Chcę być kochana tak jak chcę

Wydawnictwo: Zwierciadło
poradniki
niemamnickabuu

Bestseller Chcę być kochana tak jak chcę, to książka - poradnik, książka - terapia, książka - przygoda, w której Katarzyna Miller i Ewa Konarowska zastanawiają się, w jaki sposób można otrzymać miłość dokładnie taką, jakiej się chce i jakiej się potrzebuje. Te relacje ze spotkań psychoterapeutki z dziennikarką to połączenie terapii i przyjacielskich zwierzeń. Są uzdrawiającymi rozmowami...

Te relacje ze spotkań psychoterapeutki z dziennikarką to połączenie terapii i przyjacielskich zwierzeń. Są uzdrawiającymi rozmowami doświadczonych kobiet. Po ich przeczytaniu może będziesz wściekła na siebie albo na mężczyzn. Po ich przemyśleniu pokochasz mądrzej, przynajmniej siebie.
Manuela Gretkowska
To wspaniała książka dla prawdziwych kobiet.
Wobec tego okazuje się, że jestem prawdziwą kobietą.
Cezary Harasimowicz

źródło opisu: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl/chce-byc-kochana-tak-jak-ja-chce.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl/chce-byc-kochana-tak-jak-ja-chce.html

tysya | 2018-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Kolejna książka Pani Katarzyny, którą miałam okazję przeczytać i niestety była to nieudana próba. Chyba jest coś ze mną nie tak, bo ogólnie poważane i lubiane książki oceniam tak nisko - oczekiwałam czegoś lepszego, ale najwyraźniej publikacje tej autorki nie są dla mnie 😉 Nie przypadła mi do gustu ani treść, ani forma książki (dialog dwóch pań).

książek: 1902
kryptonite | 2017-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Jeżeli uważasz, że złapałaś Boga za nogi i masz wręcz idealne życie, o jakim marzyłaś - nie czytaj tej książki.
Jeśli uważasz, że Twoje życie jest do kitu i usilnie szukasz wyznacznika w swoim życiu - nie czytaj tej książki.
Jeśli bezrefleksyjnie szukasz odpowiedzi na pytanie, jak masz żyć - nie czytaj tej książki.
Jeśli jesteś zwolenniczką postawy 'mężczyźni są światu niepotrzebni i tylko problemy oraz łzy można od nich dostać' - nie czytaj tej książki.
Jeżeli jestem beznadziejną romantyczką, która usilnie wypatruje rycerza na białym koniu - nie czytaj tej książki.
Jeśli masz podejście, że poradniki i pozycje związane z psychologią mają mieć w sobie gotowy scenariusz postępowania w życiu czytelnika, bez względu na jego wiek, doświadczenie życiowe i poglądy - nie czytaj tej książki.
To dla kogo w takim razie jest ta książka?
Polecam ją przede wszystkim tym kobietom, które interesują się rozwojem osobistym, i podjęły próbę jego praktykowania. Tym, które zaakceptowały swoje...

Meowth | 2016-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2016

Ujmę to tak: książka mówi o wielu naprawdę ważnych sprawach, ale ja osobiście nie jestem do końca przekonana do jej formy, tj. bezpośredniego zapisu rozmowy dwóch znajomych. Rozmowa ta ma charakter swobodnej, przyjaznej pogawędki, nie przypomina w niczym poważnych naukowych dysput i z jednej strony sprawiło to, że obie panie mówią o poruszanych zagadnieniach zwykłym, łatwo zrozumiałym językiem. Z drugiej strony jednak właśnie ta bliskość, wręcz intymność, stanowiła dla mnie chwilami barierę trudną do pokonania. Może dlatego, że raczej nie jestem wścibska i chwile, gdy zdarza mi się być świadkiem czyichś zwierzeń, nie adresowanych do mnie, nie budzą mego niezdrowego zaciekawienia, tylko zakłopotanie, że niechcący włażę w czyjeś życie.
Możliwe jednak, że to tylko mój problem - ostatecznie obie autorki same zdecydowały się na to, by złożyć z ręce czytelników tak wiele swych uczuć, emocji, swego wnętrza.

Przy okazji chciałam wyrazić swoją wielką wdzięczność i uznanie dla Pani...

