Kiedy serce płacze

Wydawnictwo: WAM
When the Heart Cries
proza obca, powieść, Amisze
zuezuowezuo

W tajemnicy przed rodzicami Hannah przyjmuje oświadczyny Paula. Tragedia, która wydarza się tego samego dnia, całkowicie zmienia jej życie. Dziewczyna traci zaufanie najbliższych i miłość ukochanego. Wszystko, w co do tej pory wierzyła, wydaje się nie mieć sensu... Kiedy serce płacze to historia o najważniejszych ludzkich pragnieniach, potrzebie zrozumienia i poszukiwaniu miłości. To także...

Kiedy serce płacze to historia o najważniejszych ludzkich pragnieniach, potrzebie zrozumienia i poszukiwaniu miłości. To także opowieść o zderzeniu ideałów, jakimi żyją amisze, z realiami współczesnego świata.

źródło opisu: http://wydawnictwowam.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwowam.pl/

Paula | 2013-02-11
Na półkach: 2013, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 03 lutego 2013

Piękna książka, opisująca młodą kobietę wychowywaną w surowej i dla mnie niezrozumiałej społeczności. Hannah została tak bardzo skrzywdzona lecz nie mogła liczyć na wsparcie i pomoc najbliższych, gdyż to co ją spotkało było hańbą dla jej rodziny. Nieważne było cierpienie i tragedia tej młodziutkiej dziewczyny liczyli się tylko ludzie, kościół i to aby wydać ją za mąż za jednego z nich czyli amisza. Niejednokrotnie wściekałam i wzruszałam się czytając tą książkę . Moim zdaniem nie da się jej przeczytać nie angażując się emocjonalnie w jej treść, nieraz miałam ochotę rzucić książką o ścianę bo nie zgadzałam się na niesprawiedliwość dotykającą Hannę.

Katarzyna | 2012-12-09

Cudowna książka, opowiadająca historię młodej dziewczyny, która zgodziła się wyjść za Paula. Jednak to, co stało się w ten sam dzień, zmieniło całkowicie jej życie. Bała się powiedzieć o tym Paulowi, chciała ukryć przed nim prawdę, lecz sam się dowiedział. Odrzucona przez ojca i swoją społeczność Hannah postanawia uciec. Wyjeżdża, a pomagają jej w tym wierni przyjaciele. Paul po pewnym czasie zrozumiał, że to "o czym się nie mówi" to nie jest jej wina. Przyjeżdża, lecz jest za późno, Hannah wyjechała, a dziecko zmarło.
Historia jest piękna i wzruszająca. Książkę czyta się bardzo szybko i łatwo. Polecam!

Przebudzona | 2015-06-18
Przeczytana: 17 czerwca 2015

UWAGA będę SPOILEROWAĆ :) Tym razem, inaczej nie dam rady przekazać swoich odczuć bez większej wzmianki o historii Hannah :)

Dwa słowa: Szkarłatna Litera

Zacznę od tego, że miałam tę książkę w swojej biblioteczce tutaj w "chcę przeczytać" i z pewnością kiedyś bym po nią sięgnęła, ale zapewne później, niż wcześniej i tak o to los sprawił, że wyszło wcześniej. Zamawiałam powieść Richarda Paula Evansa i o dziwo jej nie było, to przeglądając półkę z książkami w głównej bibliotece w moim mieście odnalazłam tę (upewniłam się, że to I tom, bo są ogółem 3) i nie zastanawiając się dłużej wypożyczyłam ją :). To był bardzo dobry wybór!

Historia dzieje się w społeczności Amiszów. I z tego powodu wypożyczyłam tę powieść, bo byłam ciekawa jak oni żyją i przyznam, że dzięki tej książce może nie za dużo, ale też i nie mało dowiedziałam się o ich poglądach, wierze i o życiu jakie prowadzą.

