To wszystko wina twoich rodziców? Co nie gra w naszych związkach i jak to naprawić

Tłumaczenie: Małgorzata Kierska
Wydawnictwo: Galaktyka
Actually, it's your parents' fault
978-83-89896-97-1
terapia par, związki
poradniki
mantra

Niezależnie od tego, czy właśnie rozpoczęliście nowy związek, czy od lat macie męża lub żonę, ta książka jest dla was i o was. Pomoże wam ona znaleźć odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące związków. Philip Van Munching i Bernie Katz nie tylko pokażą wam, że wasze problemy są tak naprawdę "bardzo mało oryginalne" i powtarzają się niemal w każdym związku, ale także udowodnią, że najlepszym sposobem na przewidzenie drogi Waszego związku jest zagłębienie się w? swoją przeszłość.

Meszuge | 2014-03-12
Przeczytana: 31 maja 2008

Jeśli ci na kimś zależy, albo… jeśli ci jeszcze na swoim związku choć trochę zależy, przeczytaj, dowiedz się, postaraj się zrozumieć.
To nie jest podręcznik akademicki, choć sugestie zawarte w książce zbudowane są na bazie dobrze rozpoznanej psychologii związków. Czyta się ją lekko, choć nie zawsze przyjemnie – często błędy, które zrobiliśmy w naszych związkach, opisane tak wyraziście, tak prosto, aż kłują w oczy.

To nie jest kolejny amerykański poradnik z lat 60-tych, w którym obiecywano sprawdzone metody, jak stać się młodą, piękną i bogatą w dwa tygodnie, no i oczywiście orgazmy mieć co najmniej trzy razy dziennie po jedzeniu.

Chcesz mieć dom, rodzinę, męża, żonę? I żeby było ciepło, serdecznie, bezpiecznie i z miłością aż po grób? No, to zobacz, co przenosisz do tego związku ze swojego domu rodzinnego, co dostałaś/dostałeś od swoich rodziców.
Pamiętasz powiedzenie, które mówi, że nie możesz dać drugiemu człowiekowi coś, czego sama nie posiadasz?

Jednak, nawet jeśli wina...

mantra | 2010-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2010

Gdy zaczęłam czytać tę pozycję pomyślałam - co za bujda! Doszukiwanie się cech rodziców w nas samych zaprowadzi nas tylko do pogrążania się w rozpaczy ;) Ale... zmieniłam zdanie. Przed przeczytaniem tej książki byłam też raczej niezbyt zachwycona podejściem psychodynamicznym (takie prezentuje ta książka) w psychologii, ale teraz rozumiem że z braku jego znajomości. Co mogę powiedzieć? Książka uczy nas analizować nasze związki, a raczej naszą w nich komunikację w taki sposób, by zrozumieć skąd pewne reakcje się w niej biorą, jak im zapobiegać i co zrobić by było tylko lepiej. Książka jest konkretna i może wiele nauczyć. Polecam!

Anouk | 2012-10-27

Nigdy nie myślałam, że tyle dobrego wyciągnę z książki kupionej za grosze w zapomnianym dziale taniej księgarni. To poradnik inny niż wszystkie: jego podstawową prawdą jest to, że mówi, że jedyną osobą, która jest odpowiedzialna za swoje życie i związki, jesteś TY! Nie ma łatwych, bezrefleksyjnych rozwiązań, wiele rzeczy trzeba zwyczajnie przepracować - banalne, ale wiele osób trafiając do terapeuty wydaje się być nieprzygotowana na taki wysiłek. Książka zrzuca ciężar (ale nie odpowiedzialność) z rodziców na nas samych: owszem, dzieciństwo, rodzina i proces socjalizacyjny nas ukształtowały, ale nie predestynują do bycia takimi, jakimi są nasi rodzice, ze wszystkimi ich zaletami i wadami.
Polecam, prawda czasem jest tak oczywista i napisana prostym językiem, że trudno się nadziwić :)

42n4 | 2014-07-09
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Niedostrzeżone różnice między ludźmi wpływają na jakość związku, oczywiście, negatywnie. Pozwala je dostrzec i rozliczyć przeszłość czyli rodziców (dobre dla DDA i innych toksycznych)...

agnieszkak | 2012-12-30
Na półkach: Przeczytane, Psychologiczne

Jeśli coś naprawdę chce się zmienić w swoim związku,można wiele wyciągnąć z tej książki.

Kasia | 2011-11-23
Przeczytana: 22 listopada 2011

Kochać to za mało - takie stwierdzenie nasuwa mi się po przeczytaniu tej książki. Polecam.

KamiKamka | 2015-04-08
pablo | 2015-03-10