Czas kobiet

Wydawnictwo: Rebis
poradniki

Czas kobiet to podróż do sedna kobiecości, próba udzielenia odpowiedzi na podstawowe pytania, co czyni mnie kobietą, dokąd zmierzam, co chcę osiągnąć w życiu i jaki mam na to wpływ, jak kształtować relacje z najbliższymi, jak odnaleźć się w życiu zawodowym i osobistym. Autorka, porównując status kobiety amerykańskiej i polskiej oraz opisując dokonania wybitnych kobiet, szuka odpowiedzi na powyższe pytania, uczy, jak znajdować to, co naprawdę ważne: troskę o siebie, rozwijanie własnych zainteresowań, poznanie swoich uczuć i emocji, pielęgnację ciała i sfery duchowej.

Weronika | 2016-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2016

Lubię książki pani Majewskiej. Są ciepłe, koją dobrym słowem i przypominają o ważnych rzeczach. Dzięki temu jestem w stanie wybaczyć im nieco infantylny i zbyt dydaktyczny ton.
"Czas kobiet" porusza takie zagadnienia jak poczucie własnej wartości, stres, potencjał drzemiący w każdym (każdej) z nas, itp, itd. Niby nic nowego, ale zawsze warte powtórzenia. Niektóre treści jak dla mnie nieco zbyt bardzo trącą feminizmem.

ejotek | 2014-03-30
Przeczytana: 24 marca 2014

Iwona Majewska-Opiełka jest psychologiem i trenerem kadry kierowniczej. Zajmuje się szkoleniami oraz pisze podręczniki dotyczące samorozwoju i zasad skutecznego działania. W 2000 roku założyła w Polsce Akademię Skutecznego Wychowania.
W pierwszym momencie, kiedy przeczytałam notkę o autorce na okładce, skojarzyłam Larry'ego Wingeta i jego książki o lepszym życiu.
Po książkę sięgnęłam z dwóch powodów: należałoby ją wreszcie oddać, bo pożyczyłam od koleżanki dość dawno temu, a także potrzebowałam jej do wyzwania "Z literą w tle". Sam temat nie był dla mnie aż tak kuszący.

Książka jest podzielona dwie części. W pierwszej zatytułowanej "Poznać siebie..." autorka skupia się na osobie, na kobiecie. Najpierw wyjaśnia co jest powodem napisania tej książki oraz jakie mogą być z niej korzyści. Swoje myśli rozwija w kolejnych rozdziałach tej części i pisze o tym, jakie jesteśmy, uwzględniając nie tylko polskie kobiety, ale również te ze Wschodu czy z Ameryki. Ale "być" to nie...

Alicja | 2014-03-12
Przeczytana: 2010 rok

wspaniała, budująca siłę kobiety, budząca drzemiące i ukryte zalety i moce kobiety, nadająca sens i wzmacniająca lektura... przewodnik po kobiecości.

bazylia | 2013-08-23
Przeczytana: 2002 rok

Psychologia, motywacja, specjalnie dla kobiet, nie nachalna, łatwa w odbiorze. Jeśli lubicie tego typu książki - polecam.

Ewik | 2012-10-09

Momentami, szczególnie na początku fajna. Ogólnie trochę infantylna, powierzchowna.

jud123 | 2013-07-27

Interesująca pozycja nie tylko dla kobiet zainteresowanych samorozwojem.

Besia | 2013-10-22
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Tak średnio mi się podobała. Dużo sloganów.

Ania | 2011-03-26

Bardzo dobra książka! Polecam.

mariola | 2016-10-26
Poszukująca | 2016-08-19