Żyć w tym świecie i przetrwać

Tłumaczenie: Alicja Bartosiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia na co dzień". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Life, and how to survive it
8386821973
czupirek

To kontynuacja i pogłębienie tematów z bestsellera "Żyć w rodzinie i przetrwać", książka o zdrowiu psychicznym jednostek i grup. Pomaga zarządzać sobą i innymi, zarówno w życiu osobistym, jak i społeczno - zawodowym. Skupia się na czynnikach, które stanowią o zdrowiu jednostek i rodzin, wychodząc poza kliniczne obserwacje i obejmując najnowsze i mało znane badania nad wyjątkowo zdrowymi rodzinami. Następnie wychodzi poza kontekst rodzinny: analizuje nasze zachowanie w pracy, zachowanie firm i instytucji, postępowanie społeczeństw i grup społecznych. Omawia wartości świeckie i duchowe. To podręcznik dla wszystkich, którzy chcą przetrwać w emocjonalnym zdrowiu, zmierzając do wytyczonego celu.

Danutka66 | 2013-12-02

Na mojej półce stoją obie części tej fantastycznej literatury.W zabawny ,nieco humorystyczny sposób autorzy poruszają istotne problemy naszej codzienności i mogłoby się wydawać,że to kolejny poradnik w stylu 'jak przestać sie martwić i osiagnąć wieczną szczęśliwość"...nic bardziej mylnego.
Dlaczego stoją na domowej półce ,a nie w publicznej bibliotece?Bo to pozycje z tych,do których co jakiś czas powracam.Wydawać by się mogło,że wszystko już znam,przetrawiłam,przełożyłam ze stronic książki na własne życie,a jednak...za każdym razem z radością i niemałym zaskoczeniem odkrywam coś nowego,coś tylko dla mnie i dla obecnej sytuacji,w jakiej się znajduję.
Polecam książki do wielokrotnego czytania i zapewniam,że zawsze odkryjecie tam kawałek własnego życia.

Nell | 2016-04-15

Obydwie książki panów Johna Cleese'a oraz Robina Skynnera uważam za absolutnie genialne, to powinny być lektury obowiązkowe!
Czytam sporo literatury psychologicznej i już od dość dawna przestałam mieć poczucie, że dowiaduję się z niej czegoś nowego, a tu bam! Te książki dały mi coś, czego nie dały żadne inne. Pewien rodzaj usystematyzowania, połączenia w spójną całość posiadanej wiedzy.

Bardzo przemówiła do mnie koncepcja, którą posługuje się Robin Skynner – psychoterapeuta i ekspert w tym duecie, a z którą nie zetknęłam się nigdzie indziej. Mianowicie dzieli on ludzi (w dużym, ale koniecznym uproszczeniu) na 3 kategorie: mało dojrzałych – średnio dojrzałych – bardzo dojrzałych; niezaburzonych – średnio zaburzonych – mocno zaburzonych; i z perspektywy każdej z tych grup przedstawia charakterystyczny dla niej sposób widzenia świata i ludzi, każdej właściwie sfery życia: i miłości, i rodzicielstwa, i polityki, i poczucia humoru, i religii i mnóstwa innych.
To naprawdę wiele wyjaśnia...

Zbijgniew | 2014-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2014

Kontynuacja wybitnej pogawędki o najważniejszych egzystencjalnych kwestiach. Może mniej poruszająca niż część pierwsza, ale ciągle otwierająca zwoje.

FizzyGirl | 2012-11-22
Przeczytana: 2010 rok

Humor i dialogi czasem jak z "Monty Phython'a"-jak ktos lubi-zachęcam.

bezliku | 2016-11-01
Na półkach: Przeczytane, Non-fiction