Co wypanda, a co nie wypanda

Wydawnictwo: Dwie Siostry
Róża_Bzowa

Rozbrajający poradnik dobrego wychowania dla najmłodszych.

Każda panda dobrze wie, co wypanda, a co nie. Najwyższy czas, by dowiedziały się tego także ludzkie dzieci. Pomoże im w tym ta pouczająca książeczka, której kartonowe strony przetrwają każdą, nawet najmniej elegancką lekturę.

Tekst i ilustracje: Ola Cieślak.

źródło opisu: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-...»

Monka | 2015-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Świetny poradnik dobrego zachowania dla najmłodszych...Rozbrajające rymowanki... Świetne ilustracje... Moja córeczka uwielbia słuchać "co wypanda a co nie wypanda"... "czytamy" tę książeczkę baaardzo często... Zdecydowanie polecam!!!!!

kalofonia | 2014-05-31
Przeczytana: 24 maja 2014

Wydawnictwo „Dwie Siostry” poleca książeczkę dzieciom od trzeciego roku życia. Większość porad skierowana jest właśnie do takich maluchów i to im lektura sprawi największą frajdę, bo te nieco starsze większość reguł już znają - wiedzą, że mówi się „dziękuję” i „przepraszam”, że rąk nie nurza się w talerzu, a palca w nosie. Z kolei za małe brzdące (np. dwulatki) znudzą się prostymi ilustracjami, a już na pewno nie zrozumieją o co chodzi w „zakładaniu czystego mankietu na bankiet”. Żeby panda okazała się skuteczna, trzeba sprezentować ją w odpowiednim momencie.

Cała recenzja: http://opetaniczytaniem.pl/recenzje/co-wypada-a-co-nie-wypanda-ola-cieslak-dwie-siostry-2014.html

Darka | 2015-03-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015, Bajki
Przeczytana: luty 2015

Wydany w formie kartonowej książeczki poradnik savoir - vivre dla najmłodszych.
Na okładce czytamy: "Książka ta posłuży radą, jak wykazać się ogładą." I rzeczywiście tak jest!

Dobrego wychowania uczy sympatyczny misio; poprzez krótkie i zabawne rymowanki wpaja niesfornym maluchom jak powinny się zachowywać.
Po przeczytaniu książeczki każde dziecko wiedzieć będzie, że nie grzecznie jest się spóźniać, dłubać w nosie czy beztrosko sobie bekać.

Ilustracje Oli Cieślak są równie zabawne co rymowanki. Panda jest przesympatycznym stworzeniem, które z pewnością polubią dzieci i ich rodzice.

Wydawnictwo Dwie Siostry poleca tę pozycję dzieciakom w wieku lat trzech. Dwulatki mogą jeszcze nie zrozumieć, natomiast starsze dzieci już powinny w większości znać zasady zawarte w tej książeczce.

(...) Jest to podręcznik stosownego zachowania się w różnych życiowych sytuacjach dla najmłodszych: przy stole, w toalecie, na salonach, podczas rozmowy. Wiemy dobrze, że dzieci niechętnie myją ręce, nie przepadają za używaniem sztućców – wolą jeść rękoma, głośno mieszają herbatę, wycierają gluty z nosa w rękaw, wydają wstydliwe dźwięki – to tylko niektóre z przykładów niewłaściwych zachowań, które nie przystoją.
W wyzbyciu się ich może skutecznie pomóc omawiana publikacja, gdyż została przygotowana jako elementarz dobrego smaku, dobrych manier, które autorka przeuroczo sprzedaje dzieciom używając postaci sympatycznej, małej pandy. Została ona przedstawiona skrótowo, najwięcej uwagi poświęcono odwzorowaniu głowy zwierzaka, rozbudowano mimikę, nadając jej antropomorficzny charakter. Dalsze części ciała są już prawie niewidoczne lub jedynie zasugerowane przez kilka kresek, bądź asymetryczne ustawienie kończyn. Sugestia jest na tyle silna, że patrząc na rysunki, nie mamy wątpliwości,...

Sosnowaigielka | 2018-01-27

Jak przekazać dzieciom ważne zasady zachowania, kiedy nie da się inaczej? Nie docierają prośby i groźby, to może pomogą zabawne wierszyki, w których czasem od obrzydzenia i od zaskoczenia coś się w tej głowie i zachowaniu zmieni.

Maddala | 2015-02-25
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 23 stycznia 2015

Macie już dość rodzicielskiego zrzędzenia, powtarzania w kółko: nie trzaskaj, myj ręce, przy jedzeniu się nie mlaszcze oraz nieśmiertelnego: "Nie dłub w nosie, boś nie prosię"? Ja miałam dość. Na szczęście jest alternatywa dla nudy i sztampy. Wydawnictwo Dwie Siostry oferuje nam wyjątkową książeczkę: "Co wypanda, a co nie wypanda". Zabawna panda wprowadza czytelników w świat dobrych manier. A robi to za pomocą uroczych i zabawnych wierszyków autorstwa Oli Cieślak.
Książka warta jest przeczytania, a nawet uczenia się na pamięć. Wierszyki warto wykorzystywać na co dzień. U nas się to sprawdza. Zapewniam, że dzieci nie są obojętne na nowe, zabawne powiedzonka, takie jak np. "Kto ma elegancką paszczę, ten nie siorbie i nie mlaszcze".
Inną zaletą książki "Co wypanda" jest zaznajomienie dzieci z całą paletą słów związanych z dobrymi manierami: savoir vivre, bon ton, ogłada, dobre maniery, dobre wychowanie, być w dobrym tonie.
Tak oto książka w przyjemny sposób przekazuje przydatne...

Maria Tarczyńska | 2015-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2015

Pomysł jest bardzo fajny. Krótkie wierszyki o dobrym i złym zachowaniu. Jedne wierszyki są świetne, inne niestety dość słabe. Książka jest z mocnego kartonu. Strony odporne na Malca dopiero uczącego się manier - twarde, z możliwością ścierania, z zaokrąglonymi rogami mniej podatnymi na zniszczenia. Nie bardzo podoba mi się czcionka - jest mało czytelna i nawet mi sprawia kłopot czytanie, a co dopiero dziecku. Ilustracje też jakieś takie jakby brudne. Taki styl, ale chyba nie za bardzo przypadł mi do gustu.

zaczytanasowka | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Kochani książeczka jest świetna :) w bardzo prosty sposób za pomocą wierszyka nasz maluszek uczy się jak zachować fason.
Ogromny plus za fajny pomysł.
www.zaczytanasowka.bloog.pl

barbara251515 | 2016-11-15

Wpadające w ucho rymowanki, format i rysunki dostosowane dla maluchów. Nauka w formie zabawy czyli coś dla dziecka i rodzica.

kagawe | 2016-08-21
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Wielkie rozczarowanie. Przereklamowana pozycja.