Z przyjemnością przeczytałam rozmowę Katarzyny Miller i Ewy Konarowskiej wydaną w książce „Chcę być kochana tak jak chcę”. Panie, krążąc wokół tematu miłości, poruszają wiele ogromnie istotnych kwestii w życiu każdego z nas. W bezpośrednim, pozornie niezobowiązującym zapisie rozmowy pojawiają się takie tematy jak oczekiwania wobec związku i przyjaźni, wpływ dziecięcych doświadczeń na nasze dorosłe życie a przede wszystkim waga miłości, szacunku i uznania dla samej siebie. Bo jak mówi autorka „Najważniejsza miłość jest najbliżej”. Zdecydowanie nie tylko kobietom – polecam.

bookinthemountains | 2018-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Mężczyźni wiedzą o kobietach tyle, co przedstawił Francis Alan w swojej książce "Wszystko co mężczyźni wiedzą o kobietach". A jak jest z nami - kobietami? Ile wiemy o sobie i o naszych zachowaniach? Dlaczego nie potrafimy porozumieć się z naszymi partnerami, ojcami, mężczyznami dookoła? Dlaczego bierzemy na barki odpowiedzialność za wszystko, jakby wszystko zależało od nas? "Chcę być kochana tak jak chcę" to książka poruszająca wiele ważnych kwestii, o których często my - kobiety - nie zdajemy sobie sprawy lub o nich zapominamy, a które sterują naszym zachowaniem. Książka to właściwie swobodny dialog dwóch przyjaciółek, które rozmawiają na tematy ściśle kobiece. Polecam wszystkim kobietom, którym zależy na pozytywnej zmianie i rozwoju osobistym. Girls power!

Kocham!
Moje wydanie jest całe popisane, pokreślone, pogniecione. To lektura obowiązkowa dla każdej kobiety!
Powinna być w kanonie lektur, w każdym zestawieniu the best book.
Każda kobieta to księżniczka, każdej kobiecie można pomóc, każdą kobietę można kochać.
Każda kobieta jest wartością samą w sobie. Skrzywdzona i poraniona dusza znajdzie w tym ukojenie.
"Ten ktoś mnie umniejsza, nie traktuje mnie poważnie, jak partnera, tylko jak dziecko, które wlecze za rękę przez ulicę, bo jest zielone światło i on wie, że należy już przejść, a ja nie mam wiele do
powiedzenia."
Psychologia w czystej postaci opowiedziana ot tak, przy kawie.

MoWi | 2010-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2010

Bardzo ważna dla mnie książka. Obowiązkowa lektura dla większości kobiet. O kobietach, mężczyznach, przyjaźni, miłości... O wszystkim co dla nas ważne. W trakcie czytania nie jedna z nas zrobi sobie prywatną psychoanalizę :-) Polecam!

Brudnopis Parzych | 2014-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Wszyscy mówią "Obowiązkowa lektura dla każdej kobiety", a ja powiem przewrotnie: obowiązkowa lektura dla każdego mężczyzny, który chce wreszcie do cholery zrozumieć, o co tej babie znowu chodzi!
O ile kobietkom udało się bardzo dobrze opisać wiele mechanizmów kobiecej psychiki (chwała im za to, wiele tych paskudztw znalazłam u siebie) to o mężczyznach bredzą w typowo feministycznym, przedmiotowym stylu. A fuj! Wystarczy przeczytać opinie w stylu:
"kobieta musi być albo uległa albo samotna"
"dla większości mężczyzn kobieta to nie człowiek".
Przykłady można mnożyć.
Zaczęło się dobrze, a skończyło jak zawsze...
Zachwytów wszelakich nie rozumiem.

Kamulka84 | 2011-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2011

Książka która daje do myślenia, nazywa wiele rzeczy wprost, pozwala na autoterapię. I bardzo pomocne jest to, że ma się wrażenie, że rozmawia się z koleżankami - książka napisana w formie rozmowy, a nie poradnika. Gorąco polecam każdej kobiecie!

Gosia | 2014-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2014

Książka z różową okładką, wydaje się niepoważna, ot, znowu jakieś rozmowy o motylkach i obsłudze jednorożców.
Swój egzemplarz musiałam kupić na allegro, bo książka wydana raz, jako dodatek do Zwierciadła, a powinna być wznowiona i stać na półkach w księgarniach, domach, okładka powinna się świechtać i gnieść, przez podróże w niezliczonych damskich torebkach, czytanie w tramwaju, na kartkach może się też znaleźć plama po kawie (rozlanej w nagłym oświeceniu) albo po dżemie z porannej bułki, który skapnął wtedy, kiedy czytelnik zaliczał kolejny opad szczęki :)
Poleciła mi ją terapeutka z grupy DDA. Książka pokazuje (w sposób przyjazny, w rozmowie dwóch lubiących siebie kobiet) w jakie maliny dajemy się wpuszczać (my kobiety, ale mężczyźni też), jak wiele krzywd doznanych doznajemy tak naprawdę na własne życzenie - dlatego, że nie nauczono nas, jako dzieci, innych zachowań. Serdecznie polecam - nie tylko kobietom.