Joseheim 
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 6 książek, ostatnio widziana 5 godzin temu
Teraz czytam
 • Betelowa rebelia: Spisek
  Betelowa rebelia: Spisek
  Autor:
  W Betelii, leżącej na krańcu świata tropikalnej kolonii, ścierają się interesy dwóch mocarstw: Regalium i Septium. W ich cieniu rozgrywa się prawdziwa walka pomiędzy zupełnie nowymi graczami: wszechwł...
  czytelników: 56 | opinie: 6 | ocena: 7 (19 głosów)
 • Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa
  Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa
  Autor:
  Tsukuru Tazaki ma trzydzieści sześć lat, jest kawalerem. Pochodzi z Nagoi, ale mieszka w Tokio, gdzie pracuje w firmie budującej dworce. Szesnaście lat temu miał czworo bliskich przyjaciół, którzy na...
  czytelników: 4746 | opinie: 262 | ocena: 7,24 (2627 głosów) | inne wydania: 1
 • Inne światy
  Inne światy
  Autorzy:
  Za każdym pociągnięciem pędzla kryją się całe wszechświaty. Michał Cetnarowski Mistrzowie słowa i dziesięć całkowicie odmiennych opowieści. Co je łączy? Fascynacja obrazami jednego z najbardziej doc...
  czytelników: 1046 | opinie: 53 | ocena: 6,73 (167 głosów)
 • Przebudzenie króla
  Przebudzenie króla
  Autor:
  Elektryzujące jak linia mocy zakończenie magicznego cyklu bestsellerowej autorki. Poszukiwania Glendowera trwają. Gansey i jego przyjaciele – Adam, Ronan, Noah i Blue – z każdym dniem są coraz bliżej...
  czytelników: 2467 | opinie: 79 | ocena: 7,51 (807 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-20 18:05:32
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-10-20 18:05:19
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: The Raven Cycle (tom 4)
 
2018-10-12 10:27:17
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Zwiadowcy (tom 1)
 
2018-10-06 11:42:19
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Igrzyska śmierci (tom 1)
 
2018-10-06 11:38:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Niezgodna (tom 1)

Książkę czytałam po obejrzeniu filmu, więc nie jestem w stanie ocenić jej samodzielnie. Zaznaczam przy tym, że film podobał mi się bardziej (choćby przez wiek bohaterów sugerowany wyglądem aktorów - o wiele wiarygodniej wypada zachowanie bohaterów i to, co ich spotyka, jeśli wydają się starsi niż to opisano w książce).
Nie lubię narracji pierwszoosobowej, tutaj jednak nie przeszkadzała mi...
Książkę czytałam po obejrzeniu filmu, więc nie jestem w stanie ocenić jej samodzielnie. Zaznaczam przy tym, że film podobał mi się bardziej (choćby przez wiek bohaterów sugerowany wyglądem aktorów - o wiele wiarygodniej wypada zachowanie bohaterów i to, co ich spotyka, jeśli wydają się starsi niż to opisano w książce).
Nie lubię narracji pierwszoosobowej, tutaj jednak nie przeszkadzała mi zbytnio. Powieść czyta się szybko i sprawnie. W ogóle lektura jest rozrywkowa, jeśli przełknie się główne, nieprzekonujące założenie podziału społeczeństwa na frakcje i zabawy z chemicznie generowanymi symulacjami. Odświeżająca jest sama bohaterka, która w przeciwieństwie do większości bohaterek YA jest pokazana jako raczej silna i zdecydowana, nie trzeba jej ciągle ratować i nie użala się nad sobą przez połowę powieści, jak to czasem bywa. Tak czy owak, przeczytałam w ramach eksperymentu, ale po drugi tom nie sięgnę, bo już wiem, jak pisze Veronica Roth i nie jest to styl, za którym będę tęsknić. Fanom YA i dystopii mogę polecić, ale nie nazwałabym "Niezgodnej" pozycją obowiązkową.

pokaż więcej

 
2018-09-30 16:10:44
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Trylogia Zimnego Ognia (tom 1)
 
2018-09-29 11:03:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Kroniki Riyrii (tom 2)

