Bajka to życie albo z jakiej jesteś bajki

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co

Mędrcy starożytni chytrze obmyślili, w jaki sposób można by ludziom mówić prawdę prosto w oczy, nie robiąc tego w sposób grubiański. Pokazywali in dziwne lustro, w którym ukazywały się różnego rodzaju zwierzęta i dziwaczne przedmioty. Był to widok zarówno ciekawy, jak i budujący. Nazwali to "bajką". I zależnie od tego, czy zwierzęta zachowały się głupio, czy też mądrze, ludzie musieli przenosić ich zachowanie na siebie i myśleć przy tym: "To o tobie mówi bajka".

źródło opisu: Jacek Santorski & Co, 2008

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

fiona | 2013-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2013

Bajeczki bardzo mi się podobały.W każdej z nich można znaleźć fragmenty swojego życia, swoje odbicie.

Ciekawie napisany zbiór bajki z jeszcze ciekawszymi komentarzami połączonymi z interpretacja psychologiczną i analizą symboliczną.

Zuzia | 2013-07-20

Fajna rzecz:-) przeczytałam wszystkie, w losowej kolejności, a do jednej wracam..hmm odpowiedź w tytule książki :-)

augustynka1607 | 2011-11-09

Bardzo ciekawe mądre bajeczki dla dorosłych.

biokoo | 2013-12-05

czytałam ale nie dotrwałam do końca, dosyć pogmatwane te bajeczki ale wyjaśnienia bardzo fajne

hagne | 2018-11-20
Przeczytana: 2008 rok