Rozwiedź Jacka

Divorcing Jack
83-7150-567-1
powieść,
hunter

Zabawna, trzymająca w napięciu książka osadzona w realiach współczesnego Belfastu, zarazem intrygująca i pełna obserwacji socjologicznych.

Piotr | 2015-12-02
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 02 grudnia 2015

W połowie chciałem nią cisnąć jak najdalej się da, ale jakoś dobrnąłem do końca.

Nikto | 2016-08-02
Na półkach: Rok - 2016, Przeczytane
Przeczytana: 18 lipca 2016

Historia Dana Starkey'a jego żony , kochanki i kilku innych osób , oraz pewnej kasety magnetofonowej . Trochę ' brudnej ' polityki ,małżeńskiej zdrady i szantażu . Temat taki sobie , zdecydowanie oklepany i opisany wielokrotnie , a wykonanie jeszcze gorsze , a już na pewno wcale nie zabawne . Jednym zdaniem nudy na pudy , albo i jeszcze większe . Zdecydowanie nie polecam.

kinzetka | 2013-10-04
Przeczytana: 2010 rok

Ulster kojarzy się ludziom z IRA, konfliktem zbrojnym i terroryzmem. Najczęściej uderza się w bęben religii, martyrologii lub polityki. I zapomina się o zwykłych ludziach.
Colin Bateman, urodzony w Irlandii Północnej, postanowił pokazać temat konfliktu w perspektywie prześmiewczej.
Bohaterem jest Dan Starkey, dziennikarz, zgrywus, protestant, nieoczekiwanie uwikłany w „wielką” politykę. Zaczyna się dość niewinnie: najpierw Starkey się upija, potem poznaje Margaret, którą zabiera na imprezę do swojej chaty, a kiedy laska zaczyna się do niego kleić, widzi to żona Starkey’a i wyrzuca go z domu.
„Upojne” chwile u boku dziewczyny kończą się z chwilą, gdy ta zostaje zamordowana, jego żona – porwana, a on sam – poszukiwany jest za morderstwo. I naraz dziennikarz musi oprzytomnieć na tyle, by zrozumieć kto zabił i dlaczego. I tu wkraczamy w świat „wielkiej” polityki.
Bateman ukazuje świat ulsterskich gangsterów, często mylnie kojarzonych z bohaterami narodowymi. Prowadzi nas uliczkami, na...

profix | 2016-07-25
Edd | 2015-07-04