Homo-Zodiacus

Wydawnictwo: Cinpo International
83-85294-00-7
LaPapesse

Książka przystępnie opowiada o wszystkich 12 fazach Zodiaku i ich wzajemnej recepcji. Archetypowe wizerunki znaków poparte są postaciami z literatury polskiej i światowej, co czyni książkę wyjątkowo ciekawą. Książka niesie przesłanie, że sfera kulturowej działalności człowieka ma swoje kosmobiologiczne podłoże i uzasadnienie. Autor uważa,że Zodiak wciąż pozostaje testem Rorschacha dla całej ludzkości, a astrologia - algebrą życia, której wielu równań wprawdzie nie rozumiemy, lecz staramy się rozwiązywać w ciągu całego naszego przebywania na Ziemi.

kajsa | 2012-12-30

Książkę dostałam w prezencie od przyjaciela,wiele lat temu. Podchodziłam do niej nieufnie,ot kolejne "bicie piany" na temat znaków zodiaku.
Jej lektura była,jest i pewnie będzie miłym zaskoczeniem ,i odkrywaniem
wiedzy na temat astrologii połączonej z historią i literaturą. Autor bardzo ciekawie charakteryzuje poszczególne znaki, przedstawia ich literackie archetypy.To lektura, która nie może się znudzić.

Grażyna | 2014-05-22

Przeczytana wybiórczo;)

Irmidjusz | 2011-03-17

Bardzo ciekawa lektura o niezwykle szerokich horyzontach poruszanych zagadnień. Owszem, jest to książka o astrologii polecana wszystkim astrologom, ale wychodzi znacznie poza te ramy. Przyjemna w czytaniu, sugestywna, łączy w zodiakalnym kole różne dziedzyny - psychologię, socjologię, kosmologię, astrologię i literaturę. Płodna intelektualnie, poszerza horyzonty, bawi, uczy. Zawiera mnóstwo odniesień do literatury pięknej oraz filmu. Na przykładzie powszechnie rozpoznawanych (dla ludzi oczytanych) bohaterów książkowych prezentuje podstawowe zagadnienia i sposób rozumienia świata w astrologii humanistycznej.
Bardzo się cieszę, że ją znalazłem i z przyjemnością każdemu polecam, zupełnie niezależnie od tego, czy jest się przeciwnikiem czy miłośnikiem astrologii :)

dowcipna i zadziwiająco celna charakterystyka cech osobowości przedstawicieli poszczególnych znaków zodiaku, z licznymi odniesieniami do postaci historycznych, wynalazców, uczonych, artystów i polityków, a także wielu utworów i bohaterów literackich

freesoul1705 | 2012-04-15
Przeczytana: 2009 rok

Książka nie tylko bardzo dobra ze względu na wprowadzenie do astrologii, ale również na wartości z zakresu literatury, które ze sobą niesie. Jest napisana bardzo przystępnym językiem, nie tracąc przy tym na kwestiach intelektualnych, które przekazuje. Śmiało można ją polecić i osobom zainteresowanym literaturą przedmiotu (zarówno astrologii jak i literatury ogólnie) oraz zwykłym czytelnikom, chcącym po prostu dowiedzieć się czegoś więcej o ludzkich charakterach z mądrego źródła.

lam4 | 2015-06-22

Wszystko jest zapisane gwiazdach - tak piszą poeci. Astrolog to udowodni.

Tiramisu | 2012-09-26

Hmm... przyznam się kupiłam na wyprzedaży tak do poczytania w pracy.

Bałam się obszernych wykładów na temat astrologii, ale książka bardzo mile mnie zaskoczyła.

Bardzo polecam osobom, które lubią zagłębiać się w tajniki znaków zodiaku, gdyż autor bardzo szczegółowo je analizuje. Swoją analizę popiera wiedzą z zakresu astronomii, ale sięga tez do postaci literackich które służą jako modelowe przykłady danego znaku.

Każdy znajdzie w tej lekturze coś dla siebie. Jest napisana przystępnym żartobliwym językiem. Można dowiedzieć się sporo o samym sobie jak i o znajomych analizując charakter i sposób postępowania przez pryzmat znaków zodiaku.

lex | 2013-03-17
Przeczytana: 04 listopada 2009

Genialna jest, po prostu świetna. Kawał wiedzy, dla mnie osobiście niezastąpionej i ni jak bym się nie nauczył tego, czego się nauczyłem dzięki niej.

Ariadna | 2012-12-30
Przeczytana: lipiec 2000

książka rewelacja opisuje w sposób przystępny całą charakterystykę zodiaku i ich archetypy z literatury i z historii polecam

Na półkach: Astrologia, Przeczytane

Dobra książka, przydatna dla poczatkującego astrologa. Warto ja mieć w biblioteczce.