Joseheim 
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 6 książek, ostatnio widziana 7 godzin temu
Teraz czytam
 • Czarownica znad Kałuży
  Czarownica znad Kałuży
  Autor:
  Nieopodal Okartowa, mazurskiej wsi, mieszka stara zielarka – ostatnia w okolicy osoba pamiętająca III wojnę światową, w której wyginęła prawie cała ludzkość. Przyjmuje na ucznia syna miejscowego gospo...
  czytelników: 159 | opinie: 18 | ocena: 7,28 (43 głosy)
 • Dawca Przysięgi II
  Dawca Przysięgi II
  Autor:
  Na Rosharze trwa wojna. Przebudzeni parshendi – pieśniarze – pod wodzą służących Odium Stopionych wydają się niepowstrzymani. Wieczna Burza nieubłaganie powraca, za każdym razem sprowadzając śmierć i...
  czytelników: 2238 | opinie: 61 | ocena: 8,83 (479 głosów)
 • To, co najlepsze. Tom 1
  To, co najlepsze. Tom 1
  Autor:
  Najważniejsza premiera fantastyczna ostatnich lat! Harlan Ellison – kontrowersyjny geniusz światowej literatury, prowokator nieustannie testujący granice wyobraźni. Obsypany nagrodami, zaliczony w po...
  czytelników: 264 | opinie: 8 | ocena: 7,17 (24 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-06-20 18:33:03
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam, Ulubione
 
2018-05-27 20:23:12
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Draconis Memoria (tom 1)

Przyzwoita, napisana z rozmachem fantastyka. Jeśli ktoś lubi ciekawie zbudowane światy, epickie przygody, kombinację magii (w tym wypadku jest to smocza krew) i technologii (maszyny parowe, broń palna itp.), dalekie wyprawy, wojny, bitwy, szpiegostwo i bardzo zdrowe podejście do wątków romansowych (praktycznie nieistniejących), to zachęcam do lektury.

 
2018-05-27 19:05:44
Ma nowego znajomego: Juanhijuan
 
2018-05-27 19:05:37
Ma nowego znajomego: ewa
 
2018-05-24 15:58:47
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-05-05 19:01:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: An Ember in the Ashes (tom 2)

Całkiem niezła kontynuacja pierwszego tomu, jednak mnie czegoś w niej zabrakło. Niby trzyma poziom, niby bohaterowie ci sami, znani i tak dalej, niby cały czas coś się dzieje i są (dość) zaskakujące zwroty akcji... Ale pierwsza część miała w sobie jakiś powiew świeżości, którego tutaj nie poczułam. Może miałam za duże oczekiwania. Tak czy owak jeśli ktoś przeczytał "Imperium ognia" z... Całkiem niezła kontynuacja pierwszego tomu, jednak mnie czegoś w niej zabrakło. Niby trzyma poziom, niby bohaterowie ci sami, znani i tak dalej, niby cały czas coś się dzieje i są (dość) zaskakujące zwroty akcji... Ale pierwsza część miała w sobie jakiś powiew świeżości, którego tutaj nie poczułam. Może miałam za duże oczekiwania. Tak czy owak jeśli ktoś przeczytał "Imperium ognia" z zainteresowaniem, to i kontynuacja mu się na pewno w mniejszym lub większym stopniu spodoba.

pokaż więcej

 
2018-04-25 20:14:21
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-04-18 21:01:09
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-04-18 20:44:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Podchodziłam do Wegnera długo i z wahaniem, wreszcie jednak zdecydowałam się dać mu szansę. I o ile opowiadania z Północy raczej po mnie spłynęły i nie rzuciły mnie na kolana, o tyle opowiadania z Południa naprawdę mnie chwyciły.
Pierwszy tekst z tej części byłby pewnie tylko kolejną historią miłosną z dość ciekawym zakończeniem, gdyby nie to, że Wegner zdecydował się pociągnąć wątek Yatecha....
Podchodziłam do Wegnera długo i z wahaniem, wreszcie jednak zdecydowałam się dać mu szansę. I o ile opowiadania z Północy raczej po mnie spłynęły i nie rzuciły mnie na kolana, o tyle opowiadania z Południa naprawdę mnie chwyciły.
Pierwszy tekst z tej części byłby pewnie tylko kolejną historią miłosną z dość ciekawym zakończeniem, gdyby nie to, że Wegner zdecydował się pociągnąć wątek Yatecha. Opowiadania z Południa czytałam naprawdę z przyjemnością i ciekawością, co będzie dalej. I po skończeniu książki też chciałabym wiedzieć, co dalej działo się z Yatechem i Kanayoness. Stąd wysoka ocena - rzadko ktoś wciąga mnie tak, jak teraz wciągnął Wegner.

pokaż więcej

 
2018-04-12 21:58:53
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Kroniki Riyrii (tom 1)
 
2018-04-12 21:52:58
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Siedem opowiadań utrzymanych w typowym dla Murakamiego stylu - przy czym ja zdecydowanie wolę go w formach dłuższych, pełniejszych. Z tego zbioru teksty podobały mi się tak pół na pół, to jest cztery uważam za ciekawe, a trzy wydały mi się bardzo dziwne, nawet jak na tego autora. Także uważam, że ten zbiorek nadaje się jako uzupełnienie biblioteczki zagorzałego fana Murakamiego, ale... Siedem opowiadań utrzymanych w typowym dla Murakamiego stylu - przy czym ja zdecydowanie wolę go w formach dłuższych, pełniejszych. Z tego zbioru teksty podobały mi się tak pół na pół, to jest cztery uważam za ciekawe, a trzy wydały mi się bardzo dziwne, nawet jak na tego autora. Także uważam, że ten zbiorek nadaje się jako uzupełnienie biblioteczki zagorzałego fana Murakamiego, ale zdecydowanie nie jako pierwsze z nim spotkanie.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
526 208 789
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (9)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd