Okładka książki To wszystko wina twoich rodziców? Co nie gra w naszych związkach i jak to naprawić Bernie Katz, Philip Van Munching
Bernie KatzPhilip Van Munching Wydawnictwo: Galaktyka poradniki
poradniki
Actually, it's your parents' fault
Galaktyka
2007-01-01
2007-01-01
978-83-89896-97-1
Małgorzata Kierska
terapia par związki

Myślę, że jest to jedna z książek, którą każdy w swoim życiu powinien przeczytać. A jeśli nie czyta i 220 stron to dla niego za wiele, to chociaż ogarnąć jakieś streszczenie. Albo mogliby ją w ramach nauk przedmałżeńskich zadawać, wniosła by wiele więcej niż faktyczne nauki.

Tytuł przewrotny i może budzić obawy/obiekcje rodziców, jednak autorzy ani przez chwilę nie obarczają faktyczną winą rodziców. Po jej przeczytaniu zacząłem zupełnie inaczej postrzegać zarówno swoją żonę, jak i teściów, jak i przede wszystkim moich rodziców.
Na wszelkie zgrzyty z przeszłości padło nowe światło. Obecnie również inaczej ich postrzegam w codziennych kontaktach, co znacząco zredukowało wszelkie negatywne emocje między nami.

BARDZO polecam!

Najlepsza książka w temacie związków jaką przeczytałem.
Bardzo polecam!

Najlepsza książka w temacie związków jaką przeczytałem.
Bardzo polecam!

Dobra pozycja,pokazująca jak schematy z naszego domu wpływają na wybory jakie dokonujemy w miłości. Pokazują też jacy my jesteśmy wychowani tak, a nie inaczej i że to co dostaliśmy od rodziców to wysyłamy w świat i podobnie możemy przekazywać naszym dzieciom...Z pozoru wszystko jest zdeterminowane i nie ma rady...ale jednak jest.Książka pokazuje że to my świadomie,możemy próbować zmieniać niektóre konstrukty osobowości tak by wyjść z tajemniczego kręgu,by nie dać się i temu co złe. Czy to łatwe ? Nie - Czy da się od ręki ? - Nie - Czy warto ? - Tak :) Polecam

Niedostrzeżone różnice między ludźmi wpływają na jakość związku, oczywiście, negatywnie. Pozwala je dostrzec i rozliczyć przeszłość czyli rodziców (dobre dla DDA i innych toksycznych)...

Jeśli ci na kimś zależy, albo… jeśli ci jeszcze na swoim związku choć trochę zależy, przeczytaj, dowiedz się, postaraj się zrozumieć.
To nie jest podręcznik akademicki, choć sugestie zawarte w książce zbudowane są na bazie dobrze rozpoznanej psychologii związków. Czyta się ją lekko, choć nie zawsze przyjemnie – często błędy, które zrobiliśmy w naszych związkach, opisane tak wyraziście, tak prosto, aż kłują w oczy.

To nie jest kolejny amerykański poradnik z lat 60-tych, w którym obiecywano sprawdzone metody, jak stać się młodą, piękną i bogatą w dwa tygodnie, no i oczywiście orgazmy mieć co najmniej trzy razy dziennie po jedzeniu.

Chcesz mieć dom, rodzinę, męża, żonę? I żeby było ciepło, serdecznie, bezpiecznie i z miłością aż po grób? No, to zobacz, co przenosisz do tego związku ze swojego domu rodzinnego, co dostałaś/dostałeś od swoich rodziców.
Pamiętasz powiedzenie, które mówi, że nie możesz dać drugiemu człowiekowi coś, czego sama nie posiadasz?

Jednak, nawet jeśli wina leży po stronie twoich rodziców lub rodziców partnera, to okazuje się, że nadal możesz wygrać, da się z tym żyć i to dobrze żyć. Trzeba tylko wiedzieć, jak…

Jeśli coś naprawdę chce się zmienić w swoim związku,można wiele wyciągnąć z tej książki.

Nigdy nie myślałam, że tyle dobrego wyciągnę z książki kupionej za grosze w zapomnianym dziale taniej księgarni. To poradnik inny niż wszystkie: jego podstawową prawdą jest to, że mówi, że jedyną osobą, która jest odpowiedzialna za swoje życie i związki, jesteś TY! Nie ma łatwych, bezrefleksyjnych rozwiązań, wiele rzeczy trzeba zwyczajnie przepracować - banalne, ale wiele osób trafiając do terapeuty wydaje się być nieprzygotowana na taki wysiłek. Książka zrzuca ciężar (ale nie odpowiedzialność) z rodziców na nas samych: owszem, dzieciństwo, rodzina i proces socjalizacyjny nas ukształtowały, ale nie predestynują do bycia takimi, jakimi są nasi rodzice, ze wszystkimi ich zaletami i wadami.
Polecam, prawda czasem jest tak oczywista i napisana prostym językiem, że trudno się nadziwić :)

Kochać to za mało - takie stwierdzenie nasuwa mi się po przeczytaniu tej książki. Polecam.

Gdy zaczęłam czytać tę pozycję pomyślałam - co za bujda! Doszukiwanie się cech rodziców w nas samych zaprowadzi nas tylko do pogrążania się w rozpaczy ;) Ale... zmieniłam zdanie. Przed przeczytaniem tej książki byłam też raczej niezbyt zachwycona podejściem psychodynamicznym (takie prezentuje ta książka) w psychologii, ale teraz rozumiem że z braku jego znajomości. Co mogę powiedzieć? Książka uczy nas analizować nasze związki, a raczej naszą w nich komunikację w taki sposób, by zrozumieć skąd pewne reakcje się w niej biorą, jak im zapobiegać i co zrobić by było tylko lepiej. Książka jest konkretna i może wiele nauczyć. Polecam!

• Psychologiczne
  • Związki
  • Love
  • Znalazły nowych właścicieli
  • BOOK * Na półce * To See

Philip Van Munching To wszystko wina twoich rodziców? Co nie gra w naszych związkach i jak to naprawić Zobacz więcej
Bernie Katz To wszystko wina twoich rodziców? Co nie gra w naszych związkach i jak to naprawić Zobacz więcej