i które my w trakcie lektury poznajemy.

atram_78 | 2012-05-03
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 03 maja 2012

Cudna lektura dla miłośników powieści obyczajowych. Dla tych, którzy kochają atmosferę małych amerykańskich miasteczek.
Polecam!

Entelepentele | 2013-12-03

To nie tylko powieść o małym amerykańskim miasteczku, to relacja świadków, którzy stają prosto w twarz ze swoimi strachami: obawą przed odejściem, przed miłością, radością, przed własnym zdaniem, przed zmianami, samotnością i wiarą. Ale to, co sprawia, że jest to powieść wyjątkowa, to nie do końca pokazanie sposobu, "w jaki" bohaterowie sobie radzą ze swoimi lękami, ale "jak" sobie te obawy uświadamiają. "Jak" ten moment uruchamia w nich albo potrzebę zmian lub chęć zaprzeczenia i ucieczki. Fascynujące jest obserwowanie jak niektórzy z nich ruszą do przodu, a inni utoną wraz z prądem (dosłownie:).

HPM | 2012-01-31
Przeczytana: 2012 rok

Jakże się cieszę, że trafiłam na tę pozycję. Choć z początku miałam opory przed przeczytaniem jej, teraz nie żałuję. Książka jest wręcz przeładowana informacjami dlatego ciężko się w nią wczytać,ale jak już zmusimy swoje oczy do śledzenia tak drobnego tekstu na pewno nie pożałujemy. Zaskakująca, wciąż podtrzymująca ciekawość, rewelacyjna po prostu.

Magdalena | 2013-06-25
Przeczytana: 2013 rok

Rewelacyjne poczucie humoru, wnikliwe studium charakterów bohaterów, bardzo duża świadomość i dojrzałość literacka. Nie na darmo dostał Pulitzera.

kasia_eire | 2010-11-12

Bardzo klimatyczna, świetnie skonstruowana historia, wielce zajmująca. Jeden z moich najbardziej ulubionych autorów

Joanna | 2011-07-14
Na półkach: Przeczytane, Amerykańskie
Przeczytana: lipiec 2011

Podobało mi się zakończenie.

asia_las | 2017-03-02
Nobliszka | 2016-04-15