Główną bohaterką powieści jest Hannah i wydawałoby się, że będzie typowym przykładem jak zachowują się...

miki24gr | 2014-05-09
Przeczytana: 09 maja 2014

Chciałam dowiedzieć się czegoś więcej o amiszach i ich życiu, i pod tym względem czuję się usatysfakcjonowana. Sama historia jest ciekawa i opowiedziana w interesujący sposób, lecz nie porywa. Wniosek z powieści: Zazdroszczę amiszom i ludziom wierzącym tego, że z każdego cierpienia i tragedii potrafią w imię swojej wiary czerpać pozytywną inspirację do dalszego postępowania. To musi być naprawdę potężne uczucie ufności Bogu, by wytłumaczyć z jego pomocą każdą ludzką podłość i zło...
Przeczytam pozostałe dwie części, aby poznać dalsze losy młodziutkiej amiszki.

joaśka | 2015-01-07
Przeczytana: 06 stycznia 2015

"Kiedy serce płacze"... jaki ładny tytuł. Tak ładny, że się nabrałam. Plus opinie Czytelników. Potem moje serce płakało, bo niestety, ale okazało się, że to książka nie dla mnie. Trudno mi było jakoś wzruszyć się perypetiami bohaterki i zaczęłam wykazywać zerowe zainteresowanie jej losem.
Pocieszałam się, że chociaż o kulturze amiszów czegoś więcej się dowiem. I tu też rozczarowanie. Lepiej sobie wypożyczyć jakąś książkę popularnonaukową niż się katować.

Marta | 2013-09-08
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 03 września 2013

Cindy Woodsmall, wielokrotnie nagradzana, amerykańska pisarka, specjalizuje się w powieściach opartych na życiu amiszów i mennonitów. „Kiedy serce płacze” to pierwsza książka jej autorstwa, która ukazała się na polskim rynku. Tom został opublikowany przez wydawnictwo WAM w świetnej serii „Labirynty”.
Siedemnastoletnia Hannah Lapp pochodzi z rodziny amiszów. Dziewczyna przyjmuje oświadczyny Paula. Chłopak należy do wspólnoty mennonitów, dlatego na razie ich związek musi pozostać sekretem. Paul pragnie zasłużyć na rękę Hannah ciężką pracą u jej ojca, jednak zanim rozpocznie pracę na farmie Lappów młodzieniec musi ukończyć studia. Pewnego dnia Hannah zostaje napadnięta i brutalnie zgwałcona. Dziewczyna zupełnie nie wie co robić, taki wypadek nie mieści się w jej światopoglądzie, jest zagubiona i zrozpaczona. O swoim nieszczęściu informuje tatę i mamę. Rodzice są zdruzgotani, ale religia nie pozwala im szukać zemsty, dlatego też nie zgłaszają sprawy na policji, a także nie zgadzają się...

kasandra_85 | 2011-07-07
Przeczytana: lipiec 2011

Ania K | 2012-08-29

Ksiazka wciagnela mnie bardzo,wczuwalam sie w sytuacje bohaterki,do konca trzyma w napięciu.Polecam

Beata | 2011-09-14
Na półkach: Przeczytane, 2011, Ulubione
Przeczytana: 14 września 2011

Super książka.Za mało tu tych gwiazdek.Historia cierpienia, bólu, nadziei, wiary i wewnętrznych dylematach, które mogą mieć niszczycielską siłę.Mam nadzieję że utorka książki napisze dalszą części.

biomycha85 | 2015-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Jako fanka krwawych kryminałów bardzo rzadko zapuszczam się w świat współczesnej literatury kobiecej. Tego wypadu jednak nie żałuje. Lubie książki, które poza tkliwymi historiami wnoszą w moje życie także troszkę wiedzy na temat życia w innych miejscach świata. Bardzo spodobało mi się życie wśród Amiszów, częste spotkania społeczności (nie na facebooku), wzajemną pomoc w trudnych sprawach, miłość do natury i samowystarczalność. Ciężko wyobrazić sobie, że w XXI wieku, ktoś z własnej woli pozbawia się samochodu, elektryczności, że o komórkach i Internecie nie wspomnę. Z drugiej jednak strony takie życie miewa też spore wady. Jeśli chcecie wiedzieć jakie - przeczytajcie książkę.