Powrót

Cykl: Ocalenie (tom 3) | Seria: Rodzina Baxterów
Wydawnictwo: POLWEN
Return
saga

Luke, beniaminek i jedyny syn Baxterów odszedł od wszystkiego, co było dla niego ważne: wiary, rodziny oraz od Reagan, swojej jedynej miłości. Zmiażdżony wydarzeniami 11 września 2001 roku dochodzi do wniosku, że życie to ślepy los, wiara to oszustwo, a Bóg to czysta fantazja...

Powrót to trzecia , po Ocaleniu i Pamięci, część sagi rodziny Baxterów.

źródło opisu: Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne, 2007

źródło okładki: http://www.polwen.pl

Ulka | 2014-05-17
Przeczytana: 02 lutego 2016

Kolejna część chwytająca za serce. Piękna ;)

eduko7 | 2015-04-28
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Hmm, kryształowy, nieco pyszałkowaty i zadufany w sobie Luke, tak łatwo osądzający swą siostrę i przekonany o niezłomności swej wiary, odchodzi od Boga, wątpi i zaczyna obracać się środowisku wolnomularzy. Odrzuca wartości, które w jego rodzinie uznawane są za najważniejsze. Czy znajdzie "drogę powrotną do domu i odbuduje uczucie do Reagan"?
Warto zajrzeć do kolejnego tomu sagi "Ocalenie" i przekonać się samemu.
Czytając można robić krótkie przerwy, aby przeanalizować własne potknięcia i powroty.

ceylonka | 2011-07-21
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 21 lipca 2011

To już trzeci tom, który przeczytałam jednym tchem i nadal nie czuję zawodu, czy też znudzenia. Rewelacyjna fabuła, rewelacyjnie stworzone osobowości, czego chcieć więcej...?

Ksiązka którą warto przeczytać.

Kasia | 2013-09-29

Nie sposób czytać tej sagi i nie zastanawiać się nad własnymi wyborami. Czyli autorzy osiągnęli zamierzony cel. Poza tym urzekł mnie autentyzm postaci. Wszystkich! Świetnie jest też przedstawiona wizja chrześcijaństwa jako nieustannego odchodzenia od Boga i powracania do Niego. Zresztą jak w dwóch poprzednich częściach relacja człowieka z Bogiem jest tu bardzo dynamiczna i osobista. Szkoda tylko, że protestanci, a więc i bohaterowie tej sagi, są pozbawieni doświadczenia Boga w sakramentach pojednania i eucharystii. Aż się prosiło o to, kiedy Luke wracał, by przeprosić rodzinę za swoje postępowanie. Ale mimo to "Powrót" to cudowna powieść :). Nie mogę doczekać się, kiedy sięgnę po kolejną część "Radość".

polsza-nie-zagranica | 2013-01-31
Przeczytana: 2012 rok

Dla kogoś kto lubi rodzinne sagi - całkiem niezła. Opowieść o pewnej amerykańskiej, pobożnej rodzinie, która spotyka się z problemami dnia codziennego i wspólnie stara się je pokonywać.

qwer17 | 2013-07-11

Za każdym razem gdy kończę jakąś część tej sagi żal mi , że się ta już już kończy a jednocześnie jestem ciekawa co będzie w następnej. Gorąco polecam :)

kasiunia2408 | 2012-08-24

Cała seria po prostu rewelacyjna :)

Zaintrygowana | 2014-06-30

Cały cykl ma specyficzny styl, jednak "Powrót" jest słabszy pod względem konstrukcji fabuły i języka. Nie wiem, na ile to wina tłumaczenia, ale dla mnie, niezwykle drażniące było używanie ciągle tych samych określeń w stosunku do bohaterów. W skrócie- postaci z "głębią w oczach" "opierały łokcie o kolana" i "splatały palce". Odczułam naprawdę duże nadużycie wymienionych wyżej sformułowań, co sprawiało wrażenie sztuczności i nie pozwalało skupić się na wydarzeniach. Zbyt ckliwa i sentymentalna, portrety psychologiczne bohaterów zupełnie niespójne, niezręczność autorów w ujęciach opisów przeżyć, a najgorsze, że niestety całość jest tendencyjna, ale z drugiej strony saga powstała w założeniu, aby przekazać konkretne wartości. Mam nadzieję, że kolejna część będzie lepsza, gdyż mimo wszystko chcę się przekonać o dalszych losach Baxterów.

Anna | 2016-01-27

Najsłabsza część z sagi ocalenie. Cała saga dość ciekawa, a każdy tom skupia się na innym członku rodziny i jego problemie. Jednak trzecia część dotycząca Luka trochę wymyślana na siłę. Styl pisania zaczyna być mocno drażniący, postać Luka bardzo denerwująca.