Miasteczko Mamoko

Cykl: Miasteczko Mamoko (tom 1)
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Snoopy

Pomysłowa książka obrazkowa. Każda rozkładówka jest bajecznie narysowaną panoramą fragmentu tytułowego miasteczka. Razem tworzą obraz jednego dnia z życia Mamoko i jego sympatycznych mieszkańców. Uważne dziecięce oko odnajdzie tu kilkanaście równolegle poprowadzonych historii, opowiedzianych wyłącznie za pomocą rysunków. Pełne najrozmaitszych szczegółów ilustracje można oglądać godzinami, śledząc przygody poszczególnych bohaterów, oglądając zakamarki miasteczka i wyszukując ukryte przedmioty. "Miasteczko Mamoko" to prawdziwa obrazkowa uczta znakomicie rozwijająca dziecięcą spostrzegawczość. Dzięki sztywnostronicowemu wydaniu mogą się nią cieszyć już najmłodsze dzieci.

Aleksandra i Daniel Mizielińscy, czyli HIPOPOTAM STUDIO - art dyrektorzy progresywnego i ultradźwiękowego studia dizajnerskiego www.hipopotamstudio.pl. Autorzy wydanej przez Dwie Siostry przebojowej książki "D.O.M.E.K.", wyróżnionej tytułem Książki Roku IBBY 2008.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2010

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Reniek | 2014-02-16

Rewelacyjna!Na początku nie byłam przekonana do ilustracji, nie wiedziałam jak ją " czytać". Jak dostałam instrukcje wtedy nabrało wszystko sens.Bardzo ciekawi bohaterowie i sytuacje. Można samemu tworzyć opowiadania do każdej z postaci i co więcej zachęcać dziecko. To ćwiczy kreatywność i wyobraźnie. Znalezienie czasem bohatera na kolejnej stronie nie jest zawsze proste...ale to tylko ćwiczy spostrzegawczość:)Polecam mieć taką książkę na półce.

Bed | 2012-12-27
Przeczytana: 22 grudnia 2012

"Przeczytane" wiele razy w krótkim czasie.:)

bibi | 2015-04-13
Przeczytana: grudzień 2014

Seria książek państwa Mizielińskich jest niezwykle dobra, rozwija słownictwo, wyobraźnię, spostrzegawczość, uczy cierpliwości, ćwiczy uwagę i kocentrację i zapewnia przynajmniej kilka godzin zabawy. Ponieważ w bogatym miasteczku niełatwo jest odnaleźć szczegół, trzeba uważnie śledzić, żeby coś dojrzeć. Duży format książki, twarde bajecznie ilustrowane przez państwo Mizielińskich karty pokazują jak miasto i jego mieszkańcy żyją. Pełne szczegółów i drobiazgów ilustracje, barwne postacie można wypatrywać i opowiadać o nich godzinami. To chyba jedne z pierwszych w Polsce tego typu książki.

Historia każdego bohatera na kolejnych kartach układa się w logiczną całość i jest często powiązana z innymi bohaterami. Nazwy bohaterów i ich historie czterolatek chwyta w mig. Po zapoznaniu się z poszczególnymi postaciami nie sposób przerwać uważnego odszukiwania żółwia Gerwazego Skorupki, psa Ernesta Nakrapianego, czy zebry Aleksandry Pasek. Młodsze dziecko imion może nie zapamieta, ale...

sweetdream | 2013-10-01
Przeczytana: 2013 rok

Kilka razy przymierzałam się do zakupu tej książki mojemu synkowi. Nie byłam przekonana, czy Mamoko przypadnie mu do gustu. Zwlekałam, zwlekałam i rozmyślałam. Zupełnie niepotrzebnie! Synek od razu poczuł magię tej książki - bogactwo szczegółów, niezwykłe postaci i ich niesamowite historie. Można przy tym siedzieć naprawdę długo. Najbardziej cieszy mnie radość synka, gdy znajduje to, czego szukał i rozmyśla, co wydarzy się dalej. Ale uwaga! Mamoko wciąga również dorosłych ;-)

Waszka | 2015-02-04
Przeczytana: 2015 rok

Jestem oczarowana. To chyba najfajniejsza pozycja dla dzieci, jaką miałam w ręku. Niewątpliwie rozwija wyobraźnie i umiejętności językowe u maluchów. Po prostu rewelacja!

Yooki | 2015-11-24
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Arcy brzydkie postacie, niektóre zwierzątka ciężko w ogóle przypisać do jakiegokolwiek gatunku, mnóstwo szczegółów - tak w szybkim skrócie.

Sama nigdy bym nie kupiła tej książki ale na szczęście Syn mój ma swoje zdanie. Za książkę zwyczajnie musiałam zapłacić kiedy rzeczony Syn złapał ją i udał się żwawo w kierunku wyjścia, goniony przez ojca oraz zdębiały wzrok ochrony.

Poszedł na najbliższa ławkę i od razy zaczął oglądać. I ogląda tak już któryś miesiąc z kolei (Spokojnie, zabrałam go do domu. Nie siedzi na ławce od czerwca).

Ogląda i ogląda i wciąż zauważa coś nowego. Ma swoje ulubione postacie i zupełnie nie przeszkadza mu schizofreniczna grafika ani szalona ilość detali. Wręcz przeciwnie, bardzo mu się podoba.

Od teraz sam "kupuje" sobie książki:)

JJD | 2012-05-23
Przeczytana: czerwiec 2011

Fantastyczna.
Bawi od kilkunastu miesięcy.
Na pozór brzydkie postacie, a zachwycają dziecko.
najbardziej lubię w Miasteczku Mamoko, ze można je "czytać" na kilka różnych sposobów.
Rozwija spostrzegawczość.
Super!

Tutaj parę zdjęć wnętrza książki:

joanal | 2015-05-15

Rewelacyjna! Długo wzbraniałam się przed zakupem tej pozycji, ale zupełnie niepotrzebnie. Moje dziecko jest zachwycone! Wręcz domaga się wyszukiwania nowo poznanych mieszkańców na kolejnych stronach: Filipa Żyrafa, Zygmunta Kosmicznego, Stanisława Szczęściarza,... A tyle jest jeszcze do odkrycia! Polecam!

rebelka | 2011-01-04
Przeczytana: 2010 rok

Książka jest fantastyczna, wzbudza zachwyt od najmłodszych dzieci do najstarszych czytelników :) Świetne ilustracje, masa szczegółów, dzięki którym książka nie nudzi się nawet po bardzo długim czasie.

ani_anka | 2011-05-31
Przeczytana: 01 maja 2011

Rewelacja, używamy tej książki, kiedy dziecko ma "czytać" nam :), książka jest do oglądania i opowiadania, ilość wątków nieskończona.