Kroniki tygodniowe t. 1, 1927-1931

Wydawnictwo: LTW
83-88736-31-0

Felietony Antoniego Słonimskiego, poety grupy Skamandra, dramatopisarza i krytyka teatralnego, są jedyną w swoim rodzaju kronika polskiej rzeczywistości lat 1927-1939. Lekkość pióra Słonimskiego, jego poczucie humoru, zjadliwa ironia, persyflaż i kalambur, którymi znakomicie się posługiwał, sprawiają, że jego "Kroniki tygodniowe" bawią, traktując o sprawach poważnych, które w wielu wypadkach nadal pozostają aktualne.

źródło opisu: LTW, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Dociekliwy_Kotek | 2012-12-30
Przeczytana: grudzień 2012

Ze względu na cudownie cięty humor, doskonałe pióro i krzepiącą etyczną postawę - to nie jest książka do przeczytania. To jest książka do czytania, ciągle i od nowa.

Agata | 2011-11-07

Słonimski jest cudowny.
Odznacza się niezwykłą inteligencją, poczuciem humoru, ironią.
Mistrz!

Szymon | 2016-11-09