Zważywszy że to drugi tom, (prawie) na pewno nie sięgnie po niego nikt, kto wcześniej z Hadrianem i Roycem nie miał do czynienia. A dla kogoś, kto już zna bohaterów, "Róża i cierń" z pewnością będzie sympatyczną przygodą. Tym ciekawszą, jeśli ktoś już ma za sobą "Odkrycia Riyrii". Jest trochę akcji, trochę tajemnic i intryg, trochę humoru, trochę dramatu - wszystko na swoim... Zważywszy że to drugi tom, (prawie) na pewno nie sięgnie po niego nikt, kto wcześniej z Hadrianem i Roycem nie miał do czynienia. A dla kogoś, kto już zna bohaterów, "Róża i cierń" z pewnością będzie sympatyczną przygodą. Tym ciekawszą, jeśli ktoś już ma za sobą "Odkrycia Riyrii". Jest trochę akcji, trochę tajemnic i intryg, trochę humoru, trochę dramatu - wszystko na swoim miejscu.

pokaż więcej

 
2018-09-28 01:22:32
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Odcienie magii (tom 1)
 
2018-09-26 10:17:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Myślę, że trafiłam na tę książkę już będąc... za stara. Doceniam kryjące się w niej wdzięczne pomysły, jednak w żaden sposób nie zdołałam się wciągnąć. Może gdybym miała mniej niż dwadzieścia lat, ewentualnie gdybym poznała tę książkę w dzieciństwie i teraz ją sobie tylko odświeżyła, byłabym oczarowana. Ale teraz głównie się męczyłam, ewidentnie nie będąc tak zwanym "targetem". Także... Myślę, że trafiłam na tę książkę już będąc... za stara. Doceniam kryjące się w niej wdzięczne pomysły, jednak w żaden sposób nie zdołałam się wciągnąć. Może gdybym miała mniej niż dwadzieścia lat, ewentualnie gdybym poznała tę książkę w dzieciństwie i teraz ją sobie tylko odświeżyła, byłabym oczarowana. Ale teraz głównie się męczyłam, ewidentnie nie będąc tak zwanym "targetem". Także fanom Terakowskiej i ogólnie młodym czytelnikom polecam, nieco starsi mogą jednak przypuszczalnie, podobnie jak ja, nie odnaleźć się w przedstawionym świecie i nie zżyć się z główną bohaterką, Agatą.

pokaż więcej

 
2018-09-21 14:18:51
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
 
2018-09-21 14:18:39
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Kroniki Riyrii (tom 1)

Pierwszy cykl Sullivana przeczytałam kilka lat temu, więc miałam trochę obaw, że powrót do realiów będzie dla mnie trudny. Okazało się jednak, że już od pierwszych stron z prawdziwą przyjemnością śledziłam przygody najpierw Hadriana, potem Hadriana i Royce'a (z nieco mniejszym zaciekawieniem czytałam o Gwen) i ogólnie poczułam się tak, jakbym wróciła do grona dawno niewidzianych przyjaciół.... Pierwszy cykl Sullivana przeczytałam kilka lat temu, więc miałam trochę obaw, że powrót do realiów będzie dla mnie trudny. Okazało się jednak, że już od pierwszych stron z prawdziwą przyjemnością śledziłam przygody najpierw Hadriana, potem Hadriana i Royce'a (z nieco mniejszym zaciekawieniem czytałam o Gwen) i ogólnie poczułam się tak, jakbym wróciła do grona dawno niewidzianych przyjaciół. Myślę, że do "Kronik" spokojnie może sięgnąć każdy, kto "Odkrycia" ma już za sobą, ale także każdy, który wcześniej z prozą Sullivana do czynienia nie miał.
Bohaterowie są dobrze nakreśleni, budzą sympatię, czyta się o nich z przyjemnością. Akcja jest wartka, dialogi żywe, jest troszkę zwrotów akcji i całkiem inteligentnych pomysłów, jest też trochę humoru. Połknęłam 'Wieżę koronną" bardzo szybko i niezwykle chętnie sięgnę po "Różę i cierń".
Polecam każdemu fanowi fantastyki.

pokaż więcej

 
2018-09-17 22:46:03
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: The Raven Cycle (tom 3)

