Męka twórcza. Z życia psychosomatycznego intelektualistów

Wydawnictwo: W.A.B.
7 (18 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
83-7414-030-5
wywiady
DramaQueer

Męka twórcza to zbiór kilkunastu wywiadów z wybranymi przez autorkę intelektualistami - pisarzami, naukowcami, publicystami - publikowanych wcześniej na łamach Res Publiki Nowej. Barbara Łopieńska pyta o autorytety intelektualne i intelektualne zazdrości, o demony i ulubione lektury - ale za każdym razem materię wywiadu kształtuje indywidualność rozmówcy.

DramaQueer | 2010-08-03
Przeczytana: 2005 rok

Dzisiejsze społeczeństwo polskie cierpi z powodu rozłamu na intelektualistów i masy. Zbiór wywiadów jakie Barbara N. Łopieńska przeprowadziła z osobistościami ze świata kultury czy filozofii w prosty, ale nie uproszczony sposób zbliża te dwa światy oferując interesujący wgląd w życie intelektualne wybitnych humanistów.

Idealna na każdy czas.

Orangewhatever | 2012-11-23
Przeczytana: listopad 2012

książka przeczytana z opóźnieniem, ale większość wypowiedzi nadal tak bardzo aktualna...

Hiram | 2014-01-18

Interesujące