Monty Python. Autobiografia według Monty Pythona

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2015
Graham ChapmanJohn Cleese Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie film, kino, telewizja
The Pythons Autobiography by The Pythons

Oficjalne recenzje i

OTO… Monty Python’s - The Book

Link do recenzji

1954

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów tej niesamowitej grupy!

Kocham Monty Python'a od kiedy wieki temu, jeszcze jako brząc, trafiłem przypadkiem na odcinek "Latającego cyrku". To było objawienie! Do tej pory się nie otrząsnąłem. Monty Python w każdej formie - do oglądania, do czytania, a nawet do zjedzenia. Pycha!

Jak ktoś lubi trochę bardziej Pythonów to winien się zapoznać. Bardzo ciekawa "biografia".

Biblia Pythonowców, bardzo dobrze wydana, napakowana zdjęciami, relacjami każdego z Panów, wypowiedział się nawet uznany za zmarłego Chapman! Dzięki niej można się dowiedzieć co i kto tak naprawdę stoi za skeczami z Latającego Cyrku ale też pobocznych produkcji.

Super jest dowiedzieć się o nich tego wszystkiego. Cieszę się, że przeczytałam. Początki Pythonów troszkę mnie nużyły (który gdzie studiował i w jakich ekipach najpierw działali), ale od momentu gdy zaczęli robić Cyrk, a potem filmy, przeczytałam całość z dużą ciekawością, pewnie dlatego, że znając skecze i te filmy miło było odkrywać je na nowo :) Po tej autobiografii...

Wróćmy do kina. Sytuacja na sali kinowej bardzo luźna. Ktoś przebrany za zakonnika, inny za rycerza. Ktoś za pomocą dwóch połówek kokosa nadaje rytm śmiechom. Nagle obraz na ekranie minimalizuje się, a na windowsowej tapecie widzimy poruszający się kursor myszki z trudem próbujący włączyć napisy. Taka sytuacja mogła się wydarzyć tylko podczas projekcji filmu Monty Pythona i...

"MONTY PYTHON autobiografia według MONTY PYTHONA". Obowiązkowa pozycja dla fanów twórczości Pythonów. To zbiór wypowiedzi wszystkich Pythonów plus D. Sherlocka, Johna i Pam Chapmanów. Mówią otwarcie o wszystkim: o sobie, o innych Pythonach o początkach, o cyrku, filmach. Dowiecie się jak ten cały "Cyrk" ruszył. Nie wystawiają sobie laurki. Są tu żale, wzajemne złośliwości,...

Polecam bardzo

Książka niesamowicie wciągająca i warta przeczytania, daje pogląd na proces tworzenia skeczy i filmów, oraz na relacje zachodzące między grupą. Zdecydowanie trzeba sięgnąć, kawał dobrze napisanej historii.

Jedyne, do czego można się przyczepić to to, że jest to przekład książki z 2003 roku, a zatem nie ma nic na temat ostatnich występów w O2 Arena. Poza tym jest to pozycja dość wyczerpująca, każdy fan Pythona powinien ją mieć na półce.

• Chcę w prezencie
  • Do kupienia