Dobra kontynuacja "Króla kruków" i "Złodziei snów". Bohaterów już dobrze znamy, relacje między nimi zacieśniają się bądź zmieniają w sposób miły dla czytelniczego oka. Zawiązane wątki rozwijają się, a niektóre dochodzą do rozwiązań, choć może nie ostatecznych. Nadal mamy do czynienia z ładnym językiem i przyjemnym sposobem prowadzenia narracji. Z chęcią sięgnę po czwarty tom, jednak trzeci... Dobra kontynuacja "Króla kruków" i "Złodziei snów". Bohaterów już dobrze znamy, relacje między nimi zacieśniają się bądź zmieniają w sposób miły dla czytelniczego oka. Zawiązane wątki rozwijają się, a niektóre dochodzą do rozwiązań, choć może nie ostatecznych. Nadal mamy do czynienia z ładnym językiem i przyjemnym sposobem prowadzenia narracji. Z chęcią sięgnę po czwarty tom, jednak trzeci uważam za nie wolny od wad.
Przede wszystkim rozczarowało mnie zakończenie tomu. Wszystkie wydarzenia w jaskini wydają mi się przekombinowane/życzeniowe/niesatysfakcjonujące. Niektóre rzeczy nie wiadomo jaką rolę miały pełnić, niektóre naprawdę wydają się niewiarygodne, niektóre wręcz nie zostały opisane.
Do tego dochodzi totalny brak umiejętności autorki jeśli chodzi o opisywanie czarnych charakterów - w pierwszym tomie Whelk wydawał się tylko pretekstem. W drugim Kavinsky trochę był a trochę nie był antagonistą (choć na tle pozostałych wypada nieźle). Teraz, w trzecim, Greenmantle w ogóle wydaje się tylko ozdobnikiem, nie ma żadnej znaczącej roli, dowiadujemy się, że jest zły i potężny, bo tak, bo autorka tak napisała, a nie dlatego, że robi coś szczególnego.
To wszystko zgrzyta. Owszem, wspaniale się czyta o bohaterach i relacjach między nimi, ale tło dla tych relacji czasem ma spore dziury. Pomimo tego jednak lekturę uważam za całkiem udaną i naprawdę chętnie sięgnę po zakończenie cyklu.

pokaż więcej

 
2018-09-13 14:00:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Fantazmaty (tom 1)

Jak na antologię opowiadań, "Fantazmaty" nieźle sobie radzą w porównaniu z konkurencją. Tekstów jest tu sporo, różnych gatunków, w różnych stylach i klimatach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie, jak to zwykle bywa, kilka tekstów się wyraźnie podobało, kilku nawet nie doczytałam, resztę uważam za mniej lub bardziej przyzwoitą. Ogólnie rzecz biorąc jeśli ktoś lubi opowiadania... Jak na antologię opowiadań, "Fantazmaty" nieźle sobie radzą w porównaniu z konkurencją. Tekstów jest tu sporo, różnych gatunków, w różnych stylach i klimatach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie, jak to zwykle bywa, kilka tekstów się wyraźnie podobało, kilku nawet nie doczytałam, resztę uważam za mniej lub bardziej przyzwoitą. Ogólnie rzecz biorąc jeśli ktoś lubi opowiadania fantastyczne, może spokojnie po tę pozycję sięgnąć - z pewnością wyłuska z niej coś, co go zainteresuje.

pokaż więcej

 
2018-09-12 21:57:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Takeshi Kovacs (tom 1)

Kawał porządnej literatury - Morgan odwalił dobrą robotę zarówno dzięki swojej kreatywności i ciekawemu przedstawieniu rzeczywistości dwudziestego szóstego wieku (jest klimat), jak i ogólnie dzięki sposobowi prowadzenia fabuły. Bohaterowie są dobrze zbudowani, a przede wszystkim sam Takeshi Kovacs daje się lubić - choć mnie odrobinę irytowało, że taki z niego badass. Oczywiście wszystko jest... Kawał porządnej literatury - Morgan odwalił dobrą robotę zarówno dzięki swojej kreatywności i ciekawemu przedstawieniu rzeczywistości dwudziestego szóstego wieku (jest klimat), jak i ogólnie dzięki sposobowi prowadzenia fabuły. Bohaterowie są dobrze zbudowani, a przede wszystkim sam Takeshi Kovacs daje się lubić - choć mnie odrobinę irytowało, że taki z niego badass. Oczywiście wszystko jest wyjaśnione jego uwarunkowaniem Emisariusza, ale nie da się ukryć, że to taka męska literatura z silnym bohaterem, który z każdej strzelaniny wyjdzie bez szwanku, ogólnie z każdą opresją sobie poradzi - i jeszcze przeleci każdą kobietę, którą będzie chciał. Nie chodzi o to, że to zarzut, tylko stwierdzenie faktu. W każdym razie "Modyfikowany węgiel" to godna polecenia lektura dla każdego czytelnika, który lubi SF i akcję.

pokaż więcej

 
2018-09-12 21:50:51
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Takeshi Kovacs (tom 2)
 
Moja biblioteczka
549 226 926
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (9)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd