Trafiona przez piorun. Stałam u bram nieba i piekła

tłumaczenie
Agnieszka Zuba
Der Blitz hat eingeschlagen
83-87713-12-0
religia
Poetyka

Jeśli ktoś z Was wątpi lub sadzi, jakoby Bóg nie istniał i że życie po śmierci to dobry materiał dla filmowców, lub jeśli ktoś uważa, jakoby ze śmiercią wszystko się kończyło, niech przeczyta ten tekst, dokładnie: od początku do końca. Wasze zdanie, choćby nie wiem jak sceptyczne, z pewnością się zmieni. Tekst traktuje o dobrze udokumentowanym zdarzeniu z 1995 roku. Gloria Polo jest...

Tekst traktuje o dobrze udokumentowanym zdarzeniu z 1995 roku.

Gloria Polo jest Kolumbijką, dentystką. Wskutek uderzenia pioruna była tak poważnie ranna, że przez kilka dni znajdowała się w śpiączce. Przy życiu podtrzymywały ją szpitalne urządzenia medyczne. Gdyby je wyłączono, umarłaby. Opiekujący się nią lekarze spisali ją na straty i chcieli odłączyć aparaturę. Jednak jej siostra, która też jest lekarzem, domagała się, by podtrzymywać ją przy życiu. Podczas śpiączki Gloria Polo znajdowała się po drugiej stronie rzeczywistości, w zaświatach. Potem wróciła do życia, by złożyć świadectwo tym, którzy nie potrafią uwierzyć. Przyniosła stamtąd ważne orędzie. Najlepiej sami je przeczytajcie, spisane bezpośrednio z jej ust.

Podczas mistycznego przeżycia, Gloria mogła zajrzeć do swej Księgi życia. Doświadczenie to wstrząsnęło nią. Na polecenie Pana stała się głosem wołającym na pustyni wiary obecnych czasów.

Istotą jej orędzia jest niezmierzona Miłość Boga do ludzi i wielkie Miłosierdzie. Wypowiada się więc na ten sam temat, co Benedykt XVI w encyklice Deus Caritas est - "Bóg jest miłością".

Bóg stale daje nam dowody, dlaczego mimo to zaprzeczamy Jego istnieniu?

[Vox Domini, 2008]

Przekład z niem. Agnieszka Zuba, współpr. Witold Wojciechowski.

• Mroczniejszy odcień magii

0 (0 ocen i opinii)
Zgnilizna
Siri Pettersen

7,5 (14 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

8,09 (11 ocen i opinii)
Spotkanie
Milan Kundera

6,84 (100 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
mroźny_poranek | 2013-11-30
Przeczytana: sierpień 2012

Czytając to niezwykłe świadectwo (celowo nie użyłam słowa "książka") mój rozum nie potrafił pojąć, jak kobieta, która została prawie, że spalona przez piorun, wyszła z tego praktycznie bez szwanku i teraz daje niezwykły dowód swojej wiary i ocalenia.
Czytając tą niezwykłą treść trudno wręcz uwierzyć w cud, jaki wydarzył się w ciele i życiu tej kobiety.
A jednak takie rzeczy się zdarzają i to nie tylko osobom wierzącym, ale jak można przekonać się, czytając to niezwykłe świadectwo, także agnostykom czy ateistom.
Myślę, że najlepszym dowodem na ten niezwykły cud jest fakt, że książka nie została rozprowadzona do sprzedaży w celach zarobkowych (rozprowadzana jest za darmo, jedyne co to trzeba pokryć koszty wysyłki).
Polecam ją wszystkim, bez względu na poglądy. Naprawdę warto ją przeczytać.

Karol | 2011-02-25
Przeczytana: 13 marca 2011

Książka jest niesamowita! Wstępem jest to, co się wydarzyło w aspekcie fizycznym. Trafienie przez piorun, zwęglenie narządów wewnętrznych, liczne obrażenia zewnętrzne, w tym skóry, piersi, groźba amputacji nóg i to, w jaki cudowny sposób wszystko to się odnowiło i kompletnie zagoiło.

Jednak najcenniejsze jest to, co Autorka przeżyła w sposób duchowy. Opowiada o przemianie jej duszy, która się dokonała podczas tego wstrząsającego doświadczenia. O jej podróży przez zakamarki duchowego świata. O wizji czyśćca, demonów, o konsekwencjach grzechu...

Najdobitniej uderzyła mnie wizja grzechów nieczystych i ich wiecznych konsekwencji: "(...) dotarłam do swego rodzaju grzęzawiska, gdzie wiele osób tkwiło po szyję w bagnie i jęczało. Pojęłam, że to bagno złożone było z nasienia, które wytrysnęło w grzesznych związkach i podczas seksualnych zboczeń, za które my ludzie na ziemi jesteśmy odpowiedzialni".

Opowiada o duchowych konsekwencjach hołdowania tylko swojemu ciału, swojemu wyglądowi,...

popiszsieplay | 2016-08-22
Przeczytana: 26 lutego 2016

Niezwykle poruszające świadectwo wiary. Naprawdę daje do myślenia, zmienia postrzeganie świata i własnych czynów. Szokuje, przeraża ale też wzrusza. Aczkolwiek, w tym miejscu muszę nadmienić iż po czasie podchodzę do niego z dystansem.
Pozycja nie tylko dla wierzących.

"Szatan jest potworem, przyczyną i sprawcą wszelkiego zła, perwersyjnym, wstrętnym typem, który zniewolił wielu ludzi żądzą ciała i fałszywymi naukami, np. że diabeł nie istnieje. Wyobraźcie sobie, jaki jest sprytny, że daje się zanegować. Wmawia nam, że go nie ma, aby mógł spokojnie czynić z nami wszystko, co chce. Nawet wierzących okłamuje na wszelkie możliwe sposoby. Sieje zamęt wśród ludzi na tysiące sposobów i wykorzystuje słabe punkty każdej osoby."

Konwalia | 2012-08-06
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

Dowiedziałam się o jej istnieniu przez zupełny przypadek. Pochłonęłam jednym tchem i jestem wstrząśnięta! Nie wiem co o tym myśleć - totalny szok! Z pewnością jest to książka która odmieni moje życie. Już nigdy nic nie będzie już takie jak dawniej. Polecam każdemu, szczególnie tym którzy uważają się za katolików - daje do myślenia, przewartościowuje życie. Najgorsze jest że zawsze w głębi duszy czułam,że tak jest jak opisuje pani Gloria, lecz próbowałam zagłuszyć głos sumienia! Polecam gorąco każdemu - jest o czym myśleć!

Sylwia | 2013-06-10

Ciekawa, bardzo szczera i osobista relacja pewnej kobiety w średnim wieku traktująca o Bogu i jej trudnej drodze do poznania samej siebie - do zobaczenia własnych błędów właściwym, obiektywnym okiem.

JASKIERKA57 | 2012-09-21
Przeczytana: kwiecień 2012

JAK NAJBARDZIEJ POLECAM.KSIĄŻKA DAJE DO MYŚLENIA.PO JEJ PRZECZYTANIU INACZEJ ZACZEŁAM PATRZEĆ NA OTACZAJĄCY MNIE ŚWIAT.MOŻNA POWAŻNIE ZASTANOWIĆ SIĘ NAD SWOIM ŻYCIEM.JAK NAJWIĘCEJ TAKICH KSIĄŻEK.

Melody | 2011-05-14

Niesamowicie poruszające świadectwo. Wiele mi uświadomiło. Myślę, że każdy powinien po nie sięgnąć, tym bardziej, że można je łatwo znaleźć w internecie.

Izabela | 2012-07-21
Przeczytana: 16 lipca 2012

Wspaniała Książka, przeczytałam Ją jednym tchem.Umocniła moją wiarę i otworzyła oczy na wiele spraw, gdzie sumienie podpowiadało mi prawdę,ale ja zagłuszam Je.Na długo pozostaje w pamięci, Polecam!

Filemona | 2011-09-18

Poruszające świadectwo, które doprowadziło do pogłębienia mojej wiary oraz nawrócenia mojej najlepszej przyjaciółki. Polecam wszystkim bez wyjątku.

„Trafiona przez piorun. Stałam u bram nieba i piekła” to świadectwo pani doktor Glorii Polo i, jak większość świadectw, wywołuje wśród czytelników skrajne emocje – od zachwytu i bezkrytycznego uwielbienia po niechęć i rozbawienie. Tutaj dochodzą jeszcze kontrowersje związane z wiarygodnością jej relacji oraz faktem, że objawienia te nie zostały uznane przez Kościół katolicki. Kolumbijka przedstawia w tej książce swoje nawrócenie, będące efektem strasznego wypadku (a przede wszystkim związanego z nim cudownego uzdrowienia) oraz „wizyty po tamtej stronie” w trakcie śpiączki. Co prawda już opis tego, w jaki sposób piorun obszedł się z ciałem autorki, jest sprzeczne z prawami fizyki, ale może taki właśnie był plan Boga? Wierzący i tak dowodów nie potrzebują, a sceptyków do lektury może zachęcić wyłapywanie tego typu nieścisłości. Drugim aspektem są doznania pozacielesne, których ponoć doświadczyła pani Polo. I tu zaczynają się przerażające wizje piekła i czyśćca oraz surowe